Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

oparzenie wrzątkiem

29 sty 2013 - 21:00:08

Hej dziewczyny,

Mam do Was pytanie może któraś z was miała taki wypadek.
Oparzyłam się wczoraj wrzącą herbatą, po prostu dno kubka pękło, wrząca herbata wylała mi się na lewą nogę tzn udo.. kupiłam specjlną piankę na oparzenia,dzisiaj mam już ciemniejsze oparzenie.
Macie jakieś maści które moga pomagać w bliznach, bo nie wygląda to ciekawie
Jeśli chodzi o lekarza nie mam kiedy iśc praca i szkoła zabrała mi czas szukam porady u was.
Nie będę wrzucała zdjęcia bo wygląda to kropnie, nie chce nikogo zniesmaczyć
Dziękuje z góry

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 08:14:43

Argosulfan - miałam to jak moje dziecko sie oparzylo herbatką. Smarowali go tym tez na chirurgii wiec na pewno jest skuteczny ale nie wiem czy dostaniesz to bez recepty.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 08:22:33

Jest "maść" na oparzenia, która minimalizuje blizny. Ma konsystencje żelu, takiego cieknącego. Nie pamiętam nazwy. W aptece doradzą Ci.

Jeśli nie "obłazi" Ci skóra, nie sączy się z tego to jakoś się zagoi. Ja mam kilka śladów na rękach, ale po fatalnym przysmażeniu się się spawarką :/

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 08:24:18

nagietkowa

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 08:26:56

oparzeń aż się nie zagoją się nie natłuszcza, więc narazie nie, ale na potem polecam tribiotic - bez recepty, takie małe saszetki. A na blizny cepan :)

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 08:36:51

zawsze przy opazerniu pierwsze co to sciagamy szybko ubranie a potem pod zimna wode i dlugo polewamy , potem mozemy smarowac piankami, zelami na oparzenie. na razie poczekajz masciami na blizny bo jesli nie masz pecherza to nie jest tak zle .zeby cie tez do glowy nie przyszlo jak sie zrobi "strupek " go zdzierac na to potzreba czasu by sie skora zregenerowala
Klasycznie oparzenia dzieli się na trzy stopnie zaawansowania.

Oparzenia pierwszego stopnia dotyczą wyłącznie naskórka, czyli najbardziej powierzchownej warstwy skóry. Są to w swej istocie zmiany rumieniowe, którym niekiedy towarzyszy obrzęk. Tego typu wykwity skórne znikają beż śladu zazwyczaj po kilku dniach. Niekiedy skóra może się łuszczyć, czego doskonałym przykładem jest poparzenie słoneczne, gdy skóra najpierw robi się czerwona i bolesna, by następnie zblednąć i w efekcie złuszczyć się powierzchniowo. Oparzenia pierwszego stopnia nie są groźne dla zdrowia, choć z pewnością są uciążliwe.

Oparzenia drugiego stopnia sięgają już nieco głębiej w skórę, niż oparzenia pierwszego stopnia. Dotyczą mianowicie naskórka i skóry właściwej. Na skórze - poza rumieniem i obrzękiem typowym dla oparzeń pierwszego stopnia - pojawiają się pęcherze wypełnione surowiczą treścią. Pęcherze są niestety dosyć bolesne i jeżeli dojdzie do przerwania pokrywy takiego wykwitu, powstałe w ten sposób nadżerki goją się nawet do kilku tygodni i często ulegają wtórnemu zakażeniu. Oparzenia drugiego stopnia są zazwyczaj skutkiem kontaktu z bardzo gorącą wodą lub w olejem - jest to typowy uraz kucharzy. Kontakt szkodliwego czynnika ze skórą jest zazwyczaj krótki.

Oparzenia trzeciego stopnia są najcięższą postacią oparzeń. Są to zmiany dotykające całej grubości skóry. Zmiany martwicze są zazwyczaj bardzo rozległe a powstałe ubytki w skórze goją się niezwykle wolno z pozostawieniem grubych, zniekształcających, pozaciąganych blizn. Niekiedy poparzeniu ulegają również kości i mięśnie w urażonej okolicy. Takie obrażenia nie są nigdy skutkiem kontaktu z wrzątkiem. Są to zazwyczaj efekty kontaktu - nawet bardzo krótkiego - z wybuchającymi gazami, rozpalonymi metalami czy ogniem jako takim. Do takich oparzeń dochodzi zwykle w wyniku katastrof drogowych czy górniczych lub wybuchów gazu w budynkach.

Leczenie oparzeń

Leczenie oparzeń pierwszego oraz w większości drugiego stopnia ogranicza się w zasadzie do stosowania maści lub aerozoli lub kremów z solami srebra. Oparzeń tych nie należy bandażować, gdyż na wolnym powietrzu, z dużym dostępem tlenu, skora szybciej i ładniej się goi. Doraźnie najlepiej schłodzić skórę pod bieżącym strumieniem zimnej wody - nie w lodzie, by z kolei nie doprowadzić do odmrożeń. Natomiast w przypadku rozległych oparzeń drugiego stopnia oraz tych najcięższych - trzeciego stopnia, konieczna jest hospitalizacja, podczas której choremu podaje się leki uśmierzające ból, kroplówki z elektrolitami oraz antybiotyki, mające zapobiegać wtórnym zakażeniom ran.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 08:39 przez agata74.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:20:19

dzięki to raczej nie I stopnia zrobiłam tak jak pizecie jak się zagoi będę używała maści
co do bandażowania.. niestety przyklejam na to jałową gazę,ponieważ mam to na nodze..trudno by mi się chodziło w spodniach..urażają mnie..chciałabym chodzić tylko w dresach ale w weekend mam egzaminy na uczelni i niestety muszę ubrać eleganckie spodnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 11:22 przez wac_panna.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:27:51

Ja na oparzenie stosowałam krem Dermazin, działa rewelacyjnie ale jest na receptę.


oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:28:21

na takie oparzenie najlepsze jest BIAŁKO nic innego ,wiem z doświadczenia męzus oparzył noge zaraz po tym jak to sie stalo smarował białkiem i nawet bąbelkow nie miał .

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:32:31

Cytat
wac_panna
dzięki to raczej nie I stopnia zrobiłam tak jak pizecie jak się zagoi będę używała maści
co do bandażowania.. niestety przyklejam na to jałową gazę,ponieważ mam to na nodze..trudno by mi się chodziło w spodniach..urażają mnie..chciałabym chodzić tylko w dresach ale w weekend mam egzaminy na uczelni i niestety muszę ubrać eleganckie spodnie
dobrze bedzie :) , za tydzien bedzie zagojone a za miesiac zapomnisz ze cos mialas . tylko daj czas zeby to samo sie zregenerowalo mozesz stosowac masci do tego potrzeba czasu , w wakacje nie bedzie sladu , nic sie nie martw. dobrze zrobilas ze jalowa gaze dalas ale pamietaj im czesciej na powietrzu tym rana szybciej sie goi .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-30 11:33 przez agata74.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:34:48

Cytat
anula23-23
na takie oparzenie najlepsze jest BIAŁKO nic innego ,wiem z doświadczenia męzus oparzył noge zaraz po tym jak to sie stalo smarował białkiem i nawet bąbelkow nie miał .


Kiedyś właśnie oglądałam program w TV o oparzeniach. Należy oblewać zimną wodą oparzenie, a na sposób z jajkiem eksperci wypowiadali się, że to jakiś mit i nie pomaga.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:34:49

w aptece można kupić maści na oparzenia. zapytaj a na pewno jakąś ci polecą. Słyszałam że dobrym domowym sposobem na popażenie jest pasta do zębów.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:35:42

Cytat
01kika01
Ja na oparzenie stosowałam krem Dermazin, działa rewelacyjnie ale jest na receptę.

Mi to samo kiedys zalecil lekarz, a mialam poparzenie II stopnia od slonca.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:38:49

Argosulfan jest dobry, brat miał gdy plastik wtopił mu się w rękę.
Po zagojeniu smarował maścią linomag.

oparzenie wrzątkiem

30 sty 2013 - 11:41:45

mialam to samo i mam do dzis blizne na nodze

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Artizia, ceny w aptekach