Obecnie rozmawiamy o:

Jaki fotelik samochodowy

gorący temat

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:51:00

masakra, to dorosły facet :) grypa panuje. zbijaj dalej temperature i no stres.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:52:30

fourthplateau i jaka decyzja?

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:54:14

jeśli miałabym najmniejsze objawy to u mnie to wyglada tak: podwojna dawka uprarinu c + pyralgina, podadto herbata z polowka cyrtyny i lozko rano albo nic mi nie est albo tylko polowa. PS.: tic tac to tanszy cukierek niz panadol, dzis konoecznie cos przeciwgoraczowego wiec polecam ten upsarin, idealny zbijacz objawow grypowych, stawia na nogi

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:54:14

najlepsza jest PYRALGINA poszukaj w domu, i jesteś pewna że w Twojej okolicy nie ma całodobowo dyżurującej przychodni?

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:55:28

ja bym nie panikowała, leki na gorączkę może brać co 4 godziny, na zmianę coś zawierającego - ibuprofen (Ibufen D, Nurofen)
- paracetamol (Panadol, Eferalgan), rób okłady i chłodne prysznice (nie zimne), jeśli przez 3-4 dni gorączka nie ustąpi to wtedy do lekarza



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-06 09:56 przez basiaa83.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:58:58

ja bym po pogotowie dzwoniła

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 10:00:22

Nie rozumiem, po co tak panikować. Przecież to nie małe dziecko. Oczywiście, że może to być grypa. Jak kiedyś na nią zachorowałam, miałam 40 stopni gorączki. Dzisiaj niech bierze leki, a jutro do przychodni.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 10:04:07

Cytat
amelyja
Jedz na pogotowie

niezweryfikowana
Posty: 95
Ostrzeżenia: 2/5

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 10:04:30

Lepiej jedźcie do szpitala. Pamiętaj, że przy 40-41 zaczyna gęstnąć krew ! W zależności od organizmu. Lepiej nie czekać

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 10:05:28

Decyzja: bedę cały czas sprawdzać czy nie rośnie, spróbuję zbijać. Pójdę zaraz do apteki, kupię cos mocniejszego. Od nowa okłady i prysznic. Staram się nie panikować, bo to może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Chyba że gorączka nie będzie spadać, albo będzie rosnąć - to wtedy na pogotowie. Po prostu boję się, że pojedziemy, a tam po X godzin przesiedzianych dostanie np. ibuprofen. (Warszawska służba zdrowia-.-)

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 10:06:33

panadol jest lekiem przeciwbólowym, spróbuj lepiej podać jakieś mocniejsze saszetki z paracetamolem(takie gdzie jest 1000mg w 1) np coldrex albo gripex hot active forte. Ewentualnie zamiast tego na noc podać asprocol na wypocenie. Pracuję w aptece i zawsze tak polecam jak ktoś ma silną gorączkę.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 10:07:48

Chyba powinniście pojechać do lekarza, ale mogę się mylić..


Albo nie nie lepiej zapytaj na forum.. :)

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 10:08:36

Ja mam to samo, drugi dzień leże z gorączką i jedyne co mi ją zbija to ketonal. jakiś cholerny wirus panuje bo na około każdy choruje.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 10:09:49

niech weźmie polopiryne S niech sie wygrzeje skoro i tak leży i śpi. i zrób mu herbatę z miodem.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 10:15:43

polopiryna s ,herbata z miodem i NUROFEN FORTE ,ja od kilku lat chora nie byłam,ale bardzo sie boje jestem uczulona na wszystkie leki przeciwbolowo przeciwgoraczkowe dostapne w aptekach ,poczqawszy od pyralginy skoczywszy na ketonalu ,wszyskie nurofeny ,itd ,polopiryny ,niewqiem co by było gdybym nagle dostała wyokiej ,

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Homeopatia - sticta pulmonaria