Obecnie rozmawiamy o:

hala magazynowa

gorący temat

transportery taśmowe

17 minut temu

sprawdzony stomatolog

21 minut temu

sklep detailingowy

45 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:34:03

Muszę coś zacząć robić, bo zwariuję. Mój chłopak od wczoraj jest chory. Szybko pojawiła się gorączka, przez całą noc siedziałam przy nim i próbowałam zbijać, bo to było prawie cały czas (blisko albo równo) 39C. Co +/- 4h panadol (paracetamol) Dopiero nad ranem trochę zelżało po okładach i prysznicu, zasnął.
Teraz, kiedy się obudził, jest gorzej. termometr pokazał 39,2. Od nowa okłady, panadol I będę czekać. Czuję, że jeszcze parę kreseczek i zacznę panikować. Normalnie wisiałabym już na telefonie do przychodn, ale nie dość, że niedziela, to jeszcze Trzech króli.;/

Dziewczyny, ja już nie wiem, co robić. Może już powinnam reagować inaczej? Szlag mnie trafia, przed oczami latają najczarniejszcze scenariusze, staram się zachować zimną krew, ale jednocześnie czuję się za niego odpowiedzialna.

Objawy to ból głowy, gardła i ta cholerna gorączka.;/

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:37:30

Jedz na pogotowie !!!! KONIECZNIE I TO SZYBKO !!!!

zweryfikowana
Posty: 376
Ostrzeżenia: 1/5

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:39:24

najlepiej to jedźcie do jakiegoś ambulatorium, pogotowie czy coś innego. Mozliwe, że to grypa albo jakaś infekcja Go dopadła, teraz w sumie grypa szaleje i niektórze nawet w szpitali lądują z tego powodu

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:40:58

wezwij pogotowie. Jest święto, przychodnie są nieczynne, a do wysokiej gorączki pogotowie można wezwać. Ewentualnie zgłoście się na izbę przyjęć do szpitala. I nie panikuj, nie jest tak źle.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:41:23

Przy grypie taka gorączka?

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:42:05

na pogotowie, nie słyszałaś o grypie jaka teraz panuje?

zweryfikowana
Posty: 376
Ostrzeżenia: 1/5

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:43:17

Cytat
fourthplateau
Przy grypie taka gorączka?

oczywiście jak najbardziej, jeżeli jest gorączka to nawet mówi się, że lepiej bo organizm się broni przed infekcją. nie ma co czekać jedźcie gdzieś do lekarza lub wezwijcie pogotowie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-06 09:43 przez xlaczkax.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:43:20

Na wysoką gorączkę to Pyralgina.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:44:00

teraz to normalne. U mnie co drugi znajomy chory, u dziecka w przedszkolu co 2 dziecko chore i objawy to kaszel, temperatura do 40stopni. To grypa. Jutro rano do lekarza. Nie masz co panikować. Włącz TV i zobacz że wszędzie trąbią o tej grypie.:) I dobrze ze ma gorączke o znaczy ze organizm broni się i wytwarza swoje przeciwciała:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-06 09:44 przez oluszkap.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:44:03

Proponowałabym udać się do najbliższej czynnej apteki, podać objawy i poprosić o lek na zbicie gorączki. Jeżeli ten lek by nie pomógł to chyba pozostaje tylko wizyta w szpitalu (biorąc pod uwagę, że jest dzisiaj Święto), tam może podadzą mu jakieś zastrzyki...

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:45:51

Wiadomo że jest święto,ale musi być dyżur w jakiejś przychodni, poszukaj na necie

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:46:47

po pierwsze nie panikuj ;) mój lekarz uznaje gorączkę dopiero powyżej 38 st ;)

jest niedziela, święto.. przychodnie nieczynne ;) poszukaj w internecie numer do całodobowej opieki medycznej ;) (jeśli nie będziesz mogła znaleźć to zadzwoń normalnie na pogotowie i tam Ci powiedzą co i jak- zakładając że nie trafisz na zmęczoną życiem dyspozytorkę ;)) w każdym szpitalu działa przy pogotowiu. Podaj objawy, lekarz powie Ci co robić lub przyjedzie z wizytą domową.

Spokojnie, wszystko będzie dobrze ;)

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:49:15

Cytat
fourthplateau
Przy grypie taka gorączka?

Panuje wirus świńskiej grypy w Polsce znowu, może to to. Objawy są zbliżone do zwykłej grypy, ale bardziej wzmocnione. U mnie w na śląsku jest kilkanaście takich przypadków.

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:49:47

Cytat
xlaczkax
Cytat
fourthplateau
Przy grypie taka gorączka?

oczywiście jak najbardziej, jeżeli jest gorączka to nawet mówi się, że lepiej bo organizm się broni przed infekcją. nie ma co czekać jedźcie gdzieś do lekarza lub wezwijcie pogotowie.
najlepiej byloby dzwonic po pogotowie, aby nie narazac chlopaka na meczenie i przewiew. Ale swego czasu siostra tez miala bardzo wysoka gorączke i zadzwonilismy napogotowie, to nie przyjechali, tylko zalecili okłady ciała z mokrych, moczonych w zimnej wodzie ręczników. POlewanie chłodną woda tez jest dobre, ale tylko te ososby to powinny wykonywc, ktore maja wprawe, bo jesli sie robi to pierwszy raz, mozna zaszkodzic organizmowi. Na poczatek oklady z zimnych recznikow na cale cialo i oczywiscie oklady zimne na czolo. To pomaga

Wysoka gorączka, co robić?

06 sty 2013 - 09:50:03

gdzież dla chłopa panadol, panadol to na dzieci działa - musisz dać coś silniejszego na tą gorączkę i niech leży bez przesady z pogotowiem. Chyba że gorączka i po silniejszych lekach nie minie to wtedy do lekarza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Homeopatia - sticta pulmonaria