Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

domowe sposoby na katar

13 kwi 2014 - 18:18:31

Od dziecinstwa katar był moją najgorszą zmorą. Stał się lekko uciażliwy odkąd wymyślili tabletki. Najlepszy był Disophrol - katar mijał po 3 dniach i nawet w pierwszym nie poniewierał tak bardzo. Potem zmienił nazwę na Neo-afrin aby za chwilę całkowicie zniknąć z aptek. Nie mam pojęcia dlaczego. Teraz ratuję się tabletkami Acatar - słabsze ale z podobnym składem. Plus kropelki Otrivin ;) Nic innego mi nigdy nie pomagało - męczyłam się kilka dni przez 3 pierwsze siedząc w ciemnej łazience z głową opartą na wannie :/

domowe sposoby na katar

05 maj 2014 - 09:47:35

Na katar bardzo dobry i niezwykle skuteczny jest Euphorbium Hell. Są to krople homeopatyczne, które są całkowicie bezpieczne, nie wysuszają śluzówki i nie powodują żadnych skutków ubocznych, jak inne krople. Dużą zaleta jest to, że sa w formie sprayu, więc nie spływają do gardła, tylko zostają w nosie ;)

domowe sposoby na katar

26 lut 2015 - 12:12:05

Ja na wszelkie objawy przeziębienia i grypy biore oscillococcinum, a co najwazniejsze nie ma też przeciwwskazań żeby brać go w czasie ciąży

domowe sposoby na katar

15 lip 2015 - 15:58:48

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 114
Ostrzeżenia: 5/5

domowe sposoby na katar

12 sie 2015 - 13:51:28

Kiedy mnie złapie katar to stawiam na rozgrzanie organizmu. Działa to o wiele lepiej niż jakikolwiek lek zakupiony w aptece. Wystarczy kilka podstawowych rzeczy jakie masz w domu typu miód, herbata, grzane wino a jesteś w stanie szybciej się wyleczyć niż stosując kurację poleconą w aptece. Szkoda, że nie wszyscy wiedzą <moderacja, spam> jak szybko pozbyć się kataru[/url] domowymi sposobami tylko dofinansowują rynek farmaceutyczny :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-04-05 20:11 przez moderator.

domowe sposoby na katar

13 sie 2015 - 22:35:40

również jestem zdania, żeby próbowac leczyć się naturalnie a nie od razu lecieć do apteki. u nas srebro koloidalne sprawdza się, zakrapiam kroplę do nosa i powtarzam co kilka godzin, miód, i gorąca herbata to również na przeziębienia. Ja od paru lat nie odwiedzam lekarzy, bo od zawsze tylko antybiotyki wciskali, a potem organizm wyjałowiony, ciągle łapałam jakieś infekcje :/
w ogóle niedawno fajną audycję słuchałam w necie na temat naturalnych metod leczenia, zaraz poszukam link to podeślę. bardzo mi się spodobała ta audycja, tam między innymi pediatra się wypowiada, która w sumie jest za homeopatią.
o tu link do audycji
<moderacja, spam>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-03-25 15:18 przez moderator.

domowe sposoby na katar

04 lis 2015 - 12:46:58

Jak miałam zatkany nos to byłam strasznie rozbita, nie czułam żadnych zapachów i wkurzało mnie to, ze nie mogłam tego wysmarkać. Jak się okazało, że to zatoki to zaraz kupiłam nasodren... ależ po nim kichałam, myślałam ze nos mi urwie, ale warto było :)

niezweryfikowana
Posty: 63
Ostrzeżenia: 3/5

domowe sposoby na katar

08 lis 2015 - 16:15:08

Na szczęście u mnie katar nie wiąże się z zapaleniem zatok, najczęściej jest po prostu pierwszym syndromem przeziębienia. Mnie pomagają takie rozgrzewające saszetki Ulgrip hot, po nich nos mi się rozpycha i poprawia ogóle jesienne samopoczucie.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

domowe sposoby na katar

11 lis 2015 - 21:49:53

Smarowanie maścią mentolową, majerankową, inhalacje też z miętą, a na bardzo zatkany nos to najlepszy jest nasodren, na początku po zapsikaniu się mocno kicha ale potem się wszystko odtyka :)

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

domowe sposoby na katar

06 gru 2015 - 20:24:01

Nie wiem jak na Was ale u mnie zawsze w przypadku takiego ostrego i męczącego kataru polecam Acatar w sprayu. Zawsze odtyka, dobrze schodzi katar i szybko się kończy.W sumie zawsze mam go w domu, zwłaszcza w takim okresie jesienno-zimowym.

niezweryfikowana
Posty: 20
Ostrzeżenia: 3/5

domowe sposoby na katar

07 gru 2015 - 17:24:00

Na katar i ogólnie przeziębienie najlepsza jest witamina c, bo dzięki niej dobrze pracują nasze naczynia krwionośne, które dostarczają do wszystkich komórek leukocyty, które są odpowiedzialne za obronę organizmu przed wirusami. Dlatego ja na katar wcinam po prostu duże dawki witaminy c, a dokładniej Gold vit c 1000 forte w tabletkach, bo to aż 1000 mg witaminy c w łatwo przyswajalnej postaci. Normalnie z diety by się tyle nie wyciągnęło ;)

niezweryfikowana
Posty: 572
Ostrzeżenia: 6/5

domowe sposoby na katar

15 gru 2015 - 20:57:56

Zgadzam się ze vit C jest ważna, zwłaszcza kiedy dopada nas przeziębienie, jednak nie powiesz mi przecież ze ona powstrzyma katar. Moze nam jedynie skrócic czas trwania przeziębienia ale nie sprawi że będziemy mogli swobodniej oddychac. Tutaj trzeba zadziałać wspomnianym sprayem.

zweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

domowe sposoby na katar

23 cze 2016 - 21:48:16

mi pomaga kuracja inhalatorowa :) mam w domu tłokowy inhalator od diagnosis i jak tylko czuje jakies objawy przeziębienia to używam, szybko działa

niezweryfikowana
Posty: 31
Ostrzeżenia: 8/5

domowe sposoby na katar

29 cze 2016 - 13:16:15

Moja mama nauczyła mnie robić inhalacje. Wrzątek z solą wlewa się do garnka, nakrywa głowę ręcznikiem i wdycha. Świetnie oczyszcza zatoki, kilka dni takich inhalacji i wszystko wraca do normy. Najlepiej robić to wieczorem, nie wolno po tym wychodzić na zewnątrz bo po takiej "saunie" dla nosa może przewiać. Najlepiej nie dopuścić do rozwoju przeziębienia bo kiedy pojawi się grypa leczenie może okazać się dłuższe no i wtedy już zwolnienie z pracy, bieganie po lekarzach itd.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-10-12 14:45 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 219
Ostrzeżenia: 2/5

domowe sposoby na katar

12 lip 2016 - 16:19:15

ostatnio przez klimę się załatwiłam, ale ciężko klimy uniknać teraz w każdym sklepie praktycznie jest, dobrze że chociaż sinufast w domu miałam, parę dni pobrałam i przeszło a już się coś zaczęło w tych zatokach dziać, bo czułam że mi tam w tym miejscu coś rozsadza :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Tabletki na trądzik DERMINAX