Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

domowy sposób na ból głowy

08 lis 2012 - 10:58:03

Znacie jakieś domowe sposoby na ból głowy? od czasu do czasu dręczą mnie takie bóle nie są one bardzo silne, ale z racji tego, że nie są częste, sprawiają, że jestem nie do życia :( byłam u lekarza i nic nie stwierdził, powiedział, że to sprawa nerwów, zmęczenia, pogody lub ciśnienia- kazał mi brać lekkie tabletki typu apap itp- one mi nie pomagają, więc wolę sie niepotrzebnie nie faszerować tabletkami. Zimne okłady trochę pomagają ale jest to efekt tylko chwilowy, masuję też skronie, ale to akurat zwiększa ból- jesli macie jakieś sprawdzone sposoby, to doradzcie mi co mogę zrobić :) z góry dzięki!

domowy sposób na ból głowy

08 lis 2012 - 11:02:07

Mi czasami pomaga kawa.

domowy sposób na ból głowy

08 lis 2012 - 11:04:27

sex albo czekolada ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-08 11:04 przez extrashopping.

domowy sposób na ból głowy

08 lis 2012 - 11:05:34

Smarowanie skroni olejkiem miętowym. Ogólnie jest sporo takich przeciwbólowych specyfików do smarowania, możesz się dopytać w aptece ;)

domowy sposób na ból głowy

08 lis 2012 - 11:07:03

Też tak się męczyłam - mam typowe napady migreny - jeden z lekarzy wypisał mi Sumigrę - 50 mg - ok. 18 zł lub Sumamigren 50 mg - ok. 32 zł. Jak widzisz drogie, ale skuteczność gwarantowana. Mam je zawsze w tzw. pogotowiu. Wiem, pytałaś o domowe sposoby, ale tu nie mogę doradzić, ponieważ na mnie nic nie działało.

domowy sposób na ból głowy

08 lis 2012 - 11:10:10

mi pomaga krótki jogging na świeżym powietrzu

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

domowy sposób na ból głowy

08 lis 2012 - 11:11:58

mi pomaga tabletka popita kawa
ale polecam tez do picia solpadeine, moja mama bierze to na migrenowe bole glowy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-08 11:12 przez xpalinkax.

domowy sposób na ból głowy

08 lis 2012 - 11:12:02

mam podobnie... właśnie dziś wstalam ze straszliwym bólem głowy. też nic nie pomaga a masowanie skroni tylko pogarsza sprawę. czasem pomaga zwyczjne poleżenie w calkowicie ciemnym pomieszczeniu z zamkniętymi oczami (tak,by Cię nic nie rozpraszało) i koniecznie w ciszy. ja to dziś nawet radia nie mogę znieść tak mnie ćmi :/

domowy sposób na ból głowy

08 lis 2012 - 11:12:39

Mi też pomaga kawa, na lekki ból głowy. Na cieższy- tylko leki

zweryfikowana
Posty: 155
Ostrzeżenia: 2/5

domowy sposób na ból głowy

26 lis 2012 - 14:41:47

Szczerze mówiąc miewam silne bóle kilka lat, nic mi praktycznie nie pomaga poza tabletkami. Może sen albo leżenie w ciemnej ,cichej sypialni tylko.
Kiedy zaczyna boleć czasem rzeczywiście wypijam kawę, zdarza się że to pomgaga ale zwykle jak ma boleć to i tak będzie :(

domowy sposób na ból głowy

26 lis 2012 - 14:44:26

mnie przy mocnym bolu glowy zbiera na wymioty, wiec jedyne co moge zrobic to zgasic swiatlo w pokoju, otworzyc okno i polozyc sie spac w ciszy z wkladem z lodowki przylozonym do glowy (oczywiscie owinietym w recznik).

zweryfikowana
Posty: 155
Ostrzeżenia: 2/5

domowy sposób na ból głowy

28 lis 2012 - 13:59:42

To jeden z lepszych sposobów ale przy wymiotach można poprosić o czopki albo zastrzyki, koleżanka miała zastrzyki, zastępowałam ją w pracy kiedy miała atak i wracała po 40min jak nowa.

domowy sposób na ból głowy

20 sie 2014 - 22:47:22

dzisiaj mialam taki okropny bol. byl nie do zniesienia. pomogla kawa na swiezym powietrzu ;) czasem jest to kwestia spadku cisnienia - wiec kawa jest racjonalnym rozwiazaniem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy! Ból zęba - domowe sposoby