Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:45:15

okulary zakupila za 300zl.
A stopniu nie ma jakiegoś takiego max dużego,normalna ręta

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:45:35

Można dostać takie dofinansowanie z NFZ trzeba tylko potwierdzić receptę od okulisty w lokalnym oddziale NFZ-u w Dziale Przedmiotów Ortopedycznych i
z zaakceptowaną receptą udać się do zakładu Optycznego, który ma podpisaną umowę z NFZ. Od dnia wystawienia recepty nie może upłynąć miesiąc. Wysokie to dofinansowanie nie jest, dorzucają Ci większą cześć do szkieł, za oprawki płacisz już sama.

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:46:04

Cytat
karolinka1108
Cytat
czarna1609
A moja teściowa nie pracuje przy komputerze tylko sprząta.

bo pobiera rentę :)

No kochana tak przecież napisalam na samej górze :)
Ma rente

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:46:13

Dofinansowanie do okularów ?

Pierwsze słyszę ;)

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:47:00

No jest jest :)

Cytat
MajkaaaxDxD
Można dostać takie dofinansowanie z NFZ trzeba tylko potwierdzić receptę od okulisty w lokalnym oddziale NFZ-u w Dziale Przedmiotów Ortopedycznych i
z zaakceptowaną receptą udać się do zakładu Optycznego, który ma podpisaną umowę z NFZ. Od dnia wystawienia recepty nie może upłynąć miesiąc. Wysokie to dofinansowanie nie jest, dorzucają Ci większą cześć do szkieł, za oprawki płacisz już sama.

Można tak spróbować,może akurat np jakąś 100wkę wyrwiesz:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-11 22:47 przez czarna1609.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:47:55

pierwszy raz coś takiego słyszę... owszem, czasem pracodawcy dofinansowują okulary, ale to głównie jeśli w pracy przesiaduje się przed komputerem lub jakimiś monitorami wypływającymi szkodliwie na wzrok

u mnie wynosi to ok. 100-150 zł (więc zawsze coś)

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:49:11

Ja dostałam dofinansowanie od Mamy ;D

Cytat
xanthina
pierwszy raz coś takiego słyszę... owszem, czasem pracodawcy dofinansowują okulary, ale to głównie jeśli w pracy przesiaduje się przed komputerem lub jakimiś monitorami wypływającymi szkodliwie na wzrok

u mnie wynosi to ok. 100-150 zł (więc zawsze coś)

Moja mama i siostra raz na ileś tam lat, chyba raz na 5, mogą wymieniać sobie okulary/oprawki i firma zwraca im całkowity koszt. Obie niemal cały czas spędzają przed komputerem.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-11 22:50 przez Pampalina.

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:50:01

hehe można i tak hehe :)
Też bym chciała dostawać dofinansowanko od mamy :)
Ale niestety muszę wszystko sama :)

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:50:38

podbijam temat....
może nie słownikowa definicja dofinansowania,ale ja za okulary które kosztowały 850zł zapłaciłam 365 zł ...

jak??

otóż juz piszę :)
poszłam do vision express i najpierw oglądałam ogłądałam i przyszłam po zakup wypatrzonych oprawek (strasznie drogie)ale czego sie nie robi jak sie coś spodoba :)
no i byłam przygotowana na kwote jaka obliczyłam czyli to 850 zł....ale jak czekałam na badania(bo sami wszystko-naprawde kompleksowe badania POLECAM!!) zaczęłam gadać z ta obsługą o ich promocjach itd..
z własnego przykładu wiem,że mogą sami raz na 3 miesiące dawać ulgi rabatowe...do 75% na okulary...nie trzeba spełniać żadnych warunków :)
radze zagadać...może akurat się uda :)
mi się udało ;)

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:52:30

monia1990trzem
Ale fajnie trafiłaś :)

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:53:53

i mogę zagwarantować... bez żadnych znajomości ...
nawet drinka tej babce chciałam postawic czy głupią czekolade..... nic nie wzięła.... :)

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 22:57:40

Cytat
monia1990trzem
podbijam temat....
może nie słownikowa definicja dofinansowania,ale ja za okulary które kosztowały 850zł zapłaciłam 365 zł ...

jak??

otóż juz piszę :)
poszłam do vision express i najpierw oglądałam ogłądałam i przyszłam po zakup wypatrzonych oprawek (strasznie drogie)ale czego sie nie robi jak sie coś spodoba :)
no i byłam przygotowana na kwote jaka obliczyłam czyli to 850 zł....ale jak czekałam na badania(bo sami wszystko-naprawde kompleksowe badania POLECAM!!) zaczęłam gadać z ta obsługą o ich promocjach itd..
z własnego przykładu wiem,że mogą sami raz na 3 miesiące dawać ulgi rabatowe...do 75% na okulary...nie trzeba spełniać żadnych warunków :)
radze zagadać...może akurat się uda :)
mi się udało ;)

365 to dla mnie kupa kasy :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-11 23:00 przez karolinka1108.

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 23:01:51

Ja zawsze za swoje płacę 100%, nie słyszałm o żadnym dofinansowaniu.

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 23:03:43

Cytat
iks_igrek_zet
Ja zawsze za swoje płacę 100%, nie słyszałm o żadnym dofinansowaniu.
Prawo socjalne jest ciekawe, bo naprawde jak się wie co i jak to od państwa można toroszkę kasy wyciagnąć

Dofinansowanie na okulary

11 paź 2012 - 23:03:55

powiem tak.. ja studiuje,ale zaocznie,więc nie płacę mało...na stypendium też się nie załapałam.... sama się utrzymuję bo moich rodziców nie stać żeby mi cokolwiek pomóc ... mam 3 prace... wynajmuję pokój i jestem żywym przykładem,że jednak można... też miałam żal wydawać tyle kasy na okulary,ale od zawsze miałam kupowane te najtańsze po promocjach,bo rodzeństwo też potrzebowało.... i wzrok na tym cierpiał... odżałowałam i odłożyłam dla zdrowia i jestem bardzo zadowolona... nie chce robic żadnej reklamy,ale ja tam będę co kilka lat zaglądać ... co do sumy.... w porównaniu tych 850 co miałam zapłacić to te 365 zł to przepaść cenowa... owszem przecież tańsze też były....do wyboru do koloru :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

dziekuje...