Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 14:13:32

Witam Was drogie Szafowiczki!
Piszę w związku z pytaniem i zasięgnięciem opinii.
Od kilku miesięcy mam coraz gorsze zmiany trądzikowe. Byłam dziś u dermatologa i przepisał mi żel DUAC i płyn AKNEMYCIN PLUS. Lekarz kazał mi stosowac DUAC na dzień, a aknemycin na noc. Mam jednak pewne wątpliwości, ponieważ na ulotce duacu jest napisane aby stosować na noc ( takie też zalecenia miały moje znajome stosujące ten lek) I tu pojawia się moje pytanie, stosować duac wedle zaleceń lekarza, czy wedle ulotki?

Z kolei na ulotce AKNEMYCIN PLUS jest napisane, aby nie stosować z innymi wysuszajacymi lekami na trądzik, no ale tym chyba nie będę się przejmować.
Jeszcze jedna sprawa, na ulotce jest napsiane aby stosować punktowo, ja mam nakłądać na całą twarz.

Może któraś z Was stosowała te leki? Jak opinie?
Proszę o pomoc i pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-25 14:14 przez perelka1202.

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 14:18:56

Niestety nie miałam z nimi styczności...

Ja od dermatologa kilka lat temu dostałam brevoxyl na dzień i differin na noc- świetnie zadziałały.

Sądzę, że powinnaś posłuchać specjalisty :)

zweryfikowana
Posty: 253
Ostrzeżenia: 2/5

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 14:24:42

ja stosowałam aknemycin w płynie-w ciągu dnia z tego co pamiętam, oraz w kremie-to na otwarte rany, rozległe wypryski, jest dużo delikatniejszy. Nie mogę złego słowa powiedzieć na ten lek, nawet teraz po 2 latach od kuracji czasem po nie sięgam :)

Tego drugiego nie stosowałam, byłam za to na antybiotykach i innych kremach, maściach, których niestety nazw nie pamiętam.

Co do ich stosowania, myślę, że powinnaś robić tak, jak poleca dermatolog :)

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 18:47:16

Zapytaj na jakichś medycznych forach...

zweryfikowana
Posty: 1.122
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 18:53:07

ja mialam aknemycin, stosowalam na przemian z innymi,nie w tych samych dniach bo bylam wysuszona jak pustynia. pomoglo. ale tak od siebie powiem ze nie stosuje juz antybiotykow tylko svr active lysalpha (chya dobrze napisalam) na zmiane z benzacne ktory tylko na duza zmiane i jest sto razy lepiej niz po antybiotykach.

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 18:57:21

stosowalam duac,ale bez skutku.stosowalam rowniez tetralysal,zineryt i rowniez nie pomoglo.teraz sie wkurzylam ,poszlam do ginekologa i dostalam tabletki atywia.

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 19:01:47

stosowałam duac i wiele wiele innych kremików, skoro lekarz tak przypisał to lepiej się zna. Ja stosuję 2 kremy wysuszające Retin A i epiduo(pozbywam się w tej chwili blizn potrądzikowych) i nie narzekam na wysuszenie skóry bo przemywam ją mleczkiem nagietkowym/b]

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 19:05:34

Stosuj krem na dzień, on nie jest raczej tłusty, a aknemycin na noc. Nie łącz ich ze soba, bo prawdopodnie Twoja skóra zareaguje na to silnym odczynem.
Lekarz się zna, więc nie szukaj rad na forum.:)

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 19:10:40

mi jedna dermatolog przepisała duac, do tego jeszcze jakiś inny drogi żel. W tym czasie nie miałam kasy żeby wykupić te leki, więc umówiłam się na wizytę do innego lekarza, przepisał mi ISOTREXIN, kosztuje chyba około 28zł, to żel, który można stosować i rano i wieczorem, bo używa się go odrobinę, więc na długo starcza i przy rozsmarowywaniu od razu, momentalnie się wchłania. Miałam krostki na czole i trochę na plecach, po dwóch tygodniach wszystko ładnie zeszło, a jeśli chodzi o DUAC czytałam różne opinie..

zweryfikowana
Posty: 247
Ostrzeżenia: 1/5

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 19:21:58

Mnie również przepisano DUAC na dzień i tak też stosowałam (punktowo, bo mam bardzo suchą skórę) i działa! :)

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 19:27:41

Ja od wiosny używam właśnie tych kosmetyków, z tym, ze DUAC na noc a AKNEMYCIN na dzień (rano). I muszę Ci powiedzieć, że kosmetyki te spisują się rewelacyjnie:)

Z tym, ze DUAC na początku poparzył moją skórę i przez miesiąc stosowałam go co trzeci dzień powoli przyzwyczajając skórę do niego.

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 20:10:12

Mam jeszcze jedno pytanie, wedle zaleceń lekarza mam nie stosować niczego nawilżającego.. i juz boję się "stanu suchosci" mojej skóry. czy to nie jest przypadkiem zbyt mocna kombinacja? duac i aknemycin bez zadnego nawilżenia?
(pytam na forum, ponieważ chce zasięgnąć opinii. Wiem, ze lekarz się zna i raczej wie co przepisuje, ale tak się składa, że nie znam zbytnio dermatologa u którego byłam (pierwsza moja wizyta, zaden z moich znajomych tam nie był) i wiadomo, że przezorny zawsze ubezpieczony. A nuż na forum znajdzie się jakiś specjalista..;)

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 20:14:22

Ja stosowałam Duac na noc, bo może wystapic zaczerwienienie, a na dzień mocny krem nawilżający :) Wyleczył mnie z trądziku zupełnie. Nawet wystawiłam go na szafie, prawie pełne opakowanie, wiec można zakupic taniej :)

Trądzik, DUAC I AKNEMYCIN PLUS

25 wrz 2012 - 20:16:43

ja aknemycinu używałam tylko i wyłącznie punktowo (na małe, pojedyncze wypryski), a i tak zrobił mi suszarnie z dzioba.

Poszukaj na blogach, gdzie dziewczyny maja ten sam problem i poczytaj jak te specyfiki dzialaja u nich, to moze ominie Cię przesuszenie skóry.

Jeżeli te specyfiki wysuszają, to nie zapominaj o nawilżaniu. Ja mam z natury cerę mieszaną z miejscami (nos, broda, okolice ust) skłónnymi bardzo do wysuszania, ale i tak moja skóra lepiej wygląda po tłustych kremach niż mleczkach sreczkach niby-nawilżających.

Ja zaczynam podchodzić ostrożnie do wszelkich porad lekarzy. Jeden przypisał mi Lorinden C na uczulenie na powiece, a drugi kazał przestać stosować, bo mogę się jaskry nabawić ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Maseczka na tradzik