Obecnie rozmawiamy o:

Prostownica tytanowa

gorący temat

transport i spedycja

godzinę temu

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 07:25:02

Podejrzewam u siebie zapalenie wyrostka robaczkowego, już trzeci dzień odczuwam ostry kujący ból po prawej stronie brzucha przez co nie mogę spać na boku i gdy napinam mięśnie ból nasila się jeszcze bardziej mam również mdłości i biegunkę . Nie jestem osobą która chodzi do lekarza z byle powodów i same nie wiem gdzie mam się zgłosić czy do przychodni czy od razu na pogotowie, czy gdy lekarz będzie podejrzewał (ZWR) to zleci mi jakieś dodatkowe badanie i będę musiała biegać po lekarzach w tym stanie?

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 07:38:24

radzę nie zwlekać, bo jak dojdzie to pęknięcia to nie będzie wesoło...
ja od razu na pogotowie bym poszła, lekarz dotknie brzuch, zleci usg i wszystko będzie jasne...
zdrowia!

niezweryfikowana
Posty: 190
Ostrzeżenia: 3/5

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 07:41:26

nie czekaj tylko zaraz na pogotowie, zrobia ci przeswiatlenie. Jak wyrostek nie bedzie jeszcze az tak zapalony to podadza ci tylko leki zeby zapalenie zniklo a jak bedzie juz za pozno to ci go wytnal. ale jestes jeszcze mloda wiec staraja sie zawsze najpierw "przegonic" zapalenie.
tylko jak tak bedziesz zwlekac dalej to moze ci pęknąć zanim dotrzesz do szpitala i ci syfu w organizmie moze zrobic, bo chyba co to jest i co sie w nim znajduje to tego nie musze tlumaczyc?

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 07:43:06

idź do lekarza albo na pogotowie :) zrobią ci badanie moczu, usg i o ile to wyrostek to tego samego dnia będziesz mieć zabieg usunięcia :) u mnie tak było i u kilku innych osób które znam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-11 07:44 przez nicolenkaa.

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 07:51:41

Idź jak najszybciej do przychodni albo zgłoś się od razu na pogotowie. Z tym nie ma żartów,sama miałam jakiś czas temu zabieg:)

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 07:53:07

Umówiłam się do przychodni przed południem mam wizytę. Jeszcze się łudzę że to może jednak nic poważnego , nie mam gorączki z tych wszystkich objaw jakie powinny występować podczas zapalenia

Cytat
nicolenkaa
idź do lekarza albo na pogotowie :) zrobią ci badanie moczu, usg i o ile to wyrostek to tego samego dnia będziesz mieć zabieg usunięcia :) u mnie tak było i u kilku innych osób które znam :)

Jakie miałaś pierwsze objawy?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-11 08:03 przez pttysia.

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 08:03:51

ja nie miałam praktycznie żadnych znanych mi objawów. Tylko raz zwymiotowałam i nic więcej. Poza tym czułam się dobrze :) bez gorączki, bez bólu brzucha, normalnie mogłam podginać nogę itd :) a do lekarza poszłam tego dnia w sumie z innej przyczyny a i tak wylądowałam w szpitalu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-11 08:05 przez nicolenkaa.

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 08:34:07

Nie ma typowych objawów wyrostka,więc szybko sie udaj do lekarza

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 08:46:53

a nie masz czasem jeszcze temperatury podwyższonej?
z wyrostkiem nie ma żartów bo mogą być później komplikacje.

zweryfikowana
Posty: 232
Ostrzeżenia: 1/5

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 08:49:53

Wybierz się do lekarza , pogorszy ci się i nie bedziesz mogła sie ruszyć z bólu, lub co gorsza pęknie i dostaniesz zakrzenie .

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 08:51:33

to pewnie to... z tym lepiej nie ryzykowac... nie dosc ze bol potezny to i niebezpieczne przy dlugim zwlekaniu... od razu na pogotowie lepiej idz... tez sie o to martwie bo jeszcze nie mialam wycinanego ;o

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 08:52:21

Z wyrostkiem nie ma żartów. Im dłużej z tym zwlekasz tym większe ryzyko,że może Ci się "rozlac" co powoduje zgon.

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 08:54:39

pogotowie lub lekarz bo jak Cie zlapie ten prawdziwy bol to bedziesz sie zwijac z bolu

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 08:55:39

takie miałam powiedzmy objay ciąży jeśli tak można powiedzieć,przy wyrostku to zwinęłam się w kulkę i nie umiałam się ruszyć-idż póki Ci się nie rozlał jeśli życie Ci miłe!!

Zapalenie wyrostka robaczkowego

11 wrz 2012 - 09:02:17

Tak wzięłam to do siebie i zbieram się do lekarza, martwię się mam nadzieję że może będzie wszystko dobrze

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Posiew moczu a Neospasmina