Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

transportery taśmowe

57 minut temu

sprawdzony stomatolog

godzinę temu

sklep detailingowy

godzinę temu

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Studia online

dzisiaj o 8:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

04 wrz 2012 - 20:45:06

Cześć dziewczyny, może któraś z Was wie jak to jest z aktualizacją ksiażeczki sanepidowskiej? Wyrabiałam ją kilka lat temu, teraz poszukuję pracy i chciałabym ją uaktualnić, ale nie wiem - trzeba powtarzać jakieś badania, czy wystarczy iść do lekarza po samą pieczątkę? A może w ogóle udaje się do lekarza i on kieruje na powtarzanie jakichś badań? Jak to jest bo pojęcia nie mam, próbowałam znaleźć coś w googlach, ale jakoś bez skutku.

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

04 wrz 2012 - 20:46:26

Badanie ponoć jest dożywotnie. Tak pani w sanepidzie mówiła i kazała mi pilnować tego zaświadczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-04 20:47 przez Dunphy_.

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:04:40

A mi mówili, że co roku trzeba aktualizować... Ale to było jakieś 5 lat temu, więc może coś się zmieniło.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:06:55

Ja co roku przedłużam u lekarza rodzinnego.

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:08:04

Podobno samo badanie jest dozywotnie
co roku trzeba tylko wziac pieczatke i podpis lekarza w ramach aktualizacji
tak mi przynajmnije mowili w sanepidzie

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:08:12

Cytat
skasna
A mi mówili, że co roku trzeba aktualizować... Ale to było jakieś 5 lat temu, więc może coś się zmieniło.

Dokładnie ,badania trzeba regularnie powtarzać ,bo tracą swoją ważność.
Podstawowe są co pół roku lub rok w zależności gdzie będziesz pracowała.
Na rtg,jest chyba 2 lata.

zweryfikowana
Posty: 4.122
Ostrzeżenia: 1/5

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:09:32

idz do lekarza i on ci podbije :) jak bedziesz miala szczescie to moze nie bedzie drogo... zazwyczaj biora 30-50 zł za pieczatke... i musi byc lacznosc wiec jesli nie mialas pieczatki co rok to lekarz ci to zrobi spokojnie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-05 17:11 przez kukficzek.

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:09:49

Badania krwi powtórz, badania kału są na całe życie.

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:12:40

W mojej książeczce jest pieczątka "bezterminowo". I pamiętam jak kiedyś mojej siostry nie wpuścili do pracy (jako hostessa, 3-4 lata temu) i kazali jej uaktualnić badania. Siostra poszła do lekarza i lekarz zaśmiał się, że chyba są nienormalni i czytać nie potrafią. Oczywiście nie dostała żadnej nowej pieczątki ani skierowania na nowe badania, bo kolejna pieczątka brzmiałaby tak samo czyli "bezterminowo".

Co innego jeśli pracujesz i pracodawca kieruje Cię co roku na badania- to owszem, potrzebna jest aktualizacja. Jeśli wyrobiłaś książeczkę na własne potrzeby- jest bezterminowa.

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:14:25

Cytat
kukficzek
idz do lekarza i on ci podbije :) jak bedziesz miala szczescie to moze nie bedzie drogo... zazwyczaj biora 30-50 zł za pieczatke... i musi byc lacznosc wiec jesli nie mialas pieczatki co rok to lekarz ci to zrobi spokojnie...
Ja płaciłam 30zł.

zweryfikowana
Posty: 636
Ostrzeżenia: 1/5

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:16:43

'ważność' chyba zależy od lekarza- ja miałam przybitą na 2 lata, koleżanka na rok. I akurat dzisiaj byłam u lekarza i kobieta mi kazała iść do sanepidu po odpis wyników i mam jutro donieść, więc pewnie jeśli będą ok to znowu mi książeczkę podbiją

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

05 wrz 2012 - 17:17:18

Jaki lekarz podbije mi na nowo, żeby było uaktualnione? Bo u mnie w mieście w medycynie praacy nie ma takiej opcji (na własną rękę)

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

07 wrz 2012 - 19:39:58

Cytat
Nelii

Dokładnie ,badania trzeba regularnie powtarzać ,bo tracą swoją ważność.
Podstawowe są co pół roku lub rok w zależności gdzie będziesz pracowała.
Na rtg,jest chyba 2 lata.

Bez urazy, ale kał jest dożywotni i to były moje jedyne badania. Ja podbijam co dwa lata. I żadnego rtg nie miałam. Lekarz obejrzał mi ręce, osłuchał klatkę i zadał parę pytań.

Mylicie badania, jej pracodawca nigdzie nie wysłał.

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

07 wrz 2012 - 19:42:56

Badanie w sanepidzie robi się raz ale badanie u lekarza co roku

Książeczka sanepidu - uaktualnienie

07 wrz 2012 - 19:43:56

wyrabialam kiedys, ale nie wiem czy dobrze pamietam. bodajze co 5 lat trzeba ukatualnic? ale to chyba nie chodzi o ponowne badania, bo z tego co kojaze to sa dozywotnie, chyba, ze wymienione tam bakterie kiedys podlapalas to musisz sie czesciej badac.. Ale pewnosci nie mam, nie pamietam niestety

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

stomatolog