Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:11:28

Witam dziewczyny,
mam dość nietypowe pytanie ale sama nie wiem jak mam sobie z tym radzić. Mianowicie jakiś czas temu byłam u ortopedy z powodu "wody" w kolanie, pani doktor ściągnęła płyn, przypisała maści i niby wszystko miało się ładnie naprawiać. Niestety moje kolano miało inne plany i w chwili obecnej jest 2x większe od normalnego i boli jak cholera. Wiem, powinnam iść do lekarza, ale tutaj pojawia się problem. Niedawno przeprowadziłam się od siebie z miasta ze względu na to, że zaczynam studia i nie mogę dostać się do mojego lekarza rodzinnego po skierowanie do ortopedy (nie mam jak wrócić nawet na chwilę, bo pracuję a wolnego nie dostanę). I tu pojawia się moje pytanie: czy mogę iść do jakiegokolwiek ortopedy na NFZ bez skierowania czy muszę jakoś je dostać od rodzinnego?

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:14:25

no u mnie w mieście jakbyś przyszła z takim kolanem do przychodni to bez problemu by cię przyjęli :D

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:14:50

musisz koniecznie mieć skierowanie od rodzinnego, bez tego możesz iść tylko prywatnie

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:14:55

bez skeirtowania nie da rady no chyba ze prywatnie , a jak cie kolano boli i masz tak jak piszesz 2 razy wieksze to idz na ostry dyzur chirurgiczny a najlepiej ortopedyczny i po klopocie

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:15:36

Z tego co wiem to do specjalistów na NFZ zawsze musisz mieć skierowanie od rodzinnego. Dlatego ja zawsze chodzę prywatnie,szkoda czasu na bieganie za tymi skierowaniami..

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:15:41

nicolenkaa ;) ciekawe czy we Wrocławiu się taki znajdzie

zweryfikowana
Posty: 350
Ostrzeżenia: 1/5

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:16:08

Nie dostaniesz się do specjalisty bez skierowania.Mogę polecić jakiś dyżur w przychodni,ewentualnie pogotowie,izba przyjęć .Tam udzielą Ci pomocy od razu,zrobią prześwietlenie ,przepiszą leki przeciwzapalne.

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:16:09

no co wy :) z taki kolanem to nawet na pogotowie możesz iśc i tam dostaniesz skierowanie :)

Cytat
robaaczek
nicolenkaa ;) ciekawe czy we Wrocławiu się taki znajdzie

no ja nie jestem z Wrocławia :) to nie wiem :) ale u mnie tak jest :) ale idź na pogotowie :) tam nawet z gorączką cię przyjmą, zbadają a skierowanie też dostaniesz :) to najlepsze wyjście ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-29 09:18 przez nicolenkaa.

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:22:04

Dzwonisz na 999 i pytasz w którym ze szpitali we Wrocławiu znajduje się ostry dyżur ortopedyczny

Ja jestem z Wrocławia ale nie orientuje się, który ze szpitali taki ma

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:24:20

Oj spróbuj do ortopedy a jak nie to od początku tylko ZAZNACZ, że to już drugi raz, moja przyjaciółka tak miała, usuwano jej "wode" z kolana kilka razy w końcu okazało się, że kolano podlega operacji, także jak znowu Ci się odnowi nie daj się zwodzić :)

Czy Cię przyjmą? wszystko zalezy od lekarza jedni są mili i nie mają z tym problemów inni lubią wysyłać ludzi w różne dziwne miejsca ;)

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:24:33

no a jak się nie uda to pewnie prywatnie..

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:25:54

Idź na pogotowie! ; o

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:26:30

Cytat
robaaczek
nicolenkaa ;) ciekawe czy we Wrocławiu się taki znajdzie

Od 18 przyjmują na pogotowiu. Wchodzi się od ulicy Traugutta w stronę Żabiej Ścieżki i po prawej będzie wejście. Wiem tylko o tym miejscu, bo sama kiedyś byłam.

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:29:48

Z takim czymś możesz isc do szpitala na ostry dyżur i zrobią to z miejsca! :) Moj ojciec tak miał. W takim przypadku już się nie czeka!

niezweryfikowana
Posty: 867
Ostrzeżenia: 1/5

Lekarz - czy da się tak zrobić?

29 sie 2012 - 09:31:20

Idz na pogotowie wieczorem powiedz,że Cie cholernie boli. Zrobią Ci badania albo dadzą skierowanie do ortopedy. Proste :)

Albo idz do przycodni jakiejs i opowiedz jaka jest sytyuacja to może Ci wypiszą:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

grzybek tybetanski