Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 20:49:12

Witam.
Mam 21 lat i już mam mocno widoczne żylaki z tyłu nogi na zgięciach kolan.
Najbardziej na jednej nodze. Zawsze miałam "widoczne żyłki" ale od jakiegoś czasu sprawa się pogarsza..
Zrobił mi się nawet dość widoczny "krwiaczek" takie skupisko popękanych naczynek na tej bardziej chorej nodze - wygląda to jak mały siniak... nieestetycznie.
Jestem załamana.. moim atutem zawsze były zgrabne nogi a teraz wstyd się pokazać.. nogi jak u starej babci.

Spekuluje, że powodów pogorszenia stanu mojego zdrowia może być wiele - dodam, że żylaki są u mnie dziedziczne niestety.. moja prababcia miała i babcia ma żylaki. Mój tato również ma z tym problem..
Ponad rok czasu brałam plastry antykoncepcyjne - wg mnie największy winowajca - ale nikt mnie, zwłaszcza lekarz, nie poinformował, że przy żylakach (wcześniej nie były tak widoczne, nie widziałam problemu) antykoncepcja hormonalna nie jest polecana.. Nie miałam żadnych badań, nic - a na związek antykoncepcji z żylakami wpadłam przypadkiem czytając artykuł o żylakach.. Ulotke o plastrach czytałam 100 razy ale jest tam tyle skutków ubocznych i przeciwwskazań że aż się kręciło w głowie.. Ale się obwiniam, za swoją głupotę.
No i praca - od trzech lat na wakacje jadę do Niemiec dorobić - 12 godzin stania w ciężkich warunkach - nogi strasznie bolą - ale czego się nie robi dla kasy?
Poza tym picie kawy a w trakcie roku mało ruchu..
Dodam, że nie mam "ciężkich nóg" a nogi i żylaki mnie nie bolą.

Właśnie wróciłam z Niemiec i postanowiłam coś z tym zrobić, mieszkam w małym mieście ale studiuję we Wrocławiu. Jutro wybieram się najpierw do lekarza rodzinnego - mając nadzieje, na jakieś skierowanie do specjalisty a jak nie da rady to prywatnie. Chciałabym je usunąć, zaleczyć, zwłaszcza tego krwiaczka ale słyszałam, że młodym dziewczynom niechętnie lekarze usuwają żylaki...

Straciłam na pewności siebie i martwię się o zdrowie ;(

Czy macie podobny problem? Możecie coś doradzić? Do jakiego lekarza iść, co zrobić? jaki zabieg? Chętnie dowiem się czegokolwiek ;)

Znalazłam, że u mnie w mieście takimi sprawami zajmuje się jedynie prywatnie chirurg. Postaram się jutro zadzwonić i zarejestrować na konsultację. Zawsze to coś, lepiej niż rodzinny..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 22:20 przez hellojza.

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 20:54:05

młodym dziewczynom niechętnie lekarze usuwają

eeee to lepiej zeby im sie rozrosły mocno? nie łatwiej cos wyleczyc w poczatkowym stadium choroby?

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 20:57:31

Sama mam podobny problem, tyle tylko, że moje żyłki widać na udach, szczególnie na jednym. Też jestem w młodym wieku i chciałabym coś z tym zrobić. Tylko właśnie - co?

Podbijam wątek.

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:02:11

Cytat
kasiaaaaaaaa
młodym dziewczynom niechętnie lekarze usuwają

eeee to lepiej zeby im sie rozrosły mocno? nie łatwiej cos wyleczyc w poczatkowym stadium choroby?

Ja też jestem za tym, aby to jak najszybciej usunąć! Ale czytałam na wielu forach ( mam nadzieje, że to bajka) że młodym kobietom, przed urodzeniem dziecka lekarze nie chcą usuwać żylaków bo po ciąży mogą się pogorszyć.. NFZ średniowiecza..

Dodam, że mam także problem z naczynkami.
Zastanawiam się, co mi powie jutro zwykły lekarz.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 21:02 przez hellojza.

zweryfikowana
Posty: 2.113
Ostrzeżenia: 1/5

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:07:37

ja też się boję o te żylaki... U mnie babcie miały, ojciec ma (zapewne od stania w pracy), mama też ma pełno, więc jest ogromne prawdopodobieństwo że i mnie to czeka... Chciałabym tego uniknąć... Więc się podłączam... Może przy okazji możecie polecić jakieś portale na temat profilaktyki itp?

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:09:44

hellojza napisz jutro co Ci powiedział lekarz rodzinny, bo sama jestem ciekawa. Myślałaś nad jakimiś kremami? Maści? Tabletki? Czytałaś coś na ten temat?

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:16:10

też mam pod kolanami :/ już łapię się wszystkiego. niedawno zaczęły mnie boleć, więc jestem w gorszej sytuacji :/

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:19:00

ja też mam i na udach i pod kolanami, mi to nie przeszkadza tzn boli czasami ale jakoś nie myslę. Wiem że trzeba usunąć i lekarze mi to zalecają ale jakoś nie mogę się zdecydować, u mnie to rodzinne więc pewnie i tak się odnowią
mnie bolą na zmiane pogody od kilku dobrych lat ale jakoś aż tak bardzo mi nie przeszkadzaja jak tobie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 21:20 przez wiktorka88.

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:24:17

są odpowiedni lekarze którzy zamykają naczynka laserowo;) nie mam z tym problemu ale dziś tygodnik sobie czytałam i wpadłam na takie właśnie ogłoszenie tzn reklamę którą se lekarz zamieścił...im większe miastu tym więcej takich lekarzy

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:35:38

Cytat
jetkaaa
hellojza napisz jutro co Ci powiedział lekarz rodzinny, bo sama jestem ciekawa. Myślałaś nad jakimiś kremami? Maści? Tabletki? Czytałaś coś na ten temat?

Napiszę, i dam znać, jak uda mi się na jutro zarejestrować.. Idę do rodzinnego na dobry początek - przynajmniej po poradę gdzie się zgłosić z tym.
Wpisz w google "żylaki" wyskakują całe strony - mase kobiet to ma i jest mase metod profilaktyki i usuwania.
Chciałabym to skonsultować ze specjalistą ktory mi doradzi może zabieg a doraźnie tabletki bądź maści - przypominam, że ten problem mam dopiero od jakiegoś czasu.

A co do specjalistów, jak nie w moim mieście to mam jeszcze Wrocław, gdzie mam mieszkanie i mogę tam czegoś poszukać.

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:40:01

ja też mam taki problem niestety... do tego strasznie puchną mi nogi i robią mi się wylewy. Byłam u lekarza przepisała mi tabletki po których powinna nastąpić poprawa oraz dostałam skierowanie na badanie krwi i czekam właśnie na wyniki.

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:41:35

Moja mama płaci 100zł za zniwelowanie jednego żylaka :) Poprzez zastrzyk.

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:42:59

hellojza mam IDENTYCZNY problem. Te zyłki w ogóle nie bolą, nie odczuwam ich, dodatkowo mam naturalnie niskie cisnienie krwi i tez u mnie w rodzinie te zylaki są dziedzine... Do tego jasna cera... Pieknie sie odznaczaja te fioletowe cholerstwa! Czekam na info :)

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:45:22

Do rodzinnego nie ma co iśc, od razu do porządnego lekarza od żył. Najpierw sprawdzi przepływ, pracę zastawek, zrobi dopplera, potem zdecydujecie co robic. jest wiele sposobów np. skleroterapia czyli zamykanie żył poprzez wstrzykiwanie lekarstwa. niestety u nas w kraju refundują tylko ostateczne leczenie czyli operację usunięcia a to dośc powazna operacja i wykonuje się ja w zaawansowanym stadium. lekarz poinformuje cię o różnych metodach. Idź do prywatnego, dobrego lekarza takiego, który od razu będzie mógł wykonac dany zabieg. Leczenia u młodych dziewcząt się podejmuja ale zawsze żylaki wracaja w ciąży więc informują o tym, mi lekarz mówił, że przy skleroterapii czasem po wysiłku mogą od miejsca zamknięcia zrobic się takie malutkie pającza a te to potem tylko laserem mozna zamknąc. czekam na koniec ciąży i też sobie robię. zobaczę jaki będzie efekt. Acha i tyle co mi powiedział mój lekarz-podobno dobry. Nie ma co brac żadnych leków, one nie pomagają, to tyle jakbym kredę łykała więc nie biorę. Smaruję tylko balsamami chłodzącymi i drenującymi np. Tołpa

Żylaki - macie ? POMOCY

11 lip 2012 - 21:48:26

Cytat
yamma
hellojza mam IDENTYCZNY problem. Te zyłki w ogóle nie bolą, nie odczuwam ich, dodatkowo mam naturalnie niskie cisnienie krwi i tez u mnie w rodzinie te zylaki są dziedzine... Do tego jasna cera... Pieknie sie odznaczaja te fioletowe cholerstwa! Czekam na info :)

O właśnie, nie dodałam, że mam niskie ciśnienie też.. Postaram się jutro dam znać, a jak coś to napiszę zainteresowanym prywatnie czego się dowiedziałam, czytałam troche na ten temat ale każda rada kończy się konsultacją z lekarzem.

Co do zapłaty za zabieg - zarobiłam i mam zamiar wydać i zainwestować w swoje zdrowie.

Mam teraz dwa miesiące wolnego i mam zamiar wytoczyć walkę żylakom.

Przypominam, że ponoć antykoncepcja ma niestety duzy wpływ na żylaki - a wiele z nas bierze tabletki, plastry itd

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Gulki na boku stóp - co to może być?