Obecnie rozmawiamy o:

dieta i trening

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Eutyrox...

09 lip 2012 - 15:46:12

Witam;)
Mam pytanie czy któraś z was brała eutyrox? jeżeli tak to czy schudłyście aż tak bardzo?
niestety ja schudłam w przeciągu dwóch miesięcy aż 5 kg

Eutyrox...

09 lip 2012 - 15:49:30

a co to za lek?na co?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Eutyrox...

09 lip 2012 - 15:50:49

ja biorę cały czas. Przez pierwsze 10 dni zażywania schudłam 5 kilo :D Chyba to był szok dla organizmu. Ale miałam wtedy źle dobraną dawkę bo miałam za dużą. Wpadłam w nadczynność przez to ale teraz mam zmniejszoną i prawie z niej wychodzę. Pewnie za jakiś czas już będę miała idealną dawkę. Poza tym czuję się dobrze - bez niego bym chyba umarła :)
A Ty dopiero dwa miesiące bierzesz? Zbadaj TSH za jakiś czas bo też pewnie masz jeszcze nieuregulowaną dawkę :) To normalne na początku.

Cytat
madzia0702
a co to za lek?na co?

na niedoczynność tarczycy



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-09 15:51 przez martischa.

Eutyrox...

09 lip 2012 - 15:53:33

a czy to możliwe zeby po nich przytyć???

Eutyrox...

09 lip 2012 - 15:55:18

przytyć raczej nie...ale schudnąć napewno. Ja na początku dostałam dawkę pół tabletki a za 2 tyg. już cała...za kilka dni mam zacząć brać dwie i troszkę mnie to przeraża

Eutyrox...

09 lip 2012 - 15:56:27

jam masz zle dobrana dawke tzn za mala to mozliwe, bo w niedoczynnosci tempo metabolizmu spada
TSH trzeba sprawdzac co pol roku, wtedy ewentualnie lekarz koryguje dawke, w ciazy kontrola co miesiac, no i dawka sie zwieksza



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-09 15:58 przez abanach.

Eutyrox...

09 lip 2012 - 15:58:06

Cytat
martischa
ja biorę cały czas. Przez pierwsze 10 dni zażywania schudłam 5 kilo :D Chyba to był szok dla organizmu. Ale miałam wtedy źle dobraną dawkę bo miałam za dużą. Wpadłam w nadczynność przez to ale teraz mam zmniejszoną i prawie z niej wychodzę. Pewnie za jakiś czas już będę miała idealną dawkę. Poza tym czuję się dobrze - bez niego bym chyba umarła :)
A Ty dopiero dwa miesiące bierzesz? Zbadaj TSH za jakiś czas bo też pewnie masz jeszcze nieuregulowaną dawkę :) To normalne na początku.
Cytat
madzia0702
a co to za lek?na co?

na niedoczynność tarczycy

tak tak 2 miesiące dopiero. TSH wynosiło prawie 8,0. W sierpniu mam isć na kontrolę.

Eutyrox...

09 lip 2012 - 15:59:06

Cytat
Incjacja
przytyć raczej nie...ale schudnąć napewno. Ja na początku dostałam dawkę pół tabletki a za 2 tyg. już cała...za kilka dni mam zacząć brać dwie i troszkę mnie to przeraża
no właśnie ja biore eutyhrox 50 przez pierwszy tydzień pół tabletki a teraz już cały i tak przez dwa miesiace a potem na badania,jestem szczupłą osobą problemy z tarczyca mam po babci i ona tez bierze ten leki bardzo przytyła!dlatego boję się przytyć bo jestem niska i nie chce wyglądać jak kulka;) ale leczyć się trzeba:/

Eutyrox...

09 lip 2012 - 16:00:21

Zakres normy TSH wynosi 0,4 – 4,0 mU/l. 8 to za duzo, ale nie martw sie szybko spadnie przy dobrze dobranej dawce
trzeba sie leczyc, bez leczenia bedzie ci sie niedoczynnosc poglebiac i dopiero wtedy mozesz przytyc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-09 16:01 przez abanach.

Eutyrox...

09 lip 2012 - 16:00:28

Ja biorę już 2lata i przez 1,5 roku brałam N50 całą tabletkę, a teraz mam N75 i biorę pół tabletki i nie zauważyłam żebym schudła. Raczej w drugą stronę, ale to raczej nie przez tabletki :P

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Eutyrox...

09 lip 2012 - 16:00:35

Cytat
Incjacja
przytyć raczej nie...ale schudnąć napewno. Ja na początku dostałam dawkę pół tabletki a za 2 tyg. już cała...za kilka dni mam zacząć brać dwie i troszkę mnie to przeraża

to zanim zaczniesz brać dwie to zbadaj TSH.
Ja miałam tak samo - zaczynałam od połówki 75. Potem miałam brać 75 i za jakiś czas 150 już. Potem okazało się, że dawka jest za wielka więc zmniejszanie na 112, znów za dużo potem 75 też za dużo. Teraz biorę 56 i też jeszcze jest trochę za dużo więc teraz znów będę miała zmniejszaną. Więc niepotrzebnie kazała mi zaczynać z tak dużej dawki i Ty mozesz mieć podobnie.

Eutyrox...

09 lip 2012 - 16:01:02

O kurczę to tego nie wiedziałam...ja zaczęłam chudnąć.Na początku to było fajne ,ale później to stało się przerażające ponieważ mam 172 cm wzrostu a ważę teraz 53,5

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Eutyrox...

09 lip 2012 - 16:04:10

No ja na początku też chudłam, potem się to zatrzymało. U mnie akurat szkoda bo 5 kg chce zrzucić jeszcze :)
Ale i tak trzeba się nakombinować żeby dobrze dobrać dawkę. Niektórym się trafia i od razu mają dobrze dobrane :)

Eutyrox...

09 lip 2012 - 16:07:45

5 kg w ciągu 2 miesięcy to nie jest aż tak dużo aby się martwić, gorzej by było gdybyś te 5 kg schudła w ciągu 2 , niecałych 3 tygodni.
Ja biorę euthyrox od 4 lat na niedoczynność tarczycy. Sam lek nie pozwala schudnąć bo gdyby tak było to każdy by chciał chorować na tarczycę.
On tylko ma pomóc bo niestety niedoczynność tarczycy bardzo utrudnia chudnięcie a wręcz przyczynia się do bardzo dużego przyrostu kg.

Być może masz po prostu zbyt dużą dawkę, miałam kiedyś dawkę 125 i mój wynik szedł ku nadczynności tarczycy, wtedy dość dużo schudłam.

Eutyrox...

09 lip 2012 - 16:15:13

Ja biorę 100 ale jestem w ciąży. Wcześniej brałam 60 i jakoś nie zauważayłam mega chudnięcia. moze zła dawka leku

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wyrwany "Ząb mądrości"