Obecnie rozmawiamy o:

prawidłowa waga

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziewczyny wiecie,co mi grozi za niestawienie się na szczepieniu na tężec? Dostałam wezwanie na dzisiaj na 16.30 ale nie chcę iść,coś z moim organizmem od pewnego czasu jest nie halo i nie chcę dokładać do tego jeszcze szczepionki. Pisze na wezwaniu,że za niestawienie się grozi odpowiedzialność karna ale nie pisze co,gdzie,jak i w ogóle, no i czy na pewno coś z tym zrobią czy tylko to jest taki "straszak"?

Ja pierwsze wezwanie dostalam dokladnie rok temu w czerwcu, drugie wezwanie przyslali mi jakos w styczniu czy w lutym i do tej pory jeszcze nie bylam ale nikt mnie nie ukaral jak na razie

nie wiem jak byłam na szczepieniach,
ale koleżance termin przesunęli bo była chora

A slyszalam ze trzeba sobie bedzie zaplacic za to szczepienie jak sie bedzie za dlugo zwlekac

a nie możesz zadzwonić i poprosić o zmianę terminu?

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

a nie lepiej poprosić o zmianę terminu z powodu choroby ???

Nie,bo te pielęgniarki są tak niemiłe,że na pewno mi nie zmienią albo z wielką łaską :/ W dodatku nie wiem kiedy będę mogła,bo póki nie dowiem się co się dzieje z moim organizmem to się nie wybieram

niezweryfikowana
Posty: 468
Ostrzeżenia: 1/5

Ja takze bylam z opoznienie, dostalam upozmnienie czy jakos tak i w koncu po jakims czasie poszlam a pielegniarki nic nie mowily :))

możesz pow,że jesteś chora lub brałaś/bierzesz antybiotyki,wtedy przyjdziesz w innym terminie;)Ja byłam z 4 dni temu na szczepieniu;PP

Przecież najpierw musi Cię zbadać lekarz, prędzej nie możesz zostać zaszczepiona.

Nic tam nie pisze o wizycie ani nikt mnie na wizytę nie umawiał,pisze,że na szczepionkę i tyle

u mnie byli wszyscy juz rok temu szczepieni,a ja do dziś nie dostałam żadnego wezwania o_0

Ja się zdziwiłam,że już przyszło,bo 18 lat mam dopiero w październiku a moje koleżanki np.z lipca jeszcze nie dostały,a nawet te,co już skończyły 18 :)

no ja mam już 19 i nadal czekam , ale wątpię że się doczekam xD

śmiertelność w wypadku zachorowania na tężec wynosi 30%, dlatego głupotą z Twojej strony jest bagatelizowanie tego szczepienia.

Tężec to choroba przyranna, która może zostać wywołana chociażby pokąsaniem przez psa. W takim przypadku osoba pokąsana nie dostaje już serii bolesnych zastrzyków przeciw wściekliźnie, ponieważ ma chronić ją szczepienie przeciw tężcowi, któremu człowiek ostatni raz poddaje się w wieku 19lat.

Radzę iść się zaszczepić, a czy będzie to możliwe w Twoim przypadku na obecną chwilę (złe samopoczucie)- zadecyduje lekarz.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Walka z rakiem