Obecnie rozmawiamy o:

TAKIE offtopy cz. 2

46 minut temu

Szary kardigan

dzisiaj o 2:32

Ślub 2015 cz. II

dzisiaj o 1:25

ŚLUB 2016

wczoraj o 23:36

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam.
Czy jest tu ktoś kto miał lub ma nadżerkę żołądka?
W jaki sposób można się tego nabawić ....?
Przez stres czy nieodpowiednią dietę ?

Mój brat miał. lekarz stwierdził, że przez nie odpowiednią dietę, picie kawy i palenie papierosów miał nadżerkę wiem że ma diete nie je smażonych i ciężkostrawnych rzeczy bierze jakieś tabletki

Cytat
Mariola2119
Mój brat miał. lekarz stwierdził, że przez nie odpowiednią dietę, picie kawy i palenie papierosów miał nadżerkę wiem że ma diete nie je smażonych i ciężkostrawnych rzeczy bierze jakieś tabletki

papierosów nie palę ale kawę lubię...

tydzień temu wróciłam ze szpitala, też niby mam tą nadżerkę.
2 tygodnie wcześniej dzień w dzień bolał mnie brzuch, miałam mdłości, nieregularne wypróżnienia.
Od tygodnia mam specjalną dietę, nie jem przede wszystkim rzeczy smażonych, jestem praktycznie na samych rosołkach, jem owoce, wafle ryżowe.. i ani razu od tego czasu nie miałam żadnych dolegliwości.. nie no raz miałam- brat poczęstował mnie chipsem.. godzinę później zwijałam się z bólu..
no i łykam ranigast codziennie + tabletki przeciwbólowe jak zaboli, no-spa forte, ketonal.

Skąd wiesz, że masz nadżerkę ?
Warto zrobić gastroskopię, gdyż częstą przyczyną nadżerek w żołądku jest bakteria Helicobacter pylori

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 1/5

Do tego schorzenia prowadzi przede wszystkim niehigieniczny tryb życia - stres, jedzenie w pośpiechu, niezdrowa dieta, smażone jedzenie, dużo kawy, palenie papierosów - i nadżerka żołądka gotowa.

Cytat
BABA33
Cytat
Mariola2119

papierosów nie palę ale kawę lubię...

No niekoniecznie przez złą dietę. Moja córka ma 12 lat i miała nadzerkę żoładka. Ale głównym powodem był stres. Córa ma taki charakter, iz bardzo denerwuje sie przed klasówkami , sprawdzanami itp. Jest za bardzo wrazliwa.Udało sie wyleczyć, troszkę to trwało.

Cytat
oleiwiua
tydzień temu wróciłam ze szpitala, też niby mam tą nadżerkę.
2 tygodnie wcześniej dzień w dzień bolał mnie brzuch, miałam mdłości, nieregularne wypróżnienia.
Od tygodnia mam specjalną dietę, nie jem przede wszystkim rzeczy smażonych, jestem praktycznie na samych rosołkach, jem owoce, wafle ryżowe.. i ani razu od tego czasu nie miałam żadnych dolegliwości.. nie no raz miałam- brat poczęstował mnie chipsem.. godzinę później zwijałam się z bólu..
no i łykam ranigast codziennie + tabletki przeciwbólowe jak zaboli, no-spa forte, ketonal.

em... łatwo mi mówić ale radzę zrezygnuj z ketonalu i mocnych p/bólowych bo cała twoja dieta idzie na marne. Środki /bólowe są przeważnie przyczyną uszkodzeń ściany żołądka i mogą nawet powodować krwawienia. Poczytaj ulotkę. Nie wolno ich stosować w przypadku uszkodzenia żołądka.
Zamiast ranigastu lepiej jeść omeprazol. Tak mi mówił lekarz.

papierosy, stres, kawa i alkohol zwłaszcza na pusty żołądek, nieregularne jedzenie

W Twoim pytaniu masz odpowiedzi;) i nieodpowiednia dieta i stres mają wpływ na nadżerki układy pokarmowego. Nie można tego bagatelizować. Musisz kierować się poleceniami lekarza.

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Rzuć palenie w 25 dni