Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

sklep detailingowy

12 minut temu

kosmetyki samochodowe

57 minut temu

dresy na ulice

godzinę temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam.
Czy jest tu ktoś kto miał lub ma nadżerkę żołądka?
W jaki sposób można się tego nabawić ....?
Przez stres czy nieodpowiednią dietę ?

Mój brat miał. lekarz stwierdził, że przez nie odpowiednią dietę, picie kawy i palenie papierosów miał nadżerkę wiem że ma diete nie je smażonych i ciężkostrawnych rzeczy bierze jakieś tabletki

Cytat
Mariola2119
Mój brat miał. lekarz stwierdził, że przez nie odpowiednią dietę, picie kawy i palenie papierosów miał nadżerkę wiem że ma diete nie je smażonych i ciężkostrawnych rzeczy bierze jakieś tabletki

papierosów nie palę ale kawę lubię...

tydzień temu wróciłam ze szpitala, też niby mam tą nadżerkę.
2 tygodnie wcześniej dzień w dzień bolał mnie brzuch, miałam mdłości, nieregularne wypróżnienia.
Od tygodnia mam specjalną dietę, nie jem przede wszystkim rzeczy smażonych, jestem praktycznie na samych rosołkach, jem owoce, wafle ryżowe.. i ani razu od tego czasu nie miałam żadnych dolegliwości.. nie no raz miałam- brat poczęstował mnie chipsem.. godzinę później zwijałam się z bólu..
no i łykam ranigast codziennie + tabletki przeciwbólowe jak zaboli, no-spa forte, ketonal.

Skąd wiesz, że masz nadżerkę ?
Warto zrobić gastroskopię, gdyż częstą przyczyną nadżerek w żołądku jest bakteria Helicobacter pylori

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

Do tego schorzenia prowadzi przede wszystkim niehigieniczny tryb życia - stres, jedzenie w pośpiechu, niezdrowa dieta, smażone jedzenie, dużo kawy, palenie papierosów - i nadżerka żołądka gotowa.

Cytat
BABA33
Cytat
Mariola2119
Mój brat miał. lekarz stwierdził, że przez nie odpowiednią dietę, picie kawy i palenie papierosów miał nadżerkę wiem że ma diete nie je smażonych i ciężkostrawnych rzeczy bierze jakieś tabletki

papierosów nie palę ale kawę lubię...




No niekoniecznie przez złą dietę. Moja córka ma 12 lat i miała nadzerkę żoładka. Ale głównym powodem był stres. Córa ma taki charakter, iz bardzo denerwuje sie przed klasówkami , sprawdzanami itp. Jest za bardzo wrazliwa.Udało sie wyleczyć, troszkę to trwało.

Cytat
oleiwiua
tydzień temu wróciłam ze szpitala, też niby mam tą nadżerkę.
2 tygodnie wcześniej dzień w dzień bolał mnie brzuch, miałam mdłości, nieregularne wypróżnienia.
Od tygodnia mam specjalną dietę, nie jem przede wszystkim rzeczy smażonych, jestem praktycznie na samych rosołkach, jem owoce, wafle ryżowe.. i ani razu od tego czasu nie miałam żadnych dolegliwości.. nie no raz miałam- brat poczęstował mnie chipsem.. godzinę później zwijałam się z bólu..
no i łykam ranigast codziennie + tabletki przeciwbólowe jak zaboli, no-spa forte, ketonal.

em... łatwo mi mówić ale radzę zrezygnuj z ketonalu i mocnych p/bólowych bo cała twoja dieta idzie na marne. Środki /bólowe są przeważnie przyczyną uszkodzeń ściany żołądka i mogą nawet powodować krwawienia. Poczytaj ulotkę. Nie wolno ich stosować w przypadku uszkodzenia żołądka.
Zamiast ranigastu lepiej jeść omeprazol. Tak mi mówił lekarz.

papierosy, stres, kawa i alkohol zwłaszcza na pusty żołądek, nieregularne jedzenie

W Twoim pytaniu masz odpowiedzi;) i nieodpowiednia dieta i stres mają wpływ na nadżerki układy pokarmowego. Nie można tego bagatelizować. Musisz kierować się poleceniami lekarza.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Rzuć palenie w 25 dni