Obecnie rozmawiamy o:

Oddać czy sprzedać

gorący temat

Nie wiem co zrobić

12 minut temu

moda damska

21 minut temu

ŚLUB 2017

51 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 15:59:22

Jakieś półtora miesiąca temu byłam z klasa w plenerze, na łąkach. Rano następnego dnia zobaczyłam coś w szyi, okazało się ze to kleszcz. Jako ze jestem wielka panikara nie wiedziałam co robić, no ale spróbowałam go sama wyjąć. Wzięłam pensete i "ciągnęłam" zamiast kręcić. Kawałek robaka (tzn. głowa) została w skórze. Mam po tym teraz czerwony ślad, choć minął ponad miesiąc. Czytałam, ze podobnież sama głowa nie jest szkodliwa i sama w końcu "wyleci". Nie wiem czy ona jeszcze tam jest, ślad jest tylko czerwony. Dużo natomiast się mówi o boreliozie, zapaleniu opon mózgowych i różnych chorobach, jakie powodują kleszcze. Powinnam iść z tym do lekarza? Wiem, ze może trochę za późno, ale nie lubię wszelakich lekarzy, dentysty itp. Myślałam ze zaczerwienienie samo zejdzie, ale ciągle jest. Ponoć choroba się rozwija w ciągu 2-30dni, a u mnie minęło o wiele więcej, wiec mam nadzieje ze nic mi nie jest.
Wie ktoś coś na ten temat? Moze miałyście podobna sytuacje?

25 maj 2012 - 16:03:05

Moja kuzynka miała raz kleszcza i też po wyciągnięciu został jej właśnie kawałek... Wylądowała w szpitalu;) Wyciągneli jej to szybciutko i nie bylo problemu.

Ja mialam w okolicach bikini ale sama wyjelam. Ledwo się zaczepił.

Radzę Ci iść do lekarza. Nawet na wszelki wypadek.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-25 16:03 przez Arionell.

25 maj 2012 - 16:03:14

Na Twoim miejscu poszłabym jak najszybciej do lekarza! Nawet w telewizji cały czas trąbią, ze jak zostanie kawałek kleszcza w ciele to, żeby udać się do lekarza, żeby go wyjął.

Dodatkowo pewnie dostaniesz szczepionkę, teraz z kleszczami nie ma żartów.

25 maj 2012 - 16:04:08

Cytat
Arionell
Moja kuzynka miała raz kleszcza i też po wyciągnięciu został jej właśnie kawałek... Wylądowała w szpitalu;) Wyciągneli jej to szybciutko i nie bylo problemu.

Ja mialam w okolicach bikini ale sama wyjelam. Ledwo się zaczepił.
A po jakim czasie od złapania kleszcza poszła do szpitala?

25 maj 2012 - 16:05:00

ja bym kleszcza sama nie wyciagala. Co Ci szkodzi przejsc sie do tego lekarza, ja tez nie lubie do nich chodzic ale bedziesz pewna czy cos ci zostalo czy nie i czy to grozne czy nie.

25 maj 2012 - 16:05:16

Jesteś odrobinę niepoważna, w tym roku co 3 kleszcz jest nosicielem boleriozy. Mało tego, że źle go wyjmowałaś, kawałek został w skórze to jeszcze nie poszłaś z tym do lekarza!

25 maj 2012 - 16:05:58

Idź na pogotowie i już.

25 maj 2012 - 16:06:48

Idź do lekarza!! Skoro po miesiącu nadal jest czerwone, to znaczy, że coś jest nie tak. A jeśli chodzi o to, że sama głowa jest nieszkodliwa to w zyciu większej bzdury nie słyszałam. To właśnie ona jest najgorsza!

25 maj 2012 - 16:09:09

Lekarz Cię nie zje. Idź i będziesz miała pewność, że wszystko jest ok.

25 maj 2012 - 16:11:24

czytałam, że jeśli się nie wyjmie całego - nie wykręci - tylko tak po kawałku wyjmuje to on wymiotuje jakąś szkodliwą substancją
lepiej idź do lekarza !

25 maj 2012 - 16:11:35

też bym juz siedziała u lekarza

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 4/5

25 maj 2012 - 16:14:21

chyba jestem specjalistka od kleszczowych spraw, bo mam je srednio 2 razy w miesiacu w okresie letnim. Jeżeli kleszcz był razazony lekarz juz nic nie poradzi- doszło juz do zakazenia. Ale moze wprowadzic leczenie które spowolniłoby rozwoj choroky (mówie o boleriozie), która przypominam jest nieuleczalna. mozesz poczytac na wikipedii jak wyglada przebieg.
Mało rozsadne jest wyciaganie kleszczy jezeli tego nie potrafimy, po drugie kleszczy nie wyrywamy, nie wykrecamy, a podwarzamy cieniutka igielka (taka do strzykawki), tak aby delikwenta nie uszkodzic.
głowa nieszkodliwa? kto Ci takich głupot naopowiadał
a co do zaifekowanych kleszczy o jeszcze rok temu było ich w polsce tylko ok 3 promili, wiec małe prawdopodobienstwo, ze na takiego trafisz

zweryfikowana
Moderator

25 maj 2012 - 16:15:40

uwierz mi, że borykanie się z boreliozą jest gorsze niż chodzenie do lekarza. Borelioza to choroba na całe zycie, bardzo ciężka i bardzo źle, że nie poszłaś od razu.
Moja córka w zeszłym roku miała kleszcza na plecach i od razu byliśmy na pogotowiu i mimo, że żadnych śladów nie było to od razu dostała antybiotyk. Tylko, że teraz antybiotyk nic Ci nie da. Idź do lekarza i porób badania.

25 maj 2012 - 16:18:47

Cytat
keyy
Idź na pogotowie i już.

25 maj 2012 - 16:18:53

nie wiem skąd wzięłaś informacje, że główka nie jest szkodliwa - mozsz podac jakies zrodła?

ja zawsze byłam przekonana, że pozostająca główka jest szkodliwa i jej niewyciągnięcie może grozić powstawaniem różnych chorób, o których pisałaś, a objawy rozpoczynają się właśnie od nieschodzącego zaczerwienienia

idź do lekarza

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Dobre tabletki od bólu głowy