Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 15:59:22

Jakieś półtora miesiąca temu byłam z klasa w plenerze, na łąkach. Rano następnego dnia zobaczyłam coś w szyi, okazało się ze to kleszcz. Jako ze jestem wielka panikara nie wiedziałam co robić, no ale spróbowałam go sama wyjąć. Wzięłam pensete i "ciągnęłam" zamiast kręcić. Kawałek robaka (tzn. głowa) została w skórze. Mam po tym teraz czerwony ślad, choć minął ponad miesiąc. Czytałam, ze podobnież sama głowa nie jest szkodliwa i sama w końcu "wyleci". Nie wiem czy ona jeszcze tam jest, ślad jest tylko czerwony. Dużo natomiast się mówi o boreliozie, zapaleniu opon mózgowych i różnych chorobach, jakie powodują kleszcze. Powinnam iść z tym do lekarza? Wiem, ze może trochę za późno, ale nie lubię wszelakich lekarzy, dentysty itp. Myślałam ze zaczerwienienie samo zejdzie, ale ciągle jest. Ponoć choroba się rozwija w ciągu 2-30dni, a u mnie minęło o wiele więcej, wiec mam nadzieje ze nic mi nie jest.
Wie ktoś coś na ten temat? Moze miałyście podobna sytuacje?

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:03:05

Moja kuzynka miała raz kleszcza i też po wyciągnięciu został jej właśnie kawałek... Wylądowała w szpitalu;) Wyciągneli jej to szybciutko i nie bylo problemu.

Ja mialam w okolicach bikini ale sama wyjelam. Ledwo się zaczepił.

Radzę Ci iść do lekarza. Nawet na wszelki wypadek.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-25 16:03 przez Arionell.

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:03:14

Na Twoim miejscu poszłabym jak najszybciej do lekarza! Nawet w telewizji cały czas trąbią, ze jak zostanie kawałek kleszcza w ciele to, żeby udać się do lekarza, żeby go wyjął.

Dodatkowo pewnie dostaniesz szczepionkę, teraz z kleszczami nie ma żartów.

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:04:08

Cytat
Arionell
Moja kuzynka miała raz kleszcza i też po wyciągnięciu został jej właśnie kawałek... Wylądowała w szpitalu;) Wyciągneli jej to szybciutko i nie bylo problemu.

Ja mialam w okolicach bikini ale sama wyjelam. Ledwo się zaczepił.
A po jakim czasie od złapania kleszcza poszła do szpitala?

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:05:00

ja bym kleszcza sama nie wyciagala. Co Ci szkodzi przejsc sie do tego lekarza, ja tez nie lubie do nich chodzic ale bedziesz pewna czy cos ci zostalo czy nie i czy to grozne czy nie.

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:05:16

Jesteś odrobinę niepoważna, w tym roku co 3 kleszcz jest nosicielem boleriozy. Mało tego, że źle go wyjmowałaś, kawałek został w skórze to jeszcze nie poszłaś z tym do lekarza!

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:05:58

Idź na pogotowie i już.

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:06:48

Idź do lekarza!! Skoro po miesiącu nadal jest czerwone, to znaczy, że coś jest nie tak. A jeśli chodzi o to, że sama głowa jest nieszkodliwa to w zyciu większej bzdury nie słyszałam. To właśnie ona jest najgorsza!

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:09:09

Lekarz Cię nie zje. Idź i będziesz miała pewność, że wszystko jest ok.

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:11:24

czytałam, że jeśli się nie wyjmie całego - nie wykręci - tylko tak po kawałku wyjmuje to on wymiotuje jakąś szkodliwą substancją
lepiej idź do lekarza !

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:11:35

też bym juz siedziała u lekarza

niezweryfikowana
Posty: 78
Ostrzeżenia: 4/5

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:14:21

chyba jestem specjalistka od kleszczowych spraw, bo mam je srednio 2 razy w miesiacu w okresie letnim. Jeżeli kleszcz był razazony lekarz juz nic nie poradzi- doszło juz do zakazenia. Ale moze wprowadzic leczenie które spowolniłoby rozwoj choroky (mówie o boleriozie), która przypominam jest nieuleczalna. mozesz poczytac na wikipedii jak wyglada przebieg.
Mało rozsadne jest wyciaganie kleszczy jezeli tego nie potrafimy, po drugie kleszczy nie wyrywamy, nie wykrecamy, a podwarzamy cieniutka igielka (taka do strzykawki), tak aby delikwenta nie uszkodzic.
głowa nieszkodliwa? kto Ci takich głupot naopowiadał
a co do zaifekowanych kleszczy o jeszcze rok temu było ich w polsce tylko ok 3 promili, wiec małe prawdopodobienstwo, ze na takiego trafisz

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:15:40

uwierz mi, że borykanie się z boreliozą jest gorsze niż chodzenie do lekarza. Borelioza to choroba na całe zycie, bardzo ciężka i bardzo źle, że nie poszłaś od razu.
Moja córka w zeszłym roku miała kleszcza na plecach i od razu byliśmy na pogotowiu i mimo, że żadnych śladów nie było to od razu dostała antybiotyk. Tylko, że teraz antybiotyk nic Ci nie da. Idź do lekarza i porób badania.

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:18:47

Cytat
keyy
Idź na pogotowie i już.

Kleszcz, kawałek w skórze..

25 maj 2012 - 16:18:53

nie wiem skąd wzięłaś informacje, że główka nie jest szkodliwa - mozsz podac jakies zrodła?

ja zawsze byłam przekonana, że pozostająca główka jest szkodliwa i jej niewyciągnięcie może grozić powstawaniem różnych chorób, o których pisałaś, a objawy rozpoczynają się właśnie od nieschodzącego zaczerwienienia

idź do lekarza

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dobre tabletki od bólu głowy