Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

dzisiaj o 19:27

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:19:32

Hej!
Mam takie pytanie do orientujacych sie w temacie soczewek
mam małą wade (-0,25) a chcialabym zaczac przygode z soczewkami kolorowymi, chodzialam po optykach ale zbytnio sie nie dowiedzialam...
podobno soczewki są dla 0 a potem jest juz 0.5! czyli nie ma dla 0,25
jak to jest orientujecie sie? dowiedzialam sie tez ze soczewki te z leksza utrudniaja widzenie...
kurcze jakby to mialo byc? zerowka byla by za slaba,zas połówka za mocna..
jak ktos obeznany w temacie, bede wdzieczna za sugestie :*

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:27:33

z ciekawości sprawdziłam i faktycznie nie ma 0,25
bezsensu ;/
ja niestety mam -3 więc "nie mam problemu" z kupnem

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:29:29

twoja wada jest minimalna, wiec nic dziwnego, ze nie ma takich soczewek

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:30:09

na necie są co 0,25 ;)

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:31:58

A rozmawiałaś z okulistą na ten temat? Myślę, że przy tak małej wadzie nie ma potrzeby, żebyś nosiła soczewki, chyba że chcesz kolorowe, to wtedy 0.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:32:26

najlepiej to idź do okulisty albo do optometrysty i tam dokładnie dowiedz się co i jak. Soczewki dobiera się troszeczkę inaczej bo na przykład ja mam wadę +4,5 a soczewki dostałam +4,75 (i jak się okazuje też za słabe). Przy minusach też różnie bywa.
Więc nie martw się na zapas tylko dowiedz się u specjalistów

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:33:29

to zadna wada nie powinnas przyzwyczajac oka juz do okularow czy soczewek z tym mozna normalnie zyc bez korekcji wtedy oko ćwiczy akomodację a jak załozysz okulary to oko robi się "leniwe" i wada sie na bank pogłebi.

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:34:23

Cytat
stepka
A rozmawiałaś z okulistą na ten temat? Myślę, że przy tak małej wadzie nie ma potrzeby, żebyś nosiła soczewki, chyba że chcesz kolorowe, to wtedy 0.

zgadzam się, soczewki są bardziej dla ludzi z wieksza wada wzroku, nie niszcz sobie nimi ;)

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:34:48

A mnie jakoś soczewki nie mogą przekonać,nie wiem czemu,a mam -1,5

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:36:46

Cytat
dootii
A mnie jakoś soczewki nie mogą przekonać,nie wiem czemu,a mam -1,5

Kwestia przyzwyczajenia. Noszę soczewki już od kilku lat i obecnie nie wyobrażam sobie bez nich życia:) Zakładam rano, wychodzę i zapomina, że mam wadę wzroku:)

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:38:47

nie , ze gorzej sie patrzy , tylko noszac okulary to patrzysz jakby przez lupę , tak mi to tlumaczyla lekarka , a soczewki masz bezposcrednio na oku.
ja niekiedy mam ''suche '' oko , więc wtedy gorzj widzę

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:39:17

soczewki są super super super extra zarąbiste :D

no i są takie soczewki korekcyjne 0,25, ale może nie ma takich korekcyjnych-kolorowych ;) tego nie wiem ;)

ja mam wadę -1,0 i -1,25 i kochaaaam soczewki :) nie wyobrażam sobie juz mojego życia bez nich :D

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:42:39

soczewki zawsze sie kupuje o slabszej mocy o pol lub 1 drioptrii. ja mam soczewki ale mam dosc duza wade bo -12 i 11,5 a na okulary mam o troche wieksza... idz do normalnego optyka ktory robi tak ze badania na soczewki (nie polecam vision expres) bo za soczewki zycza obie 2 razy wiecej niz gdzies indziej, a maja slabej jakosci. powiem ci szczerze ze kupowalam od nich soczewki i placilam 300 zl za 3 miesiace, czyli 6 par, kazda para na 2 tygodnie, firmy "acuvue oasis" i sa to najlepsze soczewki jakie uzywalam (a oblecialam bardzo duzo firm), ale te z vision expres bardzo szybko sie niszczyly, chodzi mi ze pekaly choc dbalam o nie jak trzeba. zmienilam optyka i zaczelam placic za 3 miesiace, za te same 2 tygodniowe soczewki tylko 160 lub 180 zl z plynem!!! soczewki zawsze na mnie czekaja, mam je zamowione, w razie czego moge wziasc jedna pare... no jestem zachwycona i soczewki nie lamia sie, nie przeszkadzaja, nie pakaja.

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:50:46

Cytat
stepka
Cytat
dootii
A mnie jakoś soczewki nie mogą przekonać,nie wiem czemu,a mam -1,5

Kwestia przyzwyczajenia. Noszę soczewki już od kilku lat i obecnie nie wyobrażam sobie bez nich życia:) Zakładam rano, wychodzę i zapomina, że mam wadę wzroku:)

dokładnie! kiedyś nie wyobrażałam sobie żeby nosić soczewki a teraz nie wyobrażam sobie życia bez nich

wada wzroku a soczewki ;/

24 maj 2012 - 19:51:01

Cytat
aniusia1921
soczewki zawsze sie kupuje o slabszej mocy o pol lub 1 drioptrii. ja mam soczewki ale mam dosc duza wade bo -12 i 11,5 a na okulary mam o troche wieksza... idz do normalnego optyka ktory robi tak ze badania na soczewki (nie polecam vision expres) bo za soczewki zycza obie 2 razy wiecej niz gdzies indziej, a maja slabej jakosci. powiem ci szczerze ze kupowalam od nich soczewki i placilam 300 zl za 3 miesiace, czyli 6 par, kazda para na 2 tygodnie, firmy "acuvue oasis" i sa to najlepsze soczewki jakie uzywalam (a oblecialam bardzo duzo firm), ale te z vision expres bardzo szybko sie niszczyly, chodzi mi ze pekaly choc dbalam o nie jak trzeba. zmienilam optyka i zaczelam placic za 3 miesiace, za te same 2 tygodniowe soczewki tylko 160 lub 180 zl z plynem!!! soczewki zawsze na mnie czekaja, mam je zamowione, w razie czego moge wziasc jedna pare... no jestem zachwycona i soczewki nie lamia sie, nie przeszkadzaja, nie pakaja.


ja kupuje soczewki na internecie. U optyka moje soczewki kosztują 40zł za parę(czyli na miesiąc) a na internecie płacę około 55-60zł za 3 pary(na 3 miesiące) moje soczewki są z firmy bausch&lomb, dla mnie są idealne, ale dla każdego coś innego jest dobre, więc w sumie trzeba próbowac az sie trafi na te odpowiednie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kleszcz, kawałek w skórze..