Obecnie rozmawiamy o:

Sypialnia tapeta

godzinę temu

Hiszpania

dzisiaj o 14:40

Wakacje w Hiszpanii.

dzisiaj o 14:37

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Migrena-badania

08 maj 2012 - 23:31:21

Witam, przeglądałam kilka wątków o migrenach ( nie wioem czy mam się pocieszyć czy martwić że nie tylko ja się z tym męczę, ale jest nas całkiem sporo), ale nie znalazłam tam tego co mnei interesowało. Mianowicie mam taki problem. Od zawsze właściwie mam silne bóle głowy, w ciągu ostatniego pół roku niesamowicie się to nasiliło, już mam takie regualarne ataki z mdłościami, światłowstrętem i innymi atrakcjami, więc w końcu poszłam do neurologa. Dał mi leki, ale niestety nie działają, niedługo mam wizytę, może mi zmieni. Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że jest coraz gorzej, mam zawroty głowy, problemy z równowagą i mieni mi się przed oczami. Poza tym znajoma, która leczyła się latami na migrenę osttatnio trafiła do szpitala przypadkiem bo zemdlała, zrobili jej badanie i okazało się, ze to nie migrena tylko guz. Przypadkiem trafiłam na historię dzieczyny w necie, która też tak miała - leczona migrena, bezskutecznie, no i przypadkiem wyszło po latach, że ma guz, a nikt wcześniej zrobił badań. W związku z tym wszystkim ja chciałabym się przebadać, bo wolę wiedzieć wcześniej jeżeli coś mam żeby dało się to wyleczyć, a nie któregoś pięknego dnia dowiem się, ze został mi miesiąc życia. Spórbuję przekonac lekarza, żeby mi dał skierowanie na badania, tylko mój problem polega na tym, że nie wiem jak się to badanie nazywa. Tomograf? Rezonans? Chodzi o takie jakby prześwietlenie głowy żeby sprawdzić co jest w środku :P Pewnie jak się leczycie na migrenę to ktoś z was to miał, więc liczę na pomoc (i tak będzie problem z tym skierowaniem więc nie chcę jeszcze wyjść na cymbała, ze nie wiem na co chcę to skierowanie :P).

Migrena-badania

08 maj 2012 - 23:37:22

Rezonans magnetyczny jest dokładniejszy. Niestety bardzo trudno dostac skierowanie na takie badanie, bo jest kosztowne. Na początek nikt na pewno od rezonansu nie zacznie. Koooooolejki na fundusz są długie. Ceny rezonansu "prywatnie" ( głowa) to min. 400 zł w górę. [/quote]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 23:43 przez lakierkowa19.

Migrena-badania

08 maj 2012 - 23:44:00

W naszym kraju niestety jest tak, że dopiero jak z ulicy cię pozbierają, zaczynają odpowiednio badac...Prędzej na tomograf. Powinno byc łatwiej sie dostac... Powodzenia Życzę. OlkA

Migrena-badania

08 maj 2012 - 23:47:17

No właśnie wiem, chciałam zrobić sobie sama ale sprawdzałam i rezonans i tomograf kilkaset złotych kosztują... Ale chyba sobie uzbieram tą kasę bo wolę wiedzieć. Nikt nie chce dać skierowania a potem ludzie umierają nie wiadomo dlaczego bo szkoda było pieniędzy żeby ich zbadać :/

Migrena-badania

08 maj 2012 - 23:49:31

A łatwo oddychasz , czasami silne bóle głowy sa spowodowane krzywa przegroda nosowa .Mysle ze napewno na rtg głowy powinnac dostac skierowanie .Jesli nic tam nie wyjdzie zaden obrzek , krzywa przegroda zazadaj na rezonans skierowanie Bo u Ciebie to juz nie przelewki sa

Migrena-badania

08 maj 2012 - 23:54:21

Nie, nie, nie mam problemów z przegrodą, w dzieciństwie podejrzewali że choruję na zatoki więc robili mi jakieś badanie i mam prostą. No dobra, to już wiem jak to się nazywa, czyli będę pytać o jedno i drugie, może stanie się cud i dostanę na cokolwiek. Ech, jak dla mnie jakiekolwiek badanie powinno byc podstawą a nie jak już ledwo człowiek żyje..

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Migrena-badania

08 maj 2012 - 23:54:32

ja dostałam od rodzinnej skierowanie do neurologa w trybie pilnym (bo gdybym dostała normalne to dopiero listopad, grudzień terminy). Mam właśnie silne bóle głowy, zaburzenia widzenia, problem z prolaktyną co może mieć związek z gruczolakiem przysadki (a to wykryje tylko rezonans) no i dostałam skierowanie tylko na tomograf, na rezonans nie chciał mnie skierować nie wiem czemu. No i z wynikiem mam iść do niego i potem on będzie kierował dalej w zależności od tego co wyszło na TK
co do przegrody to ja też mam prostą ale wykryli jakieś polipowate zgrubienia błony śluzowej w obrębie zatoki klinowej i to też może mieć wpływ na to. Więc staraj się o tą tomografię chociaż.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 23:56 przez martischa.

Migrena-badania

08 maj 2012 - 23:55:09

Moja mama ma również takie problemy z migrenami a nawet gorzej bo z bólu już nie tylko mdłości a i wymioty ale niestety o żadnych poważnych lekach nie ma mowy bo jest po przeszczepie z powodu innej choroby. W związku z tamtą ma też regularnie raz na kilka miesięcy tomografię mózgu robioną i zdecydowanie guzów nie ma. Niestety migrena w bardzo ciężkich przypadkach może przyjmować aż takie formy a przy tak daleko rozwinięten medycynie nikt jakoś leczenia tego nie wynalazł.

Migrena-badania

08 maj 2012 - 23:58:34

Witaj, też niestety na migrenę choruję... Bóle głowy mam od 6 lat, na początku robiłam wszystkie podstawowe badania typu moczu, krwi, tarczycy, na boleriozę i inne, potem prywatnie zrobiłam rezonans głowy( prywatnie 500zł), a potem neurolog i dostałam tabletki ( Cinie-6 tabletek 60zł:/) i jak narazie działają. Migrenę odziedziczyłam po mamie. Jeżeli tabletki które masz teraz nie działają, lekarz powinien przepisać Ci tabletki, które zażywałabyś codziennie i osobne doraźnie. Pozrawiam

Migrena-badania

09 maj 2012 - 00:03:48

Ja też dostałam Cinie i to akurat zadziałało, ale to jest przy napadach a ten który dostałam do codziennego brania w ogólnie nie pomógł a jeszcze pogorszył... No oczywiście mam nadzieję, że też jednak nie mam żadnego guza ani nic takiego, ale wolę mieć pewność że to "tylko" migrena.

Migrena-badania

09 maj 2012 - 00:04:54

Również miewam silne (ale okresowe) bóle głowy połączone z zawrotami i mdłościami.. Neurolog przy pierwszej wizycie przepisał mi leki, które niestety zupełnie mi nie pomagały więc przy następnej wizycie poprosiłam o skierowanie na jakiekolwiek badanie. Dostałam skierowanie na tomografię na którą czekałam miesiąc. Jutro mam kolejną wizytę u naurologa bo wyszły mi jakieś zmiany podczas badania (podobno niegroźne) i dowiem się co dalej.

Opisz lekarzowi dokładnie swoje objawy i przyciśnij go żeby dał Ci skierowanie!

Migrena-badania

09 maj 2012 - 00:05:58

Jeśli masz aż tak silne objawy to nie powinno być problemu z dostaniem skierowania na TOMOGRAFIĘ.
U mnie neurolog na pierwszej wizycie mi wypisał, oraz lek divascan.
polecam Ci udać się do okulisty. U mnie okazało się, że moje migreny (które były równie mocne jak u Ciebie) są spowodowane wadą wzroku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-09 00:07 przez Mieta.

Migrena-badania

09 maj 2012 - 00:06:45

Hej :) i kolejna z migreną... Niestety ja tez wiem co to znaczy. Mecze sie od roku i dalej nie wiadomo co to. A wiec ja np. poszlam do jenego neurologa to zrobila ze mnie glupia, ktora wszystko wymysla, przepisala mi chyba na złość strasznie drogie leki (nie robiąc żadnych, absolutnie żadnych badan), ktorych nawet nie wykupilam. Poszlam wiec do innego neurologa - dostalam skierowanie na rezonans magnetyczny głowy z kontrastem (Ty tez o to poproś!). Badanie wykryje, jesli cos masz, nie żadne tomografy ani jakies tam rtg, bo to tylko strata czasu, bo badania te sa duzo mniej dokladne. Mam nadzieje, ze Tobie tez bez problemu uda sie 'wywalczyc' to skierowanie :)
U mnie niestety/stety nic to nie dało, bo wynik wyszedł super a bóle sa nadal i to coraz gorsze, w dodatku jeszcze straszny ból w karku.

Życze miłego 'użerania sie' z neurologami i oczywiście, zeby nic poważnego nie wyszło ;)

Trzymaj się.

Migrena-badania

09 maj 2012 - 00:10:17

Dziewczyny które miały tomografię - mam pytanie!
Czy wynik na kartce, gdy pisze "Nie wykryto żadnych zmian" oznacza, żewszystko okej?

Migrena-badania

09 maj 2012 - 00:12:33

Bardzo się czuję zmotywowana :) Dziękuję:) To jest najlepszy pomysł - poprosze o skierowanie na jakiekolwiek badania, to jest szansa że coś dostanę...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dokumenty do L4