Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:31:49

Cześć. Chciałam się was zapytać o poradę, bo może któraś z Was miała taki kaszel i wie czy to coś poważnego czy tylko zdaje mi się że to dziwne ; DD
Zaczynając od początku: nie cały miesiąc temu zaczęłam kaszleć, był to typowo suchy, bardzo męczący (szczególnie dla mnie, bo kaszel miałam drugi raz w życiu, nigdy nie miałam z nim problemów) kaszel. Tak bardziej kaszlałam przez ok. 1,5 - 2 tyg, ale zaczęłam brać tabletki i mi trochę przeszło. Zostały tylko napady kaszlu, z którymi męczę się do dzisiaj. Taki atak mam najwięcej 5 razy dziennie, głównie wieczorem i w nocy, a wygląda tak że, zaczynam mocno kaszleć, im mniej chce kaszleć tym bardziej muszę, po takim 15 sek. kaszlu nie mogę złapać powietrza, oczy mi łzawią, robię się cała czerwona, oblewają mnie poty i żeby złapać oddech muszę zmienić pozycje, wstać, podejść do okna, cokolwiek.. byle by nie być tej pozycji, w której zaczęłam kaszleć. Do tego nie mogę wziąć pełnego oddechu, bo od razu zaczynam kaszleć.
Miała któraś z Was taki kaszel ? A może orientujecie się co to może być.. Albo ja panikuje ;)


P.S. Nie piszcie żebym poszła do lekarza, bo o tym wiem, chce się dowiedzieć czy może któraś z was tak nie miała :)

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:34:41

Palisz?

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:37:30

Nie. Nie pale i nigdy nie paliłam. Ale w domu palą rodzice.

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:39:35

Pczytaj o kaszlu astmatycznym może to początki? Czy jest podobny do twojego?

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:41:28

To może być jakaś reakcja alergiczna, może jesteś na coś uczulona. Byłaś ostatnio chora? Po grypie często występują powikłania. Może być reakcja na dym tytoniowy. Bez lekarza nie ma diagnozy, bez diagnozy jest tylko łagodzenie skutków. A przydałoby się znaleźć przyczynę. Syrop na kaszel suchy na pewno pomoże.

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:43:07

Witam, witam. Jestem doktor happyssak, najlepszy specjalista od kaszlu w kraju. Sądząc po Twoim braku avatara i nicku stwierdzam, że na pewno masz alergię. Nie słuchaj innych opinii, ja wiem najlepiej, mam referencje od doktora Housa.

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:44:27

Miałam podobny kaszel przez 2 lata z rzędu, przez 2 tygodnie nie dawał mi żyć, piłam 4,5l wody dziennie, bo gdy piłam, to mnie nie męczył... Zawsze pojawiał się na początku kwietnia. W tym roku poszłam do lekarza. Nigdy nie miałam alergii, jednak lekarz podejrzewała, że może to być kaszel alergiczny. Dostałam lek przeciwalergiczny Bilaxten i kaszel mnie w tym roku nie złapał :) Więc radzę iść do lekarza. I zdrówka życzę! :)

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:44:38

Na szczęście to raczej nie kaszel astmatyczny.
Bardziej pasuje mi do nadwrażliwości na dym tytoniowy. Nie wiecie jak mogę to sprawdzić czy to to ?

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:50:34

możesz to sprawdzić idąc tylko do lekarza ;)

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:51:57

Jeju nie jestem sama widzę ;) Ja też mam ten straszny kaszel. Na początku kaszlałam suchym duszącym kaszlem , już miałam dosc i poszłam do lekarza. Przepisał mi syrop i tabletki po których strasznie bolała mnie głowa , odstawiłam je i biorę tylko ten syrop.Zaczęło mi się od niego odkrztuszać ,ale zaczęło mnie strasznie bolec gardło. Rozpuściłam połowę łyżeczki soli w ciepłej wodzie i wypłukałam gardło , na drugi dzień przestało mnie bolec. Jednak mam napady kaszlu , strasznie się wtedy duszę. Nie mogę złapac oddechu coś okropnego. Najczęściej mam takie napady w nocy . Widac nie jesteś sama ,ale na prawdę idź do lekarza ,albo kup sobie syrop na suchy kaszel ;)

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:55:53

happyssak - prosiłam bez złośliwości ; DD
luckaa - syrop miałam, ale żadnego skutku nie było :) A bierzesz coś oprócz tego na te duszności ?

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 17:57:24

jeśli nie jest to uczulenie, to może być powracające zapalenie krtani, moja córeczka przechodziła tą chrobę. W dzień możesz czuć sie super, zero gorączki ani innych objawów, a w nocy masz silne napady duszności, że aż zasem brak tchu. Moja kilkumiesięczna córeczka trafiła przez to do szpitala, oczywiście dorośli trochę lepiej znoszą, to chorobę. Bez względu jaka to choroba powinnaś zgłosić się do lekarza, bo w przyszłości możesz mieć poważne problemy. Pozdrawiam

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 18:01:02

Ja miałam jakiś czas, moją siostrę też męczył. Najgorsze to dostać ataku ta teście, wykładzie.. :/ . Siostra prowadzi bardzo zdrowy tryb życia, uprawia sport, nie ma nałogów.
Nie mam pojęcia przez co to. Pomogły tabletki.

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 18:03:14

Dzięki wszystkim :) Myślałam że tylko sobie wyolbrzymiam że coś mi jest, ale jednak się wybiorę do lekarza :))

Dziwny kaszel !

15 kwi 2012 - 18:05:38

Piję wapno i brałam skorbolamit ,ale od niego strasznie bolała mnie głowa. Ten syrop chyba najlepiej działa,ale nie ma co zwlekac idź do lekarza;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Biotebal na włosy i paznokcie-opinie