Obecnie rozmawiamy o:

Zawieszka celebrytka

gorący temat

Skojarzenia

wczoraj o 23:43

Stylowa fryzura

wczoraj o 22:06

Mąż - klub go go

wczoraj o 20:53

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niedoczynność tarczycy a tycie

13 kwi 2012 - 11:33:33

Niedawno dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy i chciałam zapytać Was czy naprawdę macie problemy i tyjecie przez tą chorobę? Ja zazwyczaj jadłam wiele i moja waga się nie zmieniała. Dajcie znać!
Jeszcze jedno pytanie czy stosujecie może lek Euthyrox? Czy czujecie się po nim lepiej?

niedoczynność tarczycy a tycie

29 paź 2012 - 19:50:58

Ja o niedoczynności dowiedziałam się w maju tego roku i od tego czasu jestem pod opieką ginekologa- endokrynologa. Biorę również euthyrox połowę 25-tki, więc bardzo mało i pewnie dlatego nie odczuwam żadnej różnicy. Poza tym mam PCO. Jeśli chodzi o problemy z tyciem to u mnie akurat waga stoi w miejscu, mam parę kilo więcej jeszcze po ciąży ale ciężko to zrzucić, cieszę się tylko, że nie tyję. Gorszym problemem jest dla mnie zatrzymywanie się wody w organizmie i wieczna opuchlizna- głównie twarzy :( jak masz jakieś pytania to chętnie odpowiem. Pozdrawiam

niedoczynność tarczycy a tycie

29 paź 2012 - 19:52:47

ja mam tarczyce ale nie tyję i chyba nie chudnę, warto powrórzyć badania ponieważ mi wyszło w jednym labolatorium 6.0 czyli baardzo za dużo a potem miałam duużo za mało.

niedoczynność tarczycy a tycie

29 paź 2012 - 19:55:14

Hmmm... jakiśczas temu robiłam badania TSH i o ile zakres referencyjny to 0,270-4,200, to u mnie wyszło 5,68. Lekarz powiedział, że to niewiele i żebym za jakiś miesiąc powtórzyła badania. Nie wiem czy mogę to wiązać ze sobą, ale przez ostatnie 8 miesięcy przytyłam z 7 kilogramów, a nawyki żywieniowe zmieniły mi się na lepsze, w żadnym wypadku na gorsze, więc nie wiem o co kaman... Muszę powtórzyć badania i wtedy się zacznę zastanawiać czy te boczki to z powietrza czy od tarczycy.

niedoczynność tarczycy a tycie

29 paź 2012 - 19:56:14

Również mam niedoczynność i biore eutyrox. Bez niego nie ma jakiejś wielkiej tragedii, ale jednak czuje się "z nim" lepiej. Od kiedy jestem na leku jestem mniej senna, czy zamulona. o dziwo schudłam 5kg ostatniej zimy,a nie korzystam z diet itp.

niedoczynność tarczycy a tycie

29 paź 2012 - 20:00:41

Biorę leki na niedoczynność już od prawie 3 lat. I akurat przytyłam - 8 kg. W sumie to był jeden z objawów (obok męczenia się przy czynnościach fizycznych i braku koncentracji), które skłoniły mnie do zrobienia badań. Obecnie tego zbędnego balastu (a nawet kilka więcej) pozbyłam się poprzez dietę rozpisaną przez dietetyka.
Wiesz, jeśli zaczniesz brać syntetyczny hormon tarczycy to oczywiście, że powinnaś się poczuć lepiej, bo działanie tego gruczołu wraca do normy. Pod warunkiem, że dawka jest odpowiednia. Moja mama bierze Euthyrox i jest zadowolona. Ja mam Letrox.

Wątek został zarchiwizowany. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dodać swój komentarz, załóż nowy wątek:

Dodaj nowy wątek

następna dyskusja:

Wycięcie migdałków. Boli???