Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

transportery taśmowe

26 minut temu

sprawdzony stomatolog

29 minut temu

sklep detailingowy

53 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 14:15:49

Cześć Dziewczyny !

Czy któraś z Was ma może taką grupe krwi ? Jeżeli tak, to czy z racji tego, że jest ona najmniej spotykana na świecie odkładałyście ją w banku krwi w razie czegokolwiek ? Jeżeli tak, to ile kosztuje coś takiego.



nikt takiej nie ma ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 14:18 przez kaazia.

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 14:21:09

ja nie mam, mam najpopularniejszą.
do tej grupy, o której piszesz pasują przecież wszystkie minusy.
niestety nie wiem jak to jest z przechowywaniem krwi.chyba, że mówisz o krwi pepowinowej. my z mężem płacimy 400 zl rocznie za przechowanie krwi pępowinowej naszego synka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 14:21 przez kiciek1985.

zweryfikowana
Posty: 230
Ostrzeżenia: 1/5

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 14:22:42

ja mam ale nie oddawałam...

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 14:24:25

Ja mam A Rh- i mi mowili dokladnie to samo w szpitalu.
Ale moja mama ma 0 rh- z różnymi suplementami po 4 ciazach i powiedzieli jej ze takiej krwi nie ma i dlatego zaczela sobie sama ją oddawać. Nie wiem czy to cos kosztuje, ale to chyba jest honorowe krwiodaswto wiec chyba nic...

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 14:25:30

ja mam, i nie oddawałam w ogóle nie słyszałam o tym nigdy ;P .. ale wiem, ze ciezko bedzie mi z dziecmi, jak nie znajde partnera z - , albo z zero to bede miec konflikt i trzeba bedzie brac hormony :/

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 14:26:51

Cytat
kiciek1985
ja nie mam, mam najpopularniejszą.
do tej grupy, o której piszesz pasują przecież wszystkie minusy.
niestety nie wiem jak to jest z przechowywaniem krwi.chyba, że mówisz o krwi pepowinowej. my z mężem płacimy 400 zl rocznie za przechowanie krwi pępowinowej naszego synka.


właśnie absolutnie nie jest tak, że pasuja wszystkie minusy, gdyby tak było to bym nie pytała o oddawanie krwi do banku.

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 14:31:03

Cytat
kaazia
Cytat
kiciek1985
ja nie mam, mam najpopularniejszą.
do tej grupy, o której piszesz pasują przecież wszystkie minusy.
niestety nie wiem jak to jest z przechowywaniem krwi.chyba, że mówisz o krwi pepowinowej. my z mężem płacimy 400 zl rocznie za przechowanie krwi pępowinowej naszego synka.


właśnie absolutnie nie jest tak, że pasuja wszystkie minusy, gdyby tak było to bym nie pytała o oddawanie krwi do banku.



Hmmm... zgodnie z tabelą mając AB- możesz otrzymać krew od 0-, B-, A-, AB- więc faktycznie wszystkie minusy... Chyba, że coś pokręciłam :P





Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 14:32:30

No, ale w czym jest problem? Ja mam A Rh- i mam dwoje zdrowych dzieci. Nigdy nie oddawałam krwi.

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 15:43:01

Hmm więc jak z tą krwią, ktoś się zna? Bo mnie to ciekawi :P

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 15:46:34

Ja mam 0 Rh - i nie oddaje krwi bo od pół roku walczę z anemią

zweryfikowana
Posty: 538
Ostrzeżenia: 1/5

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 15:46:41

ja mam A rh- i to jest aktualnie najmniej spotykana grupa (wiem z własnego doświadczenia) niestety oddawać nie mogę

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 15:50:26

ja mam ab+, chyba jedną z popularniejszych;)
do tej pory raz oddawałam krew bo wczesniej za niska waga mi na to nie pozwalala:/ dla siebie nie odkladam bo pol rodziny taką ma;)

przecież osobom z ab- krew moze oddac tez ktos z 0-,A- i B- i AB-, wiec nie jest to problem, najgorzej maja Ci z 0-...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 16:00 przez kashvi.

niezweryfikowana
Posty: 361
Ostrzeżenia: 1/5

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 15:53:18

krew oddaje sie za darmo,to tzw honorowe krwiodwstwo. Przechodzimy badania ktore powiedza nam czy mozemy zostac dawcami,czy nie mamy zadnych chorob aids itp potem krew jest pobierana,pompujemy sobie raczka,nastepnie w prezencie dostajemy czekolade w celu uzupelnienia zelaza po oddaniu krewki:) i to wszystko
a tak na marginesie krew ab wcale nie jest taka rzadka,niewiem kto ci tak nagadal. najrzadsza krew to 0-



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-19 15:55 przez butterfly93.

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 16:00:03

Cytat
butterfly93
krew oddaje sie za darmo,to tzw honorowe krwiodwstwo. Przechodzimy badania ktore powiedza nam czy mozemy zostac dawcami,czy nie mamy zadnych chorob aids itp potem krew jest pobierana,pompujemy sobie raczka,nastepnie w prezencie dostajemy czekolade w celu uzupelnienia zelaza po oddaniu krewki:) i to wszystko
a tak na marginesie krew ab wcale nie jest taka rzadka,niewiem kto ci tak nagadal. najrzadsza krew to 0-


ale autorce nie chodzi o honorowe krwiodawstwo tylko odkładanie krwi dla siebie na wszelki wypadek;) mysle, ze wiekszosc wie co to jest honorowe krwiodawstwo;)

Grupa krwi AB Rh -

19 mar 2012 - 16:08:51

Cytat
kiciek1985
ja nie mam, mam najpopularniejszą.
do tej grupy, o której piszesz pasują przecież wszystkie minusy.
niestety nie wiem jak to jest z przechowywaniem krwi.chyba, że mówisz o krwi pepowinowej. my z mężem płacimy 400 zl rocznie za przechowanie krwi pępowinowej naszego synka.

A PO CO TO SIĘ ROBI ? PYTAM BO JESTEM W PIERWSZYM MIESIĄCU CIĄŻY i nic o tym nie wiem...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

MIGRENA od ciepła