Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:22:44

rosnie mi zab mądrosci , nie urosl mi on calkiem tylko sie"pokazal" troche , są dni kiedy mnie nie boli , zapominam o nim, a są dni np od kilku dni co boli jak <moderacja - słownictwo> , bolą mnie w dodatku węzly chlonne i niemoge otworzyc buzi i nie wiem teraz czy to ropa sie dostala tam i trzeba go wyrwac czy on poprostu dalej sobie rosnie i dlatego tak boli.Zwlekam z wizytą u dentysty bo podobno wyrywanie zeba mądrosci okropnie boli, moj znajomy nawet zemdlal przy wyrywaniu, a wy co o tym sadzicie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 00:24 przez moderator.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:25:00

wyrywanego zęba mądrości nie mialam, ale wyrwano mi 4 inne<zdrowe> do aparatu ortodontycznego i powiem tak: bolec boli znieczulanie, a potem nie boli, a potem jak przestanie dzialac znieczulenie znów boli, ale nie zwlekaj- idzi wyrwij. Mądrości Ci nie ubędzie, a nie będziesz sie meczyc;)

<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 00:27 przez moderator.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:25:26

Wspolczuje...
Do dentysty biegiem! Nie zawsze trzeba wycinac. Niekiedy zdarza sie zapalenie i trzeba brac antybiotyk.

<moderacja>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 00:27 przez moderator.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:30:40

Przy wyrywaniu sie ma znieczulenie przecież - ale oczywiście na Twoj koszt:D I to też zależy czy na dole czy u góry - polecam u góry :D Bo na dół nie zawsze znieczulenie lapie. U góry znieczula sie jeden nerw, na dole trzy, dziąsło, policzek i język. Mi nie łapie często na dół i boli nawet głębokie borowanie, więc jak masz dół to bym się bała i i tak jak najszybciej poszła - jak uzbiera się ropa to o znieczuleniu mozna pomarzyc, bo nie działa, ropa neutralizuje całe działanie. Jeśli jeszcze ropy nie ma, ale trzeba wyrwać to lepiej jak najszybciej. :)

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:32:21

na dole mam tego zeba;/;/; ale ja czuje tą rope;/////

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:34:13

Mnie też bardzo bolało wyrastanie tych zębów. Nie byłam jednak u dentysty, bo uznałam to za naturalną kolej rzeczy. Nie dziwię się, że bolą Cię węzły chłonne, bo ten ból promieniuje aż na szyję:(
Wizyta u dentysty? Hmm... No nie wiem, bo skoro ząb dopiero się pokazuje... Zęby mądrości wyrywa się tylko wtedy, gdy nie ma się dość dużej szczęki, by je pomieścić, a ich wyrośnięcie sprawiłoby, że zęby zaczną się tłoczyć i wykrzywiać. Ja bym z tą wizytą jeszcze poczekała.
Bez sensu jest wyrywać ząb, który wyrasta, bo tak mu każe natura, czyż nie?:)
Ale jeśli chcesz być spokojna to umów się na wizytę kontrolną:)
Życzę Ci ulgi w bólu!!!

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:35:07

Cytat
iamacelebrity
Wspolczuje...
Do dentysty biegiem! Nie zawsze trzeba wycinac. Niekiedy zdarza sie zapalenie i trzeba brac antybiotyk.

<moderacja>

jaka moderacja? A co ja takiego napisalam? lol

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:37:44

Jeśli ząb nie wyszedł cały nie wyrwą Ci go . Sama przeżywałam ten ból. 3 zęby wyszły mi do połowy a jeden z nich ostatnio zaczął wychodzić dalej - kilka dni wyciągniętych z życiorysu - dentysta nie zrobi nic póki nie wyjdzie cały :(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 13.392

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:37:59

Cytat
iamacelebrity
Cytat
iamacelebrity
Wspolczuje...
Do dentysty biegiem! Nie zawsze trzeba wycinac. Niekiedy zdarza sie zapalenie i trzeba brac antybiotyk.

<moderacja>

jaka moderacja? A co ja takiego napisalam? lol
Spokojnie :) Odpowiedziałaś w momencie edycji tytułu i widniał on nad Twoim postem w pierwszej wersji, w jakiej był :) Stąd wpis "moderacja"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 00:39 przez kotek6.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:39:54

ojj .. to ja się zaczynam bać ;/ pojawił mi sie taki malutki kawalek i jak na razie baardzo swędzi :P

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:43:15

miałam to samo ząb wyrósł ale nie do końca jeden się przebił a drugi nie, poszłam do dentysty bo nie umiałam wytrzymac z bólu, okazało sie że mam stan zapalny i nie mozna wyrwać od razu dostałam jakies tabletki i umówiłam sie na wyrywanie(chirurgiczne) bo tego nie da sie wyrwać inaczej jeśli masz ząc nie wyrośnięty lub wyrosniety czesciowo, no ale wyrwanie jednego żeba chirurgicznie kosztuje ok 400 zł, na szczęście w poblizu jest akademia stomatologiczna i tam robia to na fundusz (niestety długo sie czeka) no ale jakoś zleciało i nadszedł dzień wyrywania, zabieg odbywał się na sali "operacyjnej" miałam znieczulenie potem rozcinanie dziasła i wyrywanie (rwanie z ogromną siłą bo 8 sa mocno ukorzenione) no i wiadomo potem szycie przez 3 dni buła na pół twarzy ketonal forte i ból niesamowity, ale juz nie mam i problem z głowy za jakieś dwa miesiace zdecydowałam się na wyrwanie następnego, przeżyłam, tez przeżyjesz

Cytat
ewelinka1804
Jeśli ząb nie wyszedł cały nie wyrwą Ci go . Sama przeżywałam ten ból. 3 zęby wyszły mi do połowy a jeden z nich ostatnio zaczął wychodzić dalej - kilka dni wyciągniętych z życiorysu - dentysta nie zrobi nic póki nie wyjdzie cały :(

owszem dentysta nie zrobi nic ale chirurg (dentysta) już tak!!!!!!!!!!!!!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 00:44 przez minilapka.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:52:00

Mnie też bolały węzly chłonne jak mi rosła 8. Można miec też gorączkę! podobno to reakcja obronna organizmu czy coś.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:54:04

Jeśli nie możesz otworzyć całkiem ust, czyli masz szczękościsk, to biegiem na pogotowie/do dentysty, nie ma na co czekać, antybiotyk i przeciwbóle i może coś się zaradzi, samo nie przejdzie Ci na pewno, a może się zrobić duuużo gorsze świństwo. Spróbuj płukać parę razy dziennie dentoseptem, bo może masz stan zapalny, nie zaszkodzi, a mi np pomogło. Jeśli to nic nie da, to do chirurga szczękowego i rwanie, no niestety. Wyrywanie nie jest najprzyjemniejsze, wiadomo, pocierpisz trochę (samo w sobie nie boli, bo to taka mini-operacja, znieczulenie, te sprawy), ale lepsze to, niż cierpieć tygodniami.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-09 00:58 przez madziutex.

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:57:27

Też tak mam, moje akurat tak się wyrzynają na raty i jak jak boli to uzywam maści dla niemowląd na rosnące ząbki, w aptece ok 6zł. Ale nie ma co zwlekać z dentystą. Dla mnie to jest na tyle uciążliwe, że sama poproszę o usunięcie moich jak tylko znajdę chwilkę i odwagę ;)

Ząb mądrości, strasznie boli

09 lut 2012 - 00:57:51

Też mam ten problem... Byłam u chirurga i powinnam je usunąć, ale dopóki nie boli tak bardzo to można zaczekać.
Ale jeśli w twoim przypadku dzieją się takie rzeczy to nie masz na co czekać !!
Wyrywanie nie boli , bo żyjemy w 21 wieku i mamy znieczulenia :) Będzie bolało później..... ;P
W każdym bądź razie nie zwlekaj, bo lepiej wyrwać, przemęczyć się dzień, lub troszkę dłużej niż cały czas odczuwać taki ból !!
:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

RADICAL działa CUDA