Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Podnoszenie kwalifikacji

15 minut temu

Sklep internetowy

59 minut temu

Biznes

godzinę temu

tabernakula sklep

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam was dziewczyny mam problem i moze któraś z was mi pomoże.Mam cieżko chorą mame ma orzeczenie o niepełnosprawności "1 grupę".Związku z tym chciałam nie iść do pracy tylko sie nią opiekować poniewaz nie rusza sie ona wogóle i trzeba ja myć karmic przewijać rehabilitowac do tej pory robili to na codzień moi dziadkowie mamy rodzice ale maja juz 73 76 lat i nie maja siły żeby niektóre czynności wykonywać.Robili to przez 10 lat i siły powoli im się wyczerpuja.Problem tkwi w tym że od początku pażdziernika próbuje to załatwic i po dziś dzien czekam na odp. ponieważ mi w moim mieście nie przyznali i się odwoływałam do okręgu wojewódzkiego to było 7.12.2011 dziś mamy 25.01.2012 i dalej czekam na odp. Problemem w tej sprawie jest to ze moja mama nie jest rozwiedziona z ojcem ale nie maja komtaktu z reszta tak jak ja od 4 lat poprostu nie każdego stać na to by zostać ze swoja chora zona lepiej szukać sobie kogos zdrowego no i znalazł mojej mamy przyjaciółkę z młodości.Gdy to odkryłam z siostra wyprowadziłyśmy sie z domu do dziadków nie rozumiałam go dlaczego tak postąpił.No i w tym podaniu o to świadczenie jest punkt taki ze rodzice muszą być rozwiedzeni no i dlatego musiałam się od ich decyzji odwołać bo przecież nie żyją razem są tak jakby w separacji a przecież w taj sytuacji nie jest możliwy rozwód.

MOŻE ktoś z was się orientuje ile się czeka na taka decyzje.I
czy jest to możliwe ze mi powierza taką opiekę.

witam . Pracowalam w opiece spolecznej i zajmowalam sie wlasnie tym. Dostaniesz decyzje odmowna ale musisz sie odwolac od tej decyzji odmownej wtedy pracownicy sprawdza waszla sytlacje zrobia wywiad srodowiskowy i po 1 odmownej decyzji powinnas uzyskac swiadczenie pielegnacyjne ale musisz sie wyrejestrowac z UP i takie tam . Napewno powiedzieli ci jakie dokumenty sa potzrebne aha i czy twoja mama ma jakiś dowód na to ze sa w separacji to tez bylo by potrzebne bo na jakiejs podstawie musze stwierdzic czy twoj ojciec matka sie nie zajmuje

Mi się wydaje że rozwód w tej sytuacji jest niezbędny.

Twój ojciec ma prawny obowiązek opiekować się swoją żoną.
Ma ona prawo podać go o to do sądu.
Dlatego ty możesz nie zdobyć tych pieniędzy puki oni są małżeństwem.

niestety nie pomogę :(


pozostaję mi życzyć Ci powodzenia i wytrwałości. Mam nadzieję, że ktoś Ci pomoże :)

wiesz co u mnie już byli z tego wywiadu i pani powiedziała ze mi napewno przyznaja ale przyszła decyzja odmowna no i musiałam się do wojewódzkiego tam odwoływac nio i juz czekam tyle czasu i nie wiem co dalej chyba nic mi nie pozostaje jak dalej czekać.
tylko że moja mam nie pójdzie i nie powie jak to było w ich małżeństwie.Wykończa mnie te głupie procedury.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-25 12:44 przez Aska002.

a nie możesz zadzwonić tam? podaj numer sprawy albo nazwisko i może coś Ci powiedzą?

Cytat
Aska002
wiesz co u mnie już byli z tego wywiadu i pani powiedziała ze mi napewno przyznaja ale przyszła decyzja odmowna no i musiałam się do wojewódzkiego tam odwoływac nio i juz czekam tyle czasu i nie wiem co dalej chyba nic mi nie pozostaje jak dalej czekać.
aha no to jedynie musisz czekac , dzwon do osrodka i dowiaduj sie miedzy czasie

nie mam żadnego nr. tel gdybym miała to już dawno bym zadzwoniła.

to w necie poszukaj. Albo zadzwon do swojej opieki a oni Ci podadzą.

zawsze można spróbować a nóż może się uda

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wiem, że to głupie