Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam was dziewczyny mam problem i moze któraś z was mi pomoże.Mam cieżko chorą mame ma orzeczenie o niepełnosprawności "1 grupę".Związku z tym chciałam nie iść do pracy tylko sie nią opiekować poniewaz nie rusza sie ona wogóle i trzeba ja myć karmic przewijać rehabilitowac do tej pory robili to na codzień moi dziadkowie mamy rodzice ale maja juz 73 76 lat i nie maja siły żeby niektóre czynności wykonywać.Robili to przez 10 lat i siły powoli im się wyczerpuja.Problem tkwi w tym że od początku pażdziernika próbuje to załatwic i po dziś dzien czekam na odp. ponieważ mi w moim mieście nie przyznali i się odwoływałam do okręgu wojewódzkiego to było 7.12.2011 dziś mamy 25.01.2012 i dalej czekam na odp. Problemem w tej sprawie jest to ze moja mama nie jest rozwiedziona z ojcem ale nie maja komtaktu z reszta tak jak ja od 4 lat poprostu nie każdego stać na to by zostać ze swoja chora zona lepiej szukać sobie kogos zdrowego no i znalazł mojej mamy przyjaciółkę z młodości.Gdy to odkryłam z siostra wyprowadziłyśmy sie z domu do dziadków nie rozumiałam go dlaczego tak postąpił.No i w tym podaniu o to świadczenie jest punkt taki ze rodzice muszą być rozwiedzeni no i dlatego musiałam się od ich decyzji odwołać bo przecież nie żyją razem są tak jakby w separacji a przecież w taj sytuacji nie jest możliwy rozwód.

MOŻE ktoś z was się orientuje ile się czeka na taka decyzje.I
czy jest to możliwe ze mi powierza taką opiekę.

witam . Pracowalam w opiece spolecznej i zajmowalam sie wlasnie tym. Dostaniesz decyzje odmowna ale musisz sie odwolac od tej decyzji odmownej wtedy pracownicy sprawdza waszla sytlacje zrobia wywiad srodowiskowy i po 1 odmownej decyzji powinnas uzyskac swiadczenie pielegnacyjne ale musisz sie wyrejestrowac z UP i takie tam . Napewno powiedzieli ci jakie dokumenty sa potzrebne aha i czy twoja mama ma jakiś dowód na to ze sa w separacji to tez bylo by potrzebne bo na jakiejs podstawie musze stwierdzic czy twoj ojciec matka sie nie zajmuje

Mi się wydaje że rozwód w tej sytuacji jest niezbędny.

Twój ojciec ma prawny obowiązek opiekować się swoją żoną.
Ma ona prawo podać go o to do sądu.
Dlatego ty możesz nie zdobyć tych pieniędzy puki oni są małżeństwem.

niestety nie pomogę :(


pozostaję mi życzyć Ci powodzenia i wytrwałości. Mam nadzieję, że ktoś Ci pomoże :)

wiesz co u mnie już byli z tego wywiadu i pani powiedziała ze mi napewno przyznaja ale przyszła decyzja odmowna no i musiałam się do wojewódzkiego tam odwoływac nio i juz czekam tyle czasu i nie wiem co dalej chyba nic mi nie pozostaje jak dalej czekać.
tylko że moja mam nie pójdzie i nie powie jak to było w ich małżeństwie.Wykończa mnie te głupie procedury.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-25 12:44 przez Aska002.

a nie możesz zadzwonić tam? podaj numer sprawy albo nazwisko i może coś Ci powiedzą?

Cytat
Aska002
wiesz co u mnie już byli z tego wywiadu i pani powiedziała ze mi napewno przyznaja ale przyszła decyzja odmowna no i musiałam się do wojewódzkiego tam odwoływac nio i juz czekam tyle czasu i nie wiem co dalej chyba nic mi nie pozostaje jak dalej czekać.
aha no to jedynie musisz czekac , dzwon do osrodka i dowiaduj sie miedzy czasie

nie mam żadnego nr. tel gdybym miała to już dawno bym zadzwoniła.

to w necie poszukaj. Albo zadzwon do swojej opieki a oni Ci podadzą.

zawsze można spróbować a nóż może się uda

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wiem, że to głupie