Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:16:23

Witam,

Jakiś czas temu pojawiła się pierwsza plama na ręce, później na drugiej, nogach i dziś już zauważyłam na brzuchu :/ jakiś rok temu kilka znajomych osób też to (oczywiście lekarz nie umiał powiedzieć skąd to się wzięło i jak to leczyć) metodą prób i błędów samo nikło ale trwało to ok. pół roku.
Chciałabym się tego pozbyć szybko i skutecznie, może któraś miała taki problem i wie jak zaradzić?????

Ciężko jest opisać jak to wygląda, więc dodaje zdjęcia.



DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:39:57

też mam na ciele plamy, z którymi sobie poradzić nie mogę, ale troszkę odbiegają wyglądem od Twoich..

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:41:59

idź do dermatologa.

bo potem są tu lekarze z wiedzą googlową, bo się naczytały na wikipedii.

od tego jest lekarz.

Ja mogę wymienić Ci pełno chorób które wyglądają identycznie ale co to da?

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:43:35

a ja bym radzila isc do dermatologa... takie szukanie tutaj pomocy nic ci nie da:)

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:43:48

Takie i inne plamy to najlepiej jakies masci wysuszające jak przy ospie czy półpaścu ale fakt najlepiej znalezc dobrego dermatologa albo skonsultować się z kilkoma. Pozdrawiam :)

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:44:23

uczulenie na coś.
Moja koleżanka ma to samo.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:45:27

problem w tym że nawet dermatolog nie umiał powiedzieć co to może być i co jest uczulającym czynnikiem... a ktoś miał coś podobnego???

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:45:32

hej, jeśli pierwsza plamka była największa a potem nastąpił wysyp małych to jest to lupież różowy Gilberta, który sam zniknie,ale swędzi jak diabli.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:45:38

Przy półpaścu wyskakują krostki w jednym miejscu, np. na rękach, lub nogach.
Ostatnio słyszałam, że osoba miała takie plamki/ krosty.. i lekarka stwierdziła świerzb. ;p

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:46:37

dokladnie to sa liszaje. Zjadlas cos na co masz alergie ,zazwyczaj mi to wychodzilo wlasnie po zjedzeniu czegos gdyz jestem alergikiem pokarmowym i nie tylko bo kurz siersc tez daja mi popalic. Ale kiedys mialam to po pomidorach:) teraz juz wyroslam :)
dodam ze przeszlo mi to po masci triderm natomiast ona jest na recepte przepisal mi ja zwykly lekarz



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-09 21:48 przez Aniolek_88.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:46:45

moje kolezanki mialy tez to to nie wiedza co to jest, podejrzewali ze to od alergii albo z braku zelaza i witamin i cos tam moze od watroby

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:47:17

zabrzmi niemiło jako że jestem kosmetyczka już Ci wyjaśniam jest to liszaj lub grzybica pomoze Ci masc PIMAFUCORT do kupienia w aptece(nie wiem czy da sie bez recepty,rodzinny lekarz ci pomoze i przepisze)Naprawde Ci pomoze:)

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:49:41

to poprostu grzybica skórna-może byc też odmianą łupierzu skórnego pstrego z tad że podbarwiony jest na rózowo-korzystasz z solarium?basenu? sauny?? kup clotrimalozum krem-po kilku dniach znikną zmiany, :-) oczywiście nie odradzam wizyty u dermatologa a wrecz namawiam na to.

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:49:44

Ja bym wybrała się do dermatologa. Miałam kiedyś podobny problem. Nie było to nic poważnego ale lekarz poradził co zrobić i po problemie :)

DZIWNE PLAMY NA SKÓRZE.. POMOCY!

09 sty 2012 - 21:51:08

proponuję wizytę u Dermatologa a nie wątek na szafie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kamień Nazębny