Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 11:34:31

Cytat
Pallas_Atena
Cytat
olga_1990
jak jak zobaczę strzykawkę to od razu gwiazdki widzę i leże:P
Moja siostra też mdleje przy każdym pobieraniu krwi.

dla mnie to nie dziwne bo mój 20-letni brat mdleje na widok...chyba wszystkiego- wenflon, krew, dentysta...kiedyś w szkole zemdlał bo na jakiejś lekcji oglądali film o wypadkach...taki cieniutki jest w tych sprawach ;)

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 11:34:52

mogę ci pokazać mój rachunek za telefon, zemdlejesz na bank

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 11:39:49

Uderzać głową o ścianę xD
hehe co za pytanie;/;/

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 11:42:10

kiedys jak bylam mlodsza starsze dzieciaki z osiedla mdlały poprzez uderzenie w splot słoneczny...:/ ryzykownie, ale lubili adrenalinkę:/

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 11:45:33

Cytat
7medeis
mogę ci pokazać mój rachunek za telefon, zemdlejesz na bank

Dobre! Padłam! :D:D:D

No to skoro tak mdleje i to może być zdrowotne to niech idzie do lekarza. A Ty się jej zapytaj jak to w końcu jest.

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 11:46:15

To mozna tak mdleć ot kiedy się chce? a jak ktoś udaje to to widać? (są jakieś objawy nieudawane?)

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 11:51:34

co to za pytanie w ogole...?
ja też często mdleje i uwierz mi ,że to NIC przyjemnego

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 12:01:13

Niekoniecznie udaje...
Mi zdarzyło się zemdleć, nie tak dawno, na kursie 1 pomocy gdy zaczął sie temat krwotoków. Moja wyobraźnia tak zaczęła pracować, że w pewnej chwili urwał mi sie kontakt z otoczeniem i nic nie pamiętam. Następną rzeczą jaką pamiętam to, to że leżę na podłodze, nie ma nikogo w sali a ratownicy mnie cucą;).

Kiedyś zemdlałam z bólu w trakcie 1 dnia okresu, a jeszcze kiedyś bo oglądałam film o pasożytach w ludzkim ciele i zaczęłam sobie za bardzo wszystko wyobrażać...

W końcu udałam się z tym problemem do lekarza: EKG w normie, cukier w normie, żelazo w normie...no nic nie wyszło z tych badań! Po rozmowie z tatą dowiedziałam się, ze On i moja prababcia też miewali takie problemy (mój tata np. na filmie w kinie). Więc może Twoja koleżanka też tak się stresuje, że wyobraża sobie najgorsze i mdleje...Ciągłe omdlewanie jest niebezpieczne. Dobrze, że chociaż samemu się budzisz i nie potrzeba karetki...

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 12:10:40

Dla mnie to jest wybitnie dziwne, bo ja nigdy w życiu nie zemdlałam. Nawet blisko nie byłam...

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 12:12:05

Chcesz się nauczyć mdleć na zawołanie? Głupstwo totalne. Nie dosyć, że w niczym Ci to nie pomoże, to jeszcze zaszkodzisz. Omdlenie wynika z niedotlenienia mózgu!
Jeśli chodzi o koleżankę. Nie widzę tu powodów do śmiechu. Udawać omdlenia się nie da właściwie. Można się osunąć na ziemię, zamknąć oczy i udawać, że nie ma się kontaktu z rzeczywistością. Ale funkcji, za który odpowiedzialny jest układ współczulny, nie jesteśmy opanować. Nie zmienimy np. siłą woli naszego tętna ; )
Koleżanka prawdopodobnie tak bardzo się stresuje, że aż ją to paraliżuje. I NIE WOLNO tego bagatelizować. Najlepiej udać się do poradni omdleń. Może to wynikać z jej stanu zdrowia ( wszelkie guzy, uciski czy najzwyczajniej w świecie nerwice, zaburzenia na tle psychicznym ). Im szybciej się wykryje, tym szybciej się tego pozbędzie ;) Piszesz, że osoba mdleje w sytuacjach stresowych, to najprawdopodobniej jest to zabarwione psychiką. Jak już ktoś wcześniej napisał - nerwica. Na początek wypiłabym herbatkę ziołową, meliskę. Jeśli to wcale jej nie pomaga przed stresową sytuacją, to delikatne ziołowe uspokajające tabletki. Jeśli i to nic nie zmieni - nie widzę innej opcji, tylko wizyta u psychologa, a nawet u psychiatry. Przypominam, iż psycholog "leczy słowem", rozmową. Ewentualnie może polecić leki bez recepty, czyli te uspokajające ziołowe ;) Po coś silniejszego należałoby skierować się do psychiatry, bo tylko on posiada takowe upoważnienie.
W dzisiejszych czasach zwykle chodzi o zbyt niski poziom serotoniny mózgu, potocznie zwanej hormonem szczęścia. "Mózg" przez przebywanie w stresogennych sytuacjach przez dłuższy czas zaprzestaje produkować sam taki hormon... i powinno się mu pomóc odpowiednimi lekami. ;) Po jakimś czasie wszystko wraca do normy, sami produkujemy serotoninę... i jest ok! :)

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 12:14:18

Bardzo łatwo jest zemdleć. Ale nie powiem Ci jak to się robi, bo nie chcę brać odpowiedzialności za Twoje życie.

zweryfikowana
Posty: 172
Ostrzeżenia: 2/5

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 12:16:06

Kurcze kiedyś kumpela mówiła mi jak to zrobić.. wiem,że dochodzi do niedotlenienia mózgu i się na chwilę mdleje..

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 12:16:21

Haha miałam kiedyś taką w klasie. Mdlała jak był sprawdzian, pytanie i ogólnie raz na tydzień to takie minimum. Na początku każdy się tym przejmował, a potem każdy ją olewał. Pamiętam jak kiedyś na lekcję przyszedł do nauczyciela jego były (bardzo przystojny) uczeń, a ta nagle zaczyna szopkę odstawiać, że źle się czuje :D Liczyłam z koleżanką... 3..2..1.. i BAC! Leży:D szkoda tylko, że wtedy każdy zaczął się śmiać, a chłopak nie zwrócił na nią uwagi :D

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 12:17:42

Za gówniarza widziałam, jak robią to starsi w szkole - ale to bardzo niebezpieczne, przecież można sobie coś zrobić.

Co zrobić żeby zemdleć?

21 gru 2011 - 12:18:35

Cytat
NickzGlowy
Haha miałam kiedyś taką w klasie. Mdlała jak był sprawdzian, pytanie i ogólnie raz na tydzień to takie minimum. Na początku każdy się tym przejmował, a potem każdy ją olewał. Pamiętam jak kiedyś na lekcję przyszedł do nauczyciela jego były (bardzo przystojny) uczeń, a ta nagle zaczyna szopkę odstawiać, że źle się czuje :D Liczyłam z koleżanką... 3..2..1.. i BAC! Leży:D szkoda tylko, że wtedy każdy zaczął się śmiać, a chłopak nie zwrócił na nią uwagi :D

Swoją drogą, to przykre, że panuje u was taka znieczulica. Może wypadałoby się zainteresować i pokierować dziewczyną? Omdlenia nie są zabawą -.- a na pewno ludzie nie odstawiają szopki. Z doświadczenia własnego wiem, że to jest niezależne od człowieka... a przede wszystkim nie jest przyjemnością. Człowiek czuje się fatalnie tuż przed omdleniem, i zaraz po.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

żylaki, POMOCY!!