Obecnie rozmawiamy o:

wyposazenie gastronomi

gorący temat

Zapalenie pęcherza

26 minut temu

transportery taśmowe

godzinę temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 13:20:56

tez znam tylko mleko z miodem i masłem. mojemu dziecku ostatnio pomaga. może inhalację sobię zrób ale dobrze by było mieć olejek sosnowy do tego.

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 13:22:33

Syrop z cebuli jest pyszny.

Tata mi opowiadał, że właśnie gorące mleko z miodem i czosnkiem działa błyskawicznie (masło jest po to żeby wolniej stygło), ale mnie od gorącego mleka odrzuca. A co dopiero z czosnkiem :D

Cytat

Do gorącego mleka dodać łyżkę masła i miodu. Zamieszać i wrzucić rozgnieciony ząbek czosnku. Przecedzić przez sitko i wypić gorący napój. Łagodzi ból gardła.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-21 13:24 przez Gskk.

Domowe sposoby na kaszel

21 lis 2011 - 14:33:57

A widzisz, ja w sumie lubię gorące mleczko :) Tylko ten czosnek... Może dodam kakao? :P

A w ogóle przykładanie ciepłego na szyję na gardło cokolwiek daje? Babcia mi zawsze mówiła, że szalikiem się owinąć, coś ciepłego przyłożyć

Domowe sposoby na kaszel

29 lis 2011 - 11:31:31

Czosnek, mód, mleko i duuuużo herbaty z cytryną. Do tego przepij dużą ilością syropu na kaszel suchy albo mokry i trzymaj kciuki żebyś się nie rozchorowała od tego wszytkiego :P

Domowe sposoby na kaszel

29 lis 2011 - 11:32:49

Wow tutaj prawie jak w przychodzni :D Wujek google wymięka. oby pomogło, bo kaszel mnie udusi :(

Domowe sposoby na kaszel

29 lis 2011 - 11:34:29

syrop z cebuli :) jest okropny ale pomaga szybko :)

Domowe sposoby na kaszel

29 lis 2011 - 11:34:41

Acodin tabletki na kaszel po dwóch dniach zażywania widać poprawe,kosztują około 6zł.Polecam

Domowe sposoby na kaszel

29 lis 2011 - 11:39:10

Z miodem też nie można przesadzić, dziewczyny, bo można podrażnić gardło. Mleko z miodem - jak najbardziej - jednak mleko ciepłe, nie gorące. Pokrojona cebula włożona do słoika i posypana cukrem (warstwa cebuli - cukier i tak na zmianę), słoik zamknąć i położyć na kaloryferze, by cebula puściła sok. Metoda bardzo dobra i sok jest ok. Parę łyżek soku dziennie.
Czosnek - naturalny antybiotyk.

Domowe sposoby na kaszel

29 lis 2011 - 11:46:08

Cytat
kopytkowa
O! Syrop za 5 zł to mi się podoba :) Ciekawe czy u mnie będą mieć...

u mnie ten syrop (ALTE-syrop prawoślazowy) jest w aptece po 3 zł.
Kupowałam wczoraj dziecku i sobie.
- mleko z miodem
- na taki suchy kaszel też pomaga nasmarowaie się na noc Wick VapoRub
- inhalacje
- Nawilżaj powietrze w pomieszczeniu w którym śpisz - jakieś wilgotne ręczniki na kaloryfer, jeśli nie masz nawilżacza,
- kaloryfery lepiej przykręcić niż ma być za ciepło, bo temperatura wzmaga kasze.
- podczas snu głowa trochę wyżej
- duuuuuużo pij

Dużo zdrówka :)

PULMEO jest bardzo dobry, ale wydaje mi się, że na receptę.
Ewentualnie na kaszel, który nie daje Ci spać ACODIN lub TICODIN, ale to z umiarem z wiadomych względów.

Domowe sposoby na kaszel

29 lis 2011 - 11:53:00

Już mi w sumie trochę lepiej :) Ale zaciekawiło mnie to że nie można dużo midou, bo ja sobie nie ograniczam. Praktycznie do każdej herbaty i z mlekiem i w ogóle. Jaki jest limit?

Domowe sposoby na kaszel

29 lis 2011 - 12:20:12

Ja tam miodu nie lubię, jakos mi tak dziwnie po nim, nie wiem... Moze to objaw jakiejs choroby? :O

Domowe sposoby na kaszel

04 gru 2011 - 23:15:54

ja polecam czosnek poczytajcie http://www.doz.pl/ziola/p5509-(...)osnek_pospolity . Najlepej zrobić tak:
Litr wody przegotowanej , dwa grejfruty czerwone, główka czosnku, dwie cytryny. Zmiksować wstawić w lodówe i później pić powiedmy 50 ml wieczorem.Daje konkretne efekty

Domowe sposoby na kaszel

21 gru 2011 - 11:07:06

Mnie dzisiaj kaszel zlapał, normalnie, ąz mi się łzy leją :/ A myslicie, że te pastyki Pullmoll czy jakoś tak pomagają? Wolałabym zjesc takiego cukierka, niż jakąś cebulę. Poźniej nawet jak umyję kilka razy zęby to mam wrazenie ze cebulę mam caly czas w buzi :(

Domowe sposoby na kaszel

21 gru 2011 - 11:10:02

Pectosol. Krople bez recepty, wszystkim je polecam.

Domowe sposoby na kaszel

21 gru 2011 - 11:19:11

miod faktycznie podraznia gardlo. niedawno w nocy dostalam ataku suchego kaszlu i zjadlam 3 lyzeczki miodu - jeszcze bardziej zaczelo mnie dusic a rano gardlo bolalo mnie jakbym je pazurami wydrapala.
jak bylam mala to mama dawala mi lyzeczke masla albo banana - pare tygodni temu pomoglo to tez mojej corce w nocy kiedy kaszlala co minute.
mleko z czoskiem i miodem lubie - ale dawno nie pilam
a co herbaty z roznymi soczkami, cytrynkami, miodem... pic na wode bo herbata "zabija" wszystkie wlasciwosci tych specyfikow. lepiej wypic przegotowana wode z miodem i cytryna - wtedy dziala jak nalezy bo herbatka to tylko tak dla smaku nie w celach leczniczych :)
jest jeszcze sposob na bolace gardlo - kompres z gotowanych ziemniakow. trzeba z kilku zrobic puree, zawinac w folie i jakis recznik i polozyc na szyje (moja babcia kiedys nie owinela w nic tylko taka goraca papke rzucila sobie na gardlo - cala kuchnia byla w ziemniakach hahaha)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zaczerwienienie u maluszka