Obecnie rozmawiamy o:

nowoczesne przedszkole

gorący temat

srebrna biżuteria

6 minut temu

Rewelacyjne okna

godzinę temu

e-papieros

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:10:37

Cytat
xmadziax
MAM DOKLADNIE TO SAMO CO TY !!!! Wszystko po kolei, jak opisałaś.... Z tym, że jeszcze mam przy tym cerę naczynkową..:/ nie dość, że jestem blada, to jeszcze różowo-czerwona ;( Duac żel nie pomogł, a cetaphil oddałam chłopakowi, bo przez niego się tak strasznie świeciłam !!!! Na łojotok polecam LAKTOCER (allegro, bo w aptekach ceny porażają..) ODpowiednikiem tego jest GLAMUREN. Na prawde pomogło mi na łojotok i pryszcze! Niestety wągry i "kaszka" na policzkach (cos co wyglada jak wysypka i jest zbyt male, zeby to wycisnac...) nic chyba nie pomoże... :( Ja się przyzyczaiłam do tapety, nawet w 30 stopniowy upał, jak gdzieś idę :/ a jak ide nad wode to przezywam koszmar bez makijażu :P
Musze ci powiedziec ze masz identycznie bo troszke tez mam naczynkową:D a cetpiaphil akuart u mnie sie sprawdza jako krem nawilzajacy poniewaz wszytsko inne mnie zapycha, mi akurat ostatnio te duzo zaskórniki po wychodzilo nawierz teraz mam tyle sladów po krostach , bo nie moglam sie opaniwać zeby nie wycisnąc

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:11:14

Cytat
daria1553
Cytat
matra
A może ten trądzik jest hormonalny i wypadałoby zrobić badania pod tym kątem?

A czym objawia się trądzik hormonalny? tym ze cera przed okresem jest o wiele gorsza? I jeżeli to trądzik hormonlany to jedynym lekarstwem sa tabletki anty??
Cytat
ouuu
podobno pomaga belissa cera,
musisz brać tabletki, które mają kilka naraz witamin w sobie b12,a...itp.
też mam ten problem.
Belissa to tylko suplementy diety, biore witaminy które dobrze wpływają na cere, ja potrzebuje czegos mocniejszego od srodka

Hmm powiem Ci tak.. Ja mam jakąś odmianę trądziku - nie mam pryszczy czy wrzodów na twarzy, a jedynie kilka podskórnych, trochę nierówne czoło no i pozapychane pory. Wczoraj mój gin po wynikach badań [glukoza rewelacyjna, za to podwyższone LH i lekko testosteron] + USG stwierdził PCOs. Teoretycznie to mi właśnie dolega, bo pęcherzyki na jajnikach nie są jakieś olbrzymie, choć trochę ich jest, ale mam też wszystkie inne objawy. Dostałam Diane 35 [o której zaraz założę chyba wątek] i Mastodynon [ale to bardziej na zbicie prolaktyny, bo podobno może też poprawić libido, ale nie wiem ile w tym prawdy ;P ]..
To, że cera przed okresem jest gorsza to właściwie dolegliwość większości dziewczyn.
I na trądzik hormonalny owszem - zazwyczaj anty, właśnie Diane 35 jest polecane, ale jest też drogi antybiotyk, który przepisać Ci może dermatolog. Jest to środek, który zbija testosteron i zwalcza trądzik. Niestety nazwy się nie dowiedziałam, ale jak mi się uda to dowiem się w przyszłym tygodniu i Ci napiszę jeśli chcesz. Lekarz mi powiedział, że jego żona [dermatolog] często to właśnie przepisuje na takie rzeczy.

Aha, nie wiem jakie konkretnie powinno się robić badania, żeby stwierdzić czy trądzik jest hormonalny - ja jak już pisałam miałam badania na LH, testosteron i glukozę + prolaktynę dla własnej wiadomości, bo miałam z nią problemy wcześniej [rok temu wynik ok 40, w tym roku 25,44, dziwne, że samo tak spadło] i koszt badań wyszedł mnie równą stówę, bo nie chciałam czekać na NFZ.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 10:13 przez matra.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:13:15

Cytat
matra
Cytat
daria1553
Cytat
matra
A może ten trądzik jest hormonalny i wypadałoby zrobić badania pod tym kątem?

A czym objawia się trądzik hormonalny? tym ze cera przed okresem jest o wiele gorsza? I jeżeli to trądzik hormonlany to jedynym lekarstwem sa tabletki anty??
Cytat
ouuu
podobno pomaga belissa cera,
musisz brać tabletki, które mają kilka naraz witamin w sobie b12,a...itp.
też mam ten problem.
Belissa to tylko suplementy diety, biore witaminy które dobrze wpływają na cere, ja potrzebuje czegos mocniejszego od srodka

Hmm powiem Ci tak.. Ja mam jakąś odmianę trądziku - nie mam pryszczy czy wrzodów na twarzy, a jedynie kilka podskórnych, trochę nierówne czoło no i pozapychane pory. Wczoraj mój gin po wynikach badań [glukoza rewelacyjna, za to podwyższone LH i lekko testosteron] + USG stwierdził PCOs. Teoretycznie to mi właśnie dolega, bo pęcherzyki na jajnikach nie są jakieś olbrzymie, choć trochę ich jest, ale mam też wszystkie inne objawy. Dostałam Diane 35 [o której zaraz założę chyba wątek] i Mastodynon [ale to bardziej na zbicie prolaktyny, bo podobno może też poprawić libido, ale nie wiem ile w tym prawdy ;P ]..
To, że cera przed okresem jest gorsza to właściwie dolegliwość większości dziewczyn.
I na trądzik hormonalny owszem - zazwyczaj anty, właśnie Diane 35 jest polecane, ale jest też drogi antybiotyk, który przepisać Ci może dermatolog. Jest to środek, który zbija testosteron i zwalcza trądzik. Niestety nazwy się nie dowiedziałam, ale jak mi się uda to dowiem się w przyszłym tygodniu i Ci napiszę jeśli chcesz. Lekarz mi powiedział, że jego żona [dermatolog] często to właśnie przepisuje na takie rzeczy.

A jakie to miałas badania robione? skierował cie na nie ginekolog czy dermatolog jaki ich koszt? Bo ja mysle ze mam problem z hormonami
I dodam ze mam bardzo podobny problem do twojego , taka poskórna kaszka w niektórych miesjcach , cera w strasznej kondycji?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-27 10:14 przez madziabladzia.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:14:51

Ja biorę wlaśnie tetralysal. 2 opakowania ( a to podstawa- jak nie więcej ) zapłaciłam niestety prawie 100 zł + dodatkowo do smarowania metronidazol. I tabletki i krem są antybiotykami. Ja nie mam typowego trądziku tylko zapalenie posterydowe ( powychodziło cos podobnego do trądziku) , ale tetralysal jest właściwie na trądzik!

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:15:19

madziabladzia, dopisałam w poprzednim wątku, bo edytowałam:

"Aha, nie wiem jakie konkretnie powinno się robić badania, żeby stwierdzić czy trądzik jest hormonalny - ja jak już pisałam miałam badania na LH, testosteron i glukozę + prolaktynę dla własnej wiadomości, bo miałam z nią problemy wcześniej [rok temu wynik ok 40, w tym roku 25,44, dziwne, że samo tak spadło] i koszt badań wyszedł mnie równą stówę, bo nie chciałam czekać na NFZ."

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:16:50

Witaj, ja obecnie używam antybiotyku METRONIDAZOL JELTA.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:16:55

Cytat
madziabladzia
Cytat
xmadziax
MAM DOKLADNIE TO SAMO CO TY !!!! Wszystko po kolei, jak opisałaś.... Z tym, że jeszcze mam przy tym cerę naczynkową..:/ nie dość, że jestem blada, to jeszcze różowo-czerwona ;( Duac żel nie pomogł, a cetaphil oddałam chłopakowi, bo przez niego się tak strasznie świeciłam !!!! Na łojotok polecam LAKTOCER (allegro, bo w aptekach ceny porażają..) ODpowiednikiem tego jest GLAMUREN. Na prawde pomogło mi na łojotok i pryszcze! Niestety wągry i "kaszka" na policzkach (cos co wyglada jak wysypka i jest zbyt male, zeby to wycisnac...) nic chyba nie pomoże... :( Ja się przyzyczaiłam do tapety, nawet w 30 stopniowy upał, jak gdzieś idę :/ a jak ide nad wode to przezywam koszmar bez makijażu :P
Musze ci powiedziec ze masz identycznie bo troszke tez mam naczynkową:D a cetpiaphil akuart u mnie sie sprawdza jako krem nawilzajacy poniewaz wszytsko inne mnie zapycha, mi akurat ostatnio te duzo zaskórniki po wychodzilo nawierz teraz mam tyle sladów po krostach , bo nie moglam sie opaniwać zeby nie wycisnąc

heh, wiem, bo tez mam slady po syfach, glownie na policzkach... dlatego ciagle chodze w makijazu, bo niezbyt ladnie to wyglada: blada cera+czerwone plamy :/

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:17:26

Najsuteczniejsza jest terapia retinolem, ale straszne skutki uboczne

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:18:51

Cytat
xmadziax
Cytat
madziabladzia
Cytat
xmadziax
MAM DOKLADNIE TO SAMO CO TY !!!! Wszystko po kolei, jak opisałaś.... Z tym, że jeszcze mam przy tym cerę naczynkową..:/ nie dość, że jestem blada, to jeszcze różowo-czerwona ;( Duac żel nie pomogł, a cetaphil oddałam chłopakowi, bo przez niego się tak strasznie świeciłam !!!! Na łojotok polecam LAKTOCER (allegro, bo w aptekach ceny porażają..) ODpowiednikiem tego jest GLAMUREN. Na prawde pomogło mi na łojotok i pryszcze! Niestety wągry i "kaszka" na policzkach (cos co wyglada jak wysypka i jest zbyt male, zeby to wycisnac...) nic chyba nie pomoże... :( Ja się przyzyczaiłam do tapety, nawet w 30 stopniowy upał, jak gdzieś idę :/ a jak ide nad wode to przezywam koszmar bez makijażu :P
Musze ci powiedziec ze masz identycznie bo troszke tez mam naczynkową:D a cetpiaphil akuart u mnie sie sprawdza jako krem nawilzajacy poniewaz wszytsko inne mnie zapycha, mi akurat ostatnio te duzo zaskórniki po wychodzilo nawierz teraz mam tyle sladów po krostach , bo nie moglam sie opaniwać zeby nie wycisnąc

heh, wiem, bo tez mam slady po syfach, glownie na policzkach... dlatego ciagle chodze w makijazu, bo niezbyt ladnie to wyglada: blada cera+czerwone plamy :/
tak , jednak ja nie preferuje zbyt duzo makijazu nakładam tylko ciekna warstwe podkładu mało widoczna , mimo ze wszytsko mi widac to i tak chyba lepiej to wygląda niz jakbym miała duzo tego nałozone;(

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:19:05

proponuję odwiedzić ginekologa.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:20:02

Cytat
matra
madziabladzia, dopisałam w poprzednim wątku, bo edytowałam:

"Aha, nie wiem jakie konkretnie powinno się robić badania, żeby stwierdzić czy trądzik jest hormonalny - ja jak już pisałam miałam badania na LH, testosteron i glukozę + prolaktynę dla własnej wiadomości, bo miałam z nią problemy wcześniej [rok temu wynik ok 40, w tym roku 25,44, dziwne, że samo tak spadło] i koszt badań wyszedł mnie równą stówę, bo nie chciałam czekać na NFZ."
a kto cie skierowal na te badania i jaki koszt

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:20:06

ja polecam 3 kroki z clinique mi pomaga i teraz buzi nie mam nic do zarzucenia a i biore tabletki anty ale nie na cere chociaz musze przyznac ze znacznie lepiej wyglada twarz kiedy je biore

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:21:44

ja walcze z tym od 7 lat. Niedawno byłam u dermatologa we wrocławiu i przepisał mi antybiotyk aknenormin. nie jest taki bo kosztuje 150zł miesiecznie i do tego trzeba jeszcze brać tabletki antykoncepcyjne bo przy stosowaniu tego leku nie wolno zajść w ciążę!!! skutkami ubocznymi jest przesuszona skóra rąk i ust. Biorę go 5 dzień i możecie mi wierzyć że widzę poprawę.

niezweryfikowana
Posty: 1.164
Ostrzeżenia: 1/5

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:22:06

Cytat
gosiaczek538
hej :) a wiesz co spróbuj smarowac twarz mascia cynkowa:) mi pomogło zawsze przed okresem jak mi wysyfiło to smarowałam mascia i ona wysusza te krosty spróbuj...ona duzo nie kosztuje koło 2 zeta ale mi pomaga...bo mozna tez kupic paste cynkowa albo masc w tej samej cenie to jest:) Ja to znowu mam problem bo na policzkach mam dziurki i tez nie wiem jak to usunac chyba tylko laserowo:(

Maść cynkowa ma działanie wysuszające, więc działa na takie ropne wypryski. Jednak kiedy ja posmaruję takiego syfa, to owszem, pomału znika, ale potem skóra wokół jest strasznie wysuszona i schodzi. Dlatego powiem tak-pasta ta ma działanie bardzo wysuszające, więc jeśli ma się dużo wyprysków i posmaruje każdego z nich to skóra będzie schodzić płatkami.

Sposoby na trądzik - wątek zbiorczy

27 sie 2011 - 10:23:42

ja polecam herbatę z bratka i sudocrem. kupisz a aptece. Jest SUPER! ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

antybioty a alkohol