Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:40:27

co o tym myslicie ? ;>
nie mam pojecia do jakiej szkoly isc a jedyny profil w LO jaki mi odpowiada to humanistyczny albo humanistyczno prawniczy ( tylko ze w troche gorszej szkole ) .. i nie wiem co wybrac. Podobno zeby isc studiowac prawo trzeba miec zdana rozszerzona mature z histori wosu i prawdopodobnie z matematyki . wiec odpada bo z matematyki jestem konkretnie ciemna . Chcialam sie dowiedziec jaka prace mozna wykonywac jezeli chodzi o humanistyke ? ? ;p . i wiecie moze jakie kierunki na stuidiach sa jezaeli chodzi o powiazanie z humanistyka ? ( nie chce byc nauczycielka XD ) ? ;>
a co wy o tym sadzicie ? ;)))

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:42:52

mogę się wypowiedzieć co do matmy
matma będzie w każdej szkole na maturze, więc ja też ubolewam, bo u mnie matura za rok, wrrr..:D

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:44:05

wess.. nawet nie mow ;dDD ..
wspolczuje ;P .. ale za pare lat niestety ale mnie tez to czeka :( :/

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:44:16

administracja, prawo, filologie :) sama jestem na profilu humanistycznym a zeby isc na prawo to zalezy od uczelni co trzeba zdawac, np na uniwersytecie lodzkim historie i polski obowiazkowo a inne wymienione przedmioty dodatkowo mozna. :)

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:44:55

Ja jestem po profilu humanistycznym i obecnie studiuję pedagogikę . Jeżeli chodzi o naukę to jest naprawdę lekko w Liceum , dużo polskiego i historii ale ogólnie nie polecam gdyż uważam że zmarnowałam 3 lata w ogólniaku bo nic po tym nie mam prócz matury na 95% ,P A pracę po liceum bardzo ciężko znaleść .. lepiej wybrać jakąś szkołe zawodową ,)

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:45:39

Ja chodzilam do szkoly o profilu humanistyczno-jezykowym. Wiedz, ze tam zazwyczaj jest łacina ( ja mialam). Humanistyczno - prawny odradzam. To wszystko i nic. Teraz studiuje filologie polska i pedagogike jestem na 5tym roku. Filologia polska spec. public relations. Daje duzo mozliwosci : rzecznik prasowy, dziennikarz, praca w zespole pr, praca w reklamie, biurach politycznych itp. Jestem zadowolona;)

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:46:16

no tak.. tylko ze ja nie wiem co chce robic.. i w tym problem .

Cytat
pestka86
Ja chodzilam do szkoly o profilu humanistyczno-jezykowym. Wiedz, ze tam zazwyczaj jest łacina ( ja mialam). Humanistyczno - prawny odradzam. To wszystko i nic. Teraz studiuje filologie polska i pedagogike jestem na 5tym roku. Filologia polska spec. public relations. Daje duzo mozliwosci : rzecznik prasowy, dziennikarz, praca w zespole pr, praca w reklamie, biurach politycznych itp. Jestem zadowolona;)



u nas jest cos takiego . nazywa sie profil filologiczny ;P . ale tam trzeba ciagnac j.polski i jeszcze 3 jezyki . a z tymi moimi jezykami obcymi (nauka slowek) to kiepsko :/
Cytat
pestka86
Ja chodzilam do szkoly o profilu humanistyczno-jezykowym. Wiedz, ze tam zazwyczaj jest łacina ( ja mialam). Humanistyczno - prawny odradzam. To wszystko i nic. Teraz studiuje filologie polska i pedagogike jestem na 5tym roku. Filologia polska spec. public relations. Daje duzo mozliwosci : rzecznik prasowy, dziennikarz, praca w zespole pr, praca w reklamie, biurach politycznych itp. Jestem zadowolona;)



u nas jest cos takiego . nazywa sie profil filologiczny ;P . ale tam trzeba ciagnac j.polski i jeszcze 3 jezyki . a z tymi moimi jezykami obcymi (nauka slowek) to kiepsko :/
Cytat
pestka86
Ja chodzilam do szkoly o profilu humanistyczno-jezykowym. Wiedz, ze tam zazwyczaj jest łacina ( ja mialam). Humanistyczno - prawny odradzam. To wszystko i nic. Teraz studiuje filologie polska i pedagogike jestem na 5tym roku. Filologia polska spec. public relations. Daje duzo mozliwosci : rzecznik prasowy, dziennikarz, praca w zespole pr, praca w reklamie, biurach politycznych itp. Jestem zadowolona;)



u nas jest cos takiego . nazywa sie profil filologiczny ;P . ale tam trzeba ciagnac j.polski i jeszcze 3 jezyki . a z tymi moimi jezykami obcymi (nauka slowek) to kiepsko :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 22:47 przez gusia02.

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:48:19

Cytat
gusia02
no tak.. tylko ze ja nie wiem co chce robic.. i w tym problem .

Ja też nie wiedziałam więc wybrałam profil humanistyczny .. po 3 latach dalej nie wiedziałam więc wybrałam na ętliczek pętliczek pedagogikę ,D

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:48:44

Cytat
madziulekk23
administracja, prawo, filologie :) sama jestem na profilu humanistycznym a zeby isc na prawo to zalezy od uczelni co trzeba zdawac, np na uniwersytecie lodzkim historie i polski obowiazkowo a inne wymienione przedmioty dodatkowo mozna. :)

Mozna, ale po co skoro one sie nie licza?liczy sie TYLKO historia, polski i angielski, tak przynajmniej bylo w tym roku,wiec nie ma sensu sobie zawracac gitary bzdetami typu wos. Ja Ci powiem tak, bylam w klasie humanistycznej i owszem dostalam sie na prawo w tym roku,ale na pewno nie dzieki tej klasie bo z reguly w humanach jest najnizszy poziom, dostaja najgorszych nauczycieli itp. A najwyzszy jest w matfizach i to nie nie tylko z matmy i fizyki,ale np z historii tez. Dowod? Moj kolega z matfizu tez sie dostal na prawo mimo,ze nie mial przeciez rozszerzonej historii.

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:49:44

a ja jestem po profilu humanistycznym i studiuję.. ekonomię ;]
nigdy nie wiesz,gdzie Cię poniesie ;P
dodam,że jestem zadowolona :)

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:49:44

hehhe ;P . kurcze.. ale mentlik w glowie sie robi jak przychodzi podjac jakas wazna decyzje grrr xd

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:50:01

Zgłoś sie do tzw "biura karier" lub pedagoga w szkole: powinni pomoc Ci w okresleniu Twoich zdolności, mozliwosci i odpowiedniego kierunku:)

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:50:47

oOoO ;DDd . ciekawe ;D . tylko ze ta moja matma ... ;P

Cytat
pestka86
Zgłoś sie do tzw "biura karier" lub pedagoga w szkole: powinni pomoc Ci w okresleniu Twoich zdolności, mozliwosci i odpowiedniego kierunku:)

biuro karier ? ;>
pierwszy raz slysze ... ;P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 22:51 przez gusia02.

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:55:27

Cytat
kachna7
Cytat
madziulekk23
administracja, prawo, filologie :) sama jestem na profilu humanistycznym a zeby isc na prawo to zalezy od uczelni co trzeba zdawac, np na uniwersytecie lodzkim historie i polski obowiazkowo a inne wymienione przedmioty dodatkowo mozna. :)

Mozna, ale po co skoro one sie nie licza?liczy sie TYLKO historia, polski i angielski, tak przynajmniej bylo w tym roku,wiec nie ma sensu sobie zawracac gitary bzdetami typu wos. Ja Ci powiem tak, bylam w klasie humanistycznej i owszem dostalam sie na prawo w tym roku,ale na pewno nie dzieki tej klasie bo z reguly w humanach jest najnizszy poziom, dostaja najgorszych nauczycieli itp. A najwyzszy jest w matfizach i to nie nie tylko z matmy i fizyki,ale np z historii tez. Dowod? Moj kolega z matfizu tez sie dostal na prawo mimo,ze nie mial przeciez rozszerzonej historii.
Totalnie się z Tobą nie zgodzę!! Chodzilam do klasy hum-jezykowej, a poza tym nauczyciele realizowali z nasza klasą rozszerzoną: matmę, wos, historię i biologię. A poziomo był megawysoki. Na studiach mam wyzsza srednią niz w LO ( a wcale nie jest łatwo, wrecz przeciwnie!). To zależy na jaką szkołę sie trafi. Ja trafilam akurat do takiej, ktora znalazła sie wsrod 100 najlepszych LO w Polsce wg Gazety Wyborczej na dobrej pozycji.
W szkole powinna byc osoba, ktora doradza takim jak Ty. ( wiem, bo jestem tez po praktykach pedagogicznych):P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-19 22:57 przez pestka86.

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 22:56:35

U nas też był doradca zawodowy , robiło się takie testy które określały do jakiego zawodu się nadajesz ,)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

LOGOPEDIA