Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 23:00:38

z tego co widze to jesteś z podkarpacia tak jak ja.
I jeżeli mówisz o profilu humanistyczno-prawnym a dokładniej o 6LO to tam wcale nie jest tak lekko.
Ja jestem w 6LO ja biologiczno-chemicznym i nauki jest, że tak powiem cholere dużo..
z jednej strony to strasznie męczy, a z drugiej przygotowana jesteś do matury..

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 23:02:52

human to zmarnowane 3 lata. idź na mat-fiz, wcale nie będziesz miała gorszego poziomu z polskiego czy hist niż humanistyczne klasy a więcej się nauczysz, będziesz miała więcej możliwości pracy po studiach na np. politechnice. ja wybrałam human i żałuję, teraz mam zatyr z przedmiotów które są w humanistycznych klasach olewane żeby się dostać na polibudę.

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 23:10:27

Cytat
kachna7
Cytat
madziulekk23
administracja, prawo, filologie :) sama jestem na profilu humanistycznym a zeby isc na prawo to zalezy od uczelni co trzeba zdawac, np na uniwersytecie lodzkim historie i polski obowiazkowo a inne wymienione przedmioty dodatkowo mozna. :)

Mozna, ale po co skoro one sie nie licza?liczy sie TYLKO historia, polski i angielski, tak przynajmniej bylo w tym roku,wiec nie ma sensu sobie zawracac gitary bzdetami typu wos. Ja Ci powiem tak, bylam w klasie humanistycznej i owszem dostalam sie na prawo w tym roku,ale na pewno nie dzieki tej klasie bo z reguly w humanach jest najnizszy poziom, dostaja najgorszych nauczycieli itp. A najwyzszy jest w matfizach i to nie nie tylko z matmy i fizyki,ale np z historii tez. Dowod? Moj kolega z matfizu tez sie dostal na prawo mimo,ze nie mial przeciez rozszerzonej historii.

Owszem w tym roku tak bylo ale juz nie jest :) Jestem tegoroczna maturzystka i orientuje sie w temacie. ;p terazweszly zmiany gdyz matematyka wprowadzila rewolucje ;p np przedmiotow dodatkowych na maturze np historii czy roszerzonego polskiego nie mozna nie zdac gdyz nie ma procentowego progu :)

PROFIL HUMANISTYCZNY

19 paź 2009 - 23:17:29

Matmy zawsze warto się uczyc bo matma to podstawa na KAZDYCH studiach. nie musisz zdawac rozszerzonej na maturze jesli wybierasz sie na prawo, ale trochę wysiłku w liceum tylko zaowocuje na studiach. Pozdrawia studentka fizyki ;)

PROFIL HUMANISTYCZNY

20 paź 2009 - 14:17:50

no no jedna ze 100 najlepszych w polsce .. niezle ;))))
no prawdopodobnie beda przychodzic przedstawiciele szkol do mojej szkoly na lekcje i reklamowac sie i opisywac poszczegolne kierunki ale ja juz bym chciala byc pewna gdzie ide i sie bardziej przygotowywac do testow z tych przedmiotow ktore bede miala jako glowne w moim profilu ;P

PROFIL HUMANISTYCZNY

20 paź 2009 - 20:30:31

ja jestem na humanistyczno-prawnym, w klasie maturalnej. i musze przyznać, że mam historii, wosu i polskiego az nadto, godzin tyle, ze oszaleć mozna! także moja szkoła chyba zadbała o ten kierunek ;) zawody: dziennikarstwo, psychologia, prawo, socjologia, administracja, kulturoznawstwo, pedagogika, zarządzanie, politologia, filologia,

PROFIL HUMANISTYCZNY

20 paź 2009 - 20:33:46

matma na maturze jest, ale to nie prawda, że trzeba zdawac tyle rozszerzonych. To zależy od uczelni. A "humanistycznych" kierunkow jest bardzo duzo.
-socjologia
-filologia
-prawo
-administracja
-teoretycznie psychologia
-praca socjalna
i jeszcze wiele innych xd
;]

PROFIL HUMANISTYCZNY

20 paź 2009 - 20:40:42

ja jestem po humanistycznej i studiuję zootechnikę :) w mojej szkole nie było bio-chemu, więc nie miałam wyjścia :( i musiałam się zadowolić godziną biologii tygodniowo:( no ale teraz mam biologię non stop i jestem zadowolona :D

PROFIL HUMANISTYCZNY

24 paź 2009 - 21:35:04

Ja jestem w III klasie liceum, na profilu humanistycznym. Teraz żałuję, że wybrałam ten profil, a nie np. mat-fiz. Wiadomo, że to indywidualna sprawa każdego, ale ja np. nie odnalazłam się na tym profilu. Polski - ok, ale historia - to jakaś porażka dla mnie. Na prawo się nie wybieram raczej, chociaż to preferowany kierunek po tym profilu. Ja planuję iść na finanse i rachunkowość lub coś innego z matmą;P na polibudę się raczej nie dostanę z podst. matmą ;) Co do profilu i studiach po nim. No to myślę, że przede wszystkim prawo i filologia polska. Ponadto jakaś socjologia, administracja, pedagogika.

PROFIL HUMANISTYCZNY

24 paź 2009 - 21:58:33

kurcze.. no przedemną także w tym roku szkolnym wybór szkoły i profilu ;( Napewno wybiorę LO tylko co do profilu to mam mętlik w głowie.. zastanawiam się nad bio-chem lub humanem ale widzę ,że go odradzacie i tak teraz sobie myślę ,że macie racje. Mat-fiz odpada bo matma to dla mnie czarna magia ;/ fizyke to jeszcze się da jakoś wkuć a matme trzeba rozumieć ;( Biologie bardzo lubie, chemie już trochę mniej ale nie jest najgorsza ;) No i tak teraz myśle nad bio-chem tylko gdzie potem iść na studia? lekarz odpada, nauczycielka biologii nawet fajnie tylko ,że nie miałabym cierpliwości do dzieci bo sama wiem jak się zachowujemy ;) myślałam żeby iść na farmacje no i zostać farmaceutką.. wiecie może ile ona zarabia? ;D

PROFIL HUMANISTYCZNY

24 paź 2009 - 22:04:51

Po humanistycznym możesz studiowac to, co ja - KOMUNIKACJA SPOŁECZNA, to połączenia prawa, aktorstwa, poetyki i zero matmy ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-24 22:06 przez alaolo.

PROFIL HUMANISTYCZNY

24 paź 2009 - 22:18:22

zawsze byłam w klasie humanistyczno-językowej ;) gdybym miała możliwość wybrania klasy humanistyczno-prawnej nie zastanawiałabym się tylko poszła właśnie na human z prawem ;) po humanie jestem na turystyce i hotelarstwie, potem na wojsko ;)

PROFIL HUMANISTYCZNY

25 paź 2009 - 16:28:20

Cytat
Allus
kurcze.. no przedemną także w tym roku szkolnym wybór szkoły i profilu ;( Napewno wybiorę LO tylko co do profilu to mam mętlik w głowie.. zastanawiam się nad bio-chem lub humanem ale widzę ,że go odradzacie i tak teraz sobie myślę ,że macie racje. Mat-fiz odpada bo matma to dla mnie czarna magia ;/ fizyke to jeszcze się da jakoś wkuć a matme trzeba rozumieć ;( Biologie bardzo lubie, chemie już trochę mniej ale nie jest najgorsza ;) No i tak teraz myśle nad bio-chem tylko gdzie potem iść na studia? lekarz odpada, nauczycielka biologii nawet fajnie tylko ,że nie miałabym cierpliwości do dzieci bo sama wiem jak się zachowujemy ;) myślałam żeby iść na farmacje no i zostać farmaceutką.. wiecie może ile ona zarabia? ;D

Nie wiem ile zarabia farmaceuta, ale wydaje mi się że to bardzo fajny zawód. Też kiedyś chciałam zostać farmaceutką, ale niestety zawsze byłam noga z chemii ;P

PROFIL HUMANISTYCZNY

27 paź 2009 - 18:27:24

Ja jestem na gegra-historia-wos (humanistyczno-prawny)i żałuję, że tu jestem :( nie poszłam na mat-fiz, bo się bałam matmy, której nie miałam w gimnazjum (tzn. była na takim poziomie, że nic się nie nauczyłam), a teraz to dla mnie bajka (z wyjątkiem wielomianów-to jest jakieś dziwne :D). Wolę matmę od polskiego. I polubiłam ją, bo się po prostu uczę i jakoś mnie zainteresowała, pomimo paru niepowodzeń :) Ale idealny profil, który był w innym liceum to geo-fiz :) I nic innego do szczęścia mi nie byłoby potrzebne :) odradzam wszelkiego rodzaju humany, europejskie, językowe, wiem to po mojej szkole. Większość nie idzie na studia po tym i polowa się przenosi do ścisłych. Ja muszę dodatkowo zakuwać ścisłe, bo chce zdawać fizę na rozszerzeniu a matmy się poduczyć :)

PROFIL HUMANISTYCZNY

27 paź 2009 - 18:35:31

w mojej szkole profil humanistyczny uważany jest za prawie najgorszy (za raz po ogólnej ;p). Właśnie większość osób, które nie wiedzą gdzie pójść, a nie chcą na ogólny, idą na humana. Jeśli jesteś typową humanistką to możesz wykonywać wiele zawodów, iść na różne studia... Filozofia, polonistyka, politologia, historia, psychologia, prawo czy coś w tym kierunku.

Ja z tych dwóch, wybrałabym jednak humanistyczno-prawny.

Cytat
Allus
kurcze.. no przedemną także w tym roku szkolnym wybór szkoły i profilu ;( Napewno wybiorę LO tylko co do profilu to mam mętlik w głowie.. zastanawiam się nad bio-chem lub humanem ale widzę ,że go odradzacie i tak teraz sobie myślę ,że macie racje. Mat-fiz odpada bo matma to dla mnie czarna magia ;/ fizyke to jeszcze się da jakoś wkuć a matme trzeba rozumieć ;( Biologie bardzo lubie, chemie już trochę mniej ale nie jest najgorsza ;) No i tak teraz myśle nad bio-chem tylko gdzie potem iść na studia? lekarz odpada, nauczycielka biologii nawet fajnie tylko ,że nie miałabym cierpliwości do dzieci bo sama wiem jak się zachowujemy ;) myślałam żeby iść na farmacje no i zostać farmaceutką.. wiecie może ile ona zarabia? ;D

jeśli chcesz iść na biolchema, to od razu przygotuj się na dużo nauki ;) nie chcę Cię straszyć, ale na prawdę nie jest łatwo... Z dnia na dzień trzeba się uczyć wielu niestety ciężkich rzeczy. Podczas gdy inni nic nie robią Ty zakuwasz cykl rozwojowy muchomora :D Przynajmniej u mnie w szkole tak jest: biolchemy są najlepsze i mają najwięcej nauki. :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-27 18:38 przez DuszeSieSzczesciem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pilne! pomysl na badanie