Obecnie rozmawiamy o:

sprawdzony stomatolog

gorący temat

Zapalenie pęcherza

35 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

studia architektoniczne

16 wrz 2009 - 12:46:22

jest ktoś ? bądź ktoś skończył ? :)
jeśli tak to proszę o takie lekkie poprowadzenie ..
jak tam to wszystko wygląda, jaki stopień trudności ?
wszystko ..
i dziękuję z góry

.
aha, dzięki :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-16 15:05 przez nawashi.

studia architektoniczne

17 wrz 2009 - 13:32:14

nikt nic nie powie? ;/ też jestem zainteresowana.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 10:32:38

no i właśnie..
chcieć się coś dowiedzieć i wał :)

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 10:37:49

Architektura, Architektura Wnętrz.......rysunek odręczny podstawa, teczka prac na początek :)

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 10:47:00

Ja jestem obecnie na 4 roku architektury na Politechnice Gdańskiej :)

Co do stopnia trudności, to jak na każdej politechnice- jest generalnie trudniej niż na uniwerku. Kierunek nie należy jednak do najtrudniejszych jeśli brać pod uwagę tylko politechnikę. Można wkopać się w budownictwo albo jakąś elektrotechnike ;P
Co jest charakterystyczne dla tego kierunku - wymaga masy czasu i pracy. Tu niewiele uczysz się na pamięć, w porównaniu z kierunkami na uni (prawo, ekonomia itd), mniej też liczysz niż na typowych kierunkach inżynierskich. Za to ciągle pracujesz w domu, projektujesz, kleisz makiety, rysujesz, kreślisz, przed kompem spędzasz kosmiczne ilości czasu. To kierunek dla pracowitych, potrafiących poświęcić studenckie imprezowanie.
Plus? Studia niezwykle ciekawe, angażujące wszystkie możliwe rodzaje Twojej aktywności, zarówno umysłowej jak i manualnej ;P Tu musisz być jednoczesnie artystą, humanistą i umysłem ścisłym. Nie każdy się do tego nadaje, więc są przeprowadzane egzaminy wstępne.

Jeśli masz konkretne pytania, np jak się dostać, jakie są przedmioty, co jest tam najtrudniejsze itd... pisz tu - z chęcią odpowiem :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-18 10:48 przez hiss.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 10:50:24

Architektura wnętrz .. o to konkretnie mi chodzi
ogólnie interesuje mnie jak z matą, fizą ? mata rozszerzona jest potrzebna?
bo hm chcieć to robić to moje zamiłowanie, ale jeśli jestem kiepawa z przedmiotów ścisłych to chcę wiedzieć jakie mam szanse..

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 10:57:20

Cytat
nawashi
Architektura wnętrz .. o to konkretnie mi chodzi
ogólnie interesuje mnie jak z matą, fizą ? mata rozszerzona jest potrzebna?
bo hm chcieć to robić to moje zamiłowanie, ale jeśli jestem kiepawa z przedmiotów ścisłych to chcę wiedzieć jakie mam szanse..

No ja jestem niestety na tej budynków ;) Arch wnętrz jest zwykle na uczelniach plastycznych, więc naprawdę wątpię żeby była tam jakakolwiek matematyka/fizyka. Za to trudniej się dostać niż na zwykłą arch pod względem rysunkowym - trzeba mieć znacznie lepsze umiejętności, wyczucie estetyczne itd. Najlepiej zapisać się na jakiś kurs, czasami organizuje go sama uczelnia. A co do samej rekrutacji - każda placówka może mieć trochę inną, więc najlepiej sprawdzić na ich stronce czy będzie egzamin wstepny z rysunku, czy może trzeba zanieść teczkę z ilomaś określonymi przez nich pracami.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:00:35

Na wnętrzach ASP matmy ani fizyki chyba nie było, jesli teraz jest to śladowa, Historia Sztuki bardzo....
grafika,rzeżba, malarstwo.........:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-18 11:02 przez julit_ek.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:04:02

a czy na architekturze budynków jest egzamin wstępny z rysunku? a czy trzeba pięknie malować? niestety żadnego talentu nie odziedziczyłam a bardzo interesuje mnie ten kierunek... A nie wiesz może jak z arch krajobrazu? Zapewne jeszcze trudniej?

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:04:43

tyle dobrze..
bo możliwe,że idę do technikum budowlanego, by po tym iść na architekture .. i tak będziemy mieli różne takie z rysunku i w ogóle.. więc mówicie,że lepiej potem jeszcze na jakiś kurs..rozumiem
a po studiach architektonicznych wnetrz to gdzie potem pracy szukac? zeby jakos rozpocząć..

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:14:17

Technikum Budowlane kształci raczej w kierunku Budownictwa i rysunku technicznego raczej...

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:16:32

Cytat
orangette
a czy na architekturze budynków jest egzamin wstępny z rysunku? a czy trzeba pięknie malować? niestety żadnego talentu nie odziedziczyłam a bardzo interesuje mnie ten kierunek... A nie wiesz może jak z arch krajobrazu? Zapewne jeszcze trudniej?

Tak, na arch budynków jest i z tego co wiem to na każdej uczelni, niezależnie od miasta. Czy trzeba pięknie? Hm, nie o to chodzi. Tu bardziej sprawdzają twoją zdolność obserwacji, przenoszenia na papier proporcji, perspektywy i wyczucia plastycznego. Więc bardziej chodzi o prawidłowość rysunku niż jego walory estetyczne. A tego - uwaga- można się nauczyć! Trzeba jednak iść na dobry kurs przez rok, albo dwa lata. Ja byłam przez rok. Poniżej pokazuje na jakim mniej więcej poziome trzeba coś narysować żeby się dostać na 100% :) pochodzą z 1go roku, z przedmiotu rysunek i malarstwo.

Co do arch krajobrazu - bywa różnie. Jeśli chcesz iść na Warszawy to rysunek musisz mieć EXTRA. Jeśli np na UWM do Olsztyna - to ja sobie też tam zdawałam i musze przyznać, że "z palcem w tyłku" się dostałam :) także poziom zależy od uczelni.
__________

Cytat
julit_ek
Technikum Budowlane kształci raczej w kierunku Budownictwa i rysunku technicznego raczej...

Zgadza się, ale u nas jest sporo osób własnie z tech. budowlanego i mają znacznie łatwiej z pewnymi przedmiotami. Moge nawet powiedzieć, że takie technikum jest zalecane, pod warunkiem że równolegle robi się kurs na rysunek.
_________

Cytat
nawashi
a po studiach architektonicznych wnetrz to gdzie potem pracy szukac? zeby jakos rozpocząć..

Z tego co wiem, to istnieją firmy oferujące dekorowanie i projektowanie wnętrz. Można się tam zaczepić albo szukać jako osoba niezależna; moja znajoma np projektuje wystawy sklepowe np z ciuchami, dekoracjami do domu dla sklepów w galeriach handlowych. Myślę, że można też urządzać komercyjne wnętrza, a nawet biurowe.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-18 11:23 przez hiss.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:22:22

o jej,chyba nigdy nie narysuje czegos takiego ;d




oo, oo.. jak fajnie
ogólnie miałam iść na humana, ale pomyślałam sobie, że humanów jest od cholery,że ludzie nie mają co z nimi już robić..
i tak koleżanka podsunęła mi pomysł na budowlankę .. a tu wychodzi jeszcze,że będę musiała załapać się na jakiś kurs rysunku
ale jak to mówią: lepiej robić to co się kocha, niż to czego się nie lubi
byle bym w budowlance dała radę i dostała się na studia jakieś..

a żeby dostać się na studia arch.wnet. to trzeba zdać rozszerzoną matę?
w ogóle co zdawać na maturze by się dostać?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-18 11:25 przez nawashi.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:26:06

Cytat
nawashi
o jej,chyba nigdy nie narysuje czegos takiego ;d

Ja mówię, że to daje wejście na 100% bo to już jest z samych studiów no i poza tym ja się dostałam na każdą uczelnie jaką chciałam. Ale jeśli ktoś rysuje trochę słabiej to też go przyjmą. I jeszcze raz powtarzam - tego na prawdę można się nauczyć! Ja przed kursem nie rysowałam zupełnie nic z tych rzeczy nigdy przedtem :)
_______

Na arch. wnętrz nie trzeba raczej matmy w ogóle. Podejrzewam, że polski rozszerzony i historię sztuki, ale to zależy od uczelni. Najlepiej sprawdź zasady rekrutacji :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-09-18 11:27 przez hiss.

studia architektoniczne

18 wrz 2009 - 11:27:56

ja nawet marzyć o czymś takim nie potrafię ;p chyba muszę wybrać inny kierunek ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co dalej po średniej?