Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia zaoczne - iść czy nie iść?

15 paź 2016 - 11:07:57

Dziewczyny, czy któraś z Was wie, jak wygląda rezygnacja ze studiów magisterskich zaocznych na pierwszym semestrze przed podpisaniem umowy? Będę musiała zapłacić tak czy siak?

I co byście zrobiły na moim miejscu? Obecnie szukam pracy, na studia zaoczne musiałabym pożyczyć pieniądze, na koncie mam 2 tysie. Nie wiem, jak szybko znajdę pracę, więc nie chcę wydawać wszystkiego za zapłacenie 1 semestru. Nie ma możliwości zapłacić w ratach. Poza tym, wszyscy po skończeniu inżyniera albo nie poszli na magisterkę, albo zmienili kierunek (część z nich ma już pracę i postanowiła się kształcić w kierunku, w którym obecnie pracują). Chodzi o Inżynierię Środowiska, czyli takie wszystko i nic, bardzo ogólne studia nie dające w sumie porządnego wykształcenia w jednej dziedzinie. Nie ukrywam, że sama chciałabym najpierw znaleźć pracę i uczyć się dalej tego, co będzie mi potrzebne, a nie robić na siłę magisterkę z czegoś, co nie wiadomo, czy mi się przyda. I w dodatku będę musiała zapłacić za to 8 tysięcy. Z drugiej strony mój facet i jego rodzina strasznie naciskają, no bo jak to tak bez magistra. I czuję, że złożyłam papiery tylko dlatego, że to oni wywierają na mnie presję. Ojciec wciska mi pieniądze na te studia, ale ja nie chcę ich brać, bo nie wiem, czy będę miała z czego oddać. A zawsze chciałam w życiu sama na wszystko zapracować. Dodam, że dzisiaj mam ostatni dzień na wykonanie przelewu. Przeboleć jakoś te 2 lata, czy poczekać i rekrutować się za rok, kiedy sytuacja mi się wyjaśni? Mam 25 lat, więc coraz ciężej mi się za to zabrać...

Studia zaoczne - iść czy nie iść?

15 paź 2016 - 12:06:38

Dowiedz się, czy możesz zrobić przerwę w nauce na zaocznych studiach i potem wrócić. Zawsze wtedy łatwiej o kaskę i jest też motywacja, bo skoro się coś zaczęło...
A z tą przydatnością papierów wyższej uczelni jest tak, że i tak najprawdopodobniej potem robisz coś zupełnie innego, ale magisterkę lepiej mieć, widzę po sobie i swoich znajomych.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-10-15 12:08 przez Antenka1.

Studia zaoczne - iść czy nie iść?

19 paź 2016 - 10:41:06

jeżeli nie podpisałaś umowy to na jakiej podstawie miałabyś mieć obowiązek zapłaty? jesli chcesz zrezygnować to im szybciej, tym lepiej.

Studia zaoczne - iść czy nie iść?

19 paź 2016 - 11:46:14

Słuchaj głosu własnego serca.
Abstrahując od pieniędzy- iść na studia bo ktoś mówi, że "mgr" trzeba mieć to kompletna głupota. Zmarnowany czas i pieniądze. Tym bardziej, że obecnie nie liczy się jakość kształcenia tylko dojenie z kasy studentów...
Na Twoim miejscu odpuściłabym studia w tym semestrze, poszła do pracy, zobaczyła co naprawdę Cię interesuje, a potem wybrała kierunek studiów.

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 7/5

Studia zaoczne - iść czy nie iść?

01 lut 2017 - 21:04:27

JA studiuje zaocznie na WBS w Gdańsku, dogadałam się z prowadzącymi i nie musze chodzić na wszytskie wykłądy. Mam <moderacja-spam> i w tygodniu pracuje:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-21 14:30 przez moderator.

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 5/5

Studia zaoczne - iść czy nie iść?

25 lut 2017 - 14:43:34

Hej, z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że warto. Ja zdecydowałam się na studia zaoczne dosyć późno, bo w wieku 24 lat, po urodzeniu dziecka. Mąż pracował na etacie, ja coś dłubałam w internecie (copywriting), a w weekendy studiowałam, kiedy mąż zajmował się dzieckiem. W moim przypadku były to studia zarządzanie zasobami ludzkimi na WSB. Także powiem tak... można i warto :)

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

Studia zaoczne - iść czy nie iść?

21 mar 2017 - 14:22:32

Ciężko komuś coś doradzać bo tak naprawdę każda sytuacja jest inna i każdy będzie ją analizował na swój własny sposób. Uważam, że o ile kierunek studiów jest dobrze wybrany i naprawdę lubimy to co studiujemy to powinniśmy kontynuować za wszelką cenę. Ja zaczęłam kiedyś logistykę i rzeczywiście była to na tyle nie moja bajka, że zrezygnowałam bo bym się tam tylko męczyła, poszłam za to na bankowość na studia MBA Wrocław: http://studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/wroclaw/korzysci kierunek wchodził mi łatwo i przyjemnie. Dlatego najważniejsze to dobrze je wybrać, jeśli się czuje, że to nie to to śmiało można rezygnować bo nic nam to nie da.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-29 16:41 przez coma54.

niezweryfikowana
Posty: 9
Ostrzeżenia: 3/5

Studia zaoczne - iść czy nie iść?

04 maj 2017 - 22:27:20

Zgadzam się z przedmówczynią :) zawsze lepiej iść :) jak coś to tutaj https://notatek.pl/wyzsza-szkola-bankowa-we-wroclawiu są wszystkie notatki z WSB :)

Studia zaoczne - iść czy nie iść?

11 maj 2017 - 13:30:46

głupota największa te studia zaoczene, obecnie mam prawie że 1,5 etatu plus studiuję dziennie, jest ciężko ale daję radę, nie będę płacić za studia o nie...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

antyplagiat