Obecnie rozmawiamy o:

dobra jakość obrączek

gorący temat

Opakowania

godzinę temu

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Terapia uzależnień

31 maj 2016 - 14:13:38

Któraś z Was kończyła kierunek terapia uzależnień w szkole policealnej?
jestem już dobrych kilka lat po studiach pedagogicznych i psychologicznych, zastanawiam się nad terapią uzależnień ponieważ chcę zgłębić ten kawałek wiedzy jednak nie wiem czy w tych szkołach czegoś uczą? czy to tylko fikcja?

może ktoś coś poleci/ odradzi?

Terapia uzależnień

31 maj 2016 - 14:29:27

Najlepszym terapeutą jest ktoś, kto sam miał taki problem i go przezwyciężył, i tylko takiemu terapeucie bym umiała zaufać i się przed nim otworzyć. Ukończona szkoła nie ma znaczenia w praktyce.
Wiem co mówię, skończyłam resocjalizację, uczyłam się m.in. o takich właśnie problemach, miałam prawie same piątki, a po latach okazało się, że NIC nie wiedziałam...... Dowiedziałam się dopiero, gdy sama wpadłam w taki problem (konkretnie lekomania). Na dwóch detoksach, na których spędziłam łacznie 5 tyg, rozmawiając z narkomanami tak normalnie przy fajce, dowiedziałam się więcej niż przez 5 lat studiów. True story.

Terapia uzależnień

31 maj 2016 - 17:26:40

W sumie to nie zgadzam się bo to tak jakby mówić że dobrą matką będzie tylko ta, która ma już dzieci, dobrym kardiologiem tylko ten co ma chore serce itd. Zgodzę się, że ogromnie ważną rolę pełni praca, praktykowanie, przebywanie z ludźmi i wiedza czerpana od nich ale nie popadajmy w skrajność. Takie osoby mają ogromne doświadczenie ale często też nie mają wiedzy a dobrym można być mając te dwie rzeczy łącznie: doświadczenie, umiejętności+ wiedza fachowa i teoretyczna na dany temat.

Terapia uzależnień

31 maj 2016 - 18:12:57

Oczywiście jakaś wiedza teoretyczna, doświadczenie zawodowe, też są potrzebne, aby być dobrym terapeutą. Ja tylko mówię jak my (osoby z takim problemem) postrzegamy od razu na dzień dobry terapeutę, który sam nigdy nie był na głodzie, nigdy nie ryzykował utraty wszystkiego z szacunkiem własniej rodziny włącznie, byle tylko zdobyć towar.
Czy on zrozumie, że to jest nieuleczalne, czyli nawet od dawna nie biorąc, i tak zawsze będzie się już za tym tęsknić? Kiedyś powiedziałam mojej mamie, że nie mogę jej nic obiecać, bo ja nawet samej sobie nie mogę nic obiecać, samej sobie nie mogę pod tym względem ufać...

Tak postrzegamy terapeutę na początku. Aby zdobyć naszą pełną współpracę, taki terapeuta musi sobie na to zapracować odpowiednimi cechami charakteru. OK, nieraz zdarza się, że osoby, które same nie brały, radzą sobie w zawodzie całkiem dobrze, ale o tym właśnie cechy charakteru bardziej decydują, niż książki czy dyplomy. Bez odpowiednich cech, żaden papier nic tu nie da.
Jeśli czujesz w sobie takie cechy, że to jest naprawdę to, co chcesz robić, że dasz radę - OK, próbuj, może się udać :)

Terapia uzależnień

31 maj 2016 - 20:04:02

Jesli juz rozmawiamy o szkole :)
macie pomysł na no mogę iśc na magisterkę ? Kończe pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną :)

Terapia uzależnień

14 cze 2016 - 11:41:44

@agnezja93 zależy gdzie chcesz pracować. Może terapia pedagogiczna? wczesne wspomaganie?

jednak spróbuję od września- mam pracę i wykształcenie, teraz to już bardziej fanaberia i chęć poznznia czegoś nowego więc nic nie tracę

Terapia uzależnień

21 gru 2016 - 08:20:55

Wiecie może czy istnieje coś takiego jak terapia uzależnień opole jest może ktoś z tamtąd i może coś polecić? Z góry dziękuję za informacje! Pozdrawiam serdecznie!

Terapia uzależnień

21 gru 2016 - 10:35:03

Jak ja szukałam swojego czasu, jakiś ciekawych kierunków do studiowania, to nic nie było. Lubię pomagać ludziom, może byłby to zapewne mało wdzięczny zawód i trochę depresyjny, ale i tak pewnie bym się zdecydowała.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca licencjacka