Obecnie rozmawiamy o:

Drukarnia

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

stypendium socjalne

06 paź 2015 - 20:28:05

hej dziewczyny, moze ktoras z was sie orientuje, czy jak w biezacym roku pracuje na umowe o prace, najnizsza krajowa, ale jestem zameldowana w domu, czyli w innym miejscu niz pracuje, to czy jestem samodzielna finansowo i nie przysluguje mi stypendium socjalne? czy moj dochod bedzie wliczanydo dochodu rodziny? dodam, ze w ubieglym roku pracowalam tylko krotki okres czas na umowe zlecenie.

stypendium socjalne

06 paź 2015 - 20:49:37

nie jesteś samodzielna finansowo
składaj wniosek o stypendium, powinnaś je dostać

stypendium socjalne

06 paź 2015 - 21:22:44

ktos jeszcze pomoze?

stypendium socjalne

06 paź 2015 - 21:28:05

Skoro w ubiegłym roku pracowałaś tylko krótki czas, a do socjalnego potrzebne są dochody z roku poprzedniego, to spokojnie staraj się o nie - nie jesteś samodzielna finansowo. Wliczą Ci Twój dochód do dochodu rodziny, wyliczą ile wychodzi na głowę, wtedy zobaczysz czy się zmieści dochód miesięczny na głowę, żeby dostać stypednium.

stypendium socjalne

06 paź 2015 - 23:17:55

no tak, ale obecnie pracuje wiec musze to przedstawiac jakos dochod?

stypendium socjalne

07 paź 2015 - 06:33:58

Dopytaj w dziekanacie, moim zdaniem będzie trzeba jakoś udokumentować, że obecnie pracujesz, ponieważ pomimo tego, że liczy się dochody z poprzedniego roku, to u mnie na uczelni trzeba było po pierwszym semestrze pisać oświadczenie, czy sytuacja materialna nie uległa zmianie (studia już skończyłam, ale dosyć niedawno, dlatego myślę, że drastycznie się nic nie zmieniło ;) ).

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.663

stypendium socjalne

07 paź 2015 - 08:18:15

Liczy się dochód z ubiegłego roku, tam, gdzie jesteś zameldowana, liczysz na wszystkie osoby, które mieszkają faktycznie w domu. We wniosku po prostu zaznaczasz, że pracujesz od któregoś tam miesiąca, a zeznania dołączasz z ubiegłego roku, więc spokojnie:) Ja z własną działalnością załapałam się na socjalne,także myślę,że z tym nie będzie problemu.

zweryfikowana
Posty: 267
Ostrzeżenia: 1/5

stypendium socjalne

07 paź 2015 - 08:50:51

Nie jesteś samodzielna finansowo ponieważ musiałabyś pracować co najmniej rok nieprzerwanie, żeby być samodzielną finansowo - o dokładniejsze szczegóły pytaj najlepiej w dziekanacie

stypendium socjalne

07 paź 2015 - 09:05:04

To, czy w danym roku się "łapiesz" na stypendium socjalne jest zależne od dochodów w roku ubiegłym. Jeśli więc pracowałaś wtedy, ale przez krótki okres czasu to nie powinnaś się martwić ;)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 3.423

stypendium socjalne

07 paź 2015 - 21:34:20

Twój nowy dochód będzie wliczony w dochód rodziny przy składaniu stypendium na ten rok. I powinnaś zgłosić fakt, że w tym roku pracujesz na umowę o pracę. W zależności jak wygląda regulamin na Twojej uczelni będą chcieli dochód uśredniony z czasu, w którym już pracujesz, albo np. pierwsze wynagrodzenie (zależy od uczelni) wliczyć do dochodu rodziny. Także Twoja teraźniejsza wypłata będzie doliczona do dochodu na osobę za rok 2014, bo sytuacja w Twojej rodzinie znacznie się zmieniła (członek rodziny czyli Ty osiągnął dochód z umowy o pracę).

A jeśli chodzi o dochód z umowy o zlecenie z ubiegłego roku, to możesz zgłosić go jako dochód utracony i nie będzie on brany pod uwagę w wyliczaniu dochodu na osobę do stypendium. Trzeba tylko załączyć rozwiązanie umowy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-10-07 21:36 przez kaaaami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

praca magisterska