Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dylematy ze studiami

03 sie 2015 - 13:31:44

Pomożecie rozwiązać moje wątpliwości związane ze studiami?Chodzi mi przede wszystkim o kierunek studiów-czy wybrać taki,które mnie interesuje,lecz pracy mogę po nim nie mieć(profilaktyka społeczna i resocjalizacja ze specjalnością prawno-kryminalną na Uniwersytecie Warszawskim)czy pójść za głosem rozsądku i wybrać filologię angielską lub dziennikarstwo?Jak to jest po takich studiach?Są tu osoby studiujące te kierunki i mogą powiedzieć o swoich odczuciach?

Dylematy ze studiami

03 sie 2015 - 13:37:54

Moim zdaniem lepiej studiować coś, co Cię interesuje, czego uczyć się będziesz z przyjemnością i w czym będziesz dobra, niż wybrać kierunek "przyszłościowy" i być tak samo nijakim jak cała reszta studiujących. Ale to tylko moje zdanie.
Ja zaczynałam studia będąc na przyszłościowym, zamawianym kierunku - energetyka. Nie było to dla mnie nic interesującego i kompletnie mnie to nie kręciło, ale wszyscy powtarzali, że będzie po tym pewna praca. Postawiłam na to, co mnie interesuje i drugi semestr rozpoczynałam na innym wydziale tej samej uczelni. Skończyłam kierunek, który studiowałam z pasją i pracuję w zawodzie. :)

Dylematy ze studiami

03 sie 2015 - 13:44:59

Jeśli masz wybierać pomiędzy kierunkami które podałaś, to ja proponuję iść za głosem "serca" (profilaktyka społeczna i resocjalizacja). Nie oszukujmy się- gdybyś miała jako alternatywę jakieś kierunki techniczne, to byłoby o czym rozmawiać, a tak... Moi znajomi po filologii angielskiej skarżą się, że czeka na nich tylko praca nauczyciela, z kolei dziennikarstwo to bardzo luźny i ogólnikowy kierunek (sama na nim jestem ;). Jeśli martwisz się o pracę po szkole, to spróbuj pokombinować, np zapisz się na dwa kierunki jeśli masz czas, chęci i pieniądze (ja studiuję dziennie, do tego zaocznie [tzn od czwartku do soboty] drugi kierunek, a w niedziele pracuję i chwytam się różnych dorywczych zajęć). Zamiast studiować język obcy zapisz się na zajęcia (albo ucz się sama w domu!) i zrób sobie certyfikat międzynarodowy, który potem wpiszesz do CV. Jest mnóstwo możliwości! :) W razie pytań- pytaj!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-03 13:45 przez Blondi_Roszpunka.

Dylematy ze studiami

03 sie 2015 - 14:13:10

Średni dylemat. Pedagogów jest od groma w tym kraju, szczególnie bezrobotnych. Dziennikarstwo jest fajnym kierunkiem do studiowania, ale pracować po tym też łatwo nie jest. Anglistyka wydaje mi się najrozsądniejsza. Możesz po tym być lektorem, tłumaczem, pracować w agencji marketingowej, być asystentką zarządu... sama znajomość języka pozwala na wiele rzeczy, pod warunkiem, że się go naprawdę dobrze zna :)

Dylematy ze studiami

03 sie 2015 - 18:56:15

Cytat
lrysia
sama znajomość języka pozwala na wiele rzeczy, pod warunkiem, że się go naprawdę dobrze zna :)
Racja, tylko języków obcych nie trzeba studiować, aby je dobrze poznać. Ewentualnie może jakaś węższa specjalizacja językowa?

Dylematy ze studiami

03 sie 2015 - 23:32:11

Co racja to racja. Znając choć jeden obcy język masz dużo większe szanse na zatrudnienie. Ja jako zaprzysiężona humanistka dokonałam najlepszego, jak teraz patrzę z perspektywy czasu, wyboru idąc na filologię angielską na WSB. Tylko trzeba pamiętać, że samo ukończenie studiów, nawet na renomowanej uczelni nic nie da. Z resocjalizacji z tego co wiem sporo osób rezygnuje, a większość nie pracuje w zawodzie.

Dylematy ze studiami

03 sie 2015 - 23:47:00

Dziennikarstwo i filologia angielska nie są głosem rozsądku.

Dylematy ze studiami

04 sie 2015 - 01:11:09

Cytat
lrysia
Średni dylemat. Pedagogów jest od groma w tym kraju, szczególnie bezrobotnych. Dziennikarstwo jest fajnym kierunkiem do studiowania, ale pracować po tym też łatwo nie jest. Anglistyka wydaje mi się najrozsądniejsza. Możesz po tym być lektorem, tłumaczem, pracować w agencji marketingowej, być asystentką zarządu... sama znajomość języka pozwala na wiele rzeczy, pod warunkiem, że się go naprawdę dobrze zna :)

Czy pedagogów jest od groma? OwszeM, ale w większości tych co znam i studiują na tym kierunku to pracują w zawodzie. Jest tyle przedszkoli żłobkow, że spokojnie jeśli chcą to znajdą pracę

Dylematy ze studiami

05 sie 2015 - 10:15:01

dzięki za pomoc dziewczyny.Jeśli chodzi o mnie to ja ukierunkowuję się do pracy w więziennictwie bo tak jak napisałam wybrałabym specjalność prawno-kryminologiczną.Koleżanka mówiła też ,że jej znajoma po takim kierunku pracowała z prywatnym detektywem,a to tez mnie interesuje

niezweryfikowana
Posty: 26
Ostrzeżenia: 2/5

Dylematy ze studiami

27 sie 2015 - 13:08:50

Widzę, że dużo osób podpowiada wybór kierunku zgodny z zainteresowaniami - ja również dołączę do tej grupy, może dlatego, że sama miałam podobne dylematy. Praca w więziennictwie bądź jako detektyw, jest bardzo odpowiedzialna, ale za to przynosi wiele satysfakcji. Nie koniecznie musisz wybierać resocjalizację, w Warszawie na UTH jest kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne ze specjalnością Kryminologia i Kryminalistyka. Ja od oglądania samego filmu

mam gęsią skórkę. Nie ma co ukrywać, ta praca nie należy do najprzyjemniejszych ale i tak uważam, że warto iść za głosem serca. Może spotkamy się w październiku :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-08-27 13:09 przez MariaAna.

Dylematy ze studiami

27 sie 2015 - 22:04:12

Filmik robi wrażenie :)tylko ja juz zgłosiłam swoja kandydaturę na UW na tą resocjalizację ze specjalnością prawno - kryminologiczna,ale poczytam i może tam sie zgloszę.Dzięki MariaAna

niezweryfikowana
Posty: 26
Ostrzeżenia: 2/5

Dylematy ze studiami

28 sie 2015 - 09:15:34

Nie ma za co :) Z tego co się orientuję, rekrutacja nadal trwa!

Dylematy ze studiami

28 sie 2015 - 10:11:11

ahaha głos rozsądku każe Ci iść na dziennikarstwo lub filologię angielską? serio? po takich studiach jest łatwo znaleźć pracę? gdzie?

Dylematy ze studiami

28 sie 2015 - 17:38:50

tylko drogo na tym UTH

niezweryfikowana
Posty: 62
Ostrzeżenia: 5/5

Dylematy ze studiami

29 sie 2015 - 14:35:30

Teraz lepiej studiować coś po czym będziemy miec pracę nawet tutaj http://praca.gratka.pl/poradnik/art/maturzysto-dobrze-wybierz-przyszlosc-i-kierunek-studiow,3387640,art,t,id,tm.html o tym piszą. Bo niestety żyjemy w takich czasach, że po studiach nie ma pracy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy warto wyjechać z chłopakiem ?