Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam Was wszystkie. Jako ze wszyscy popelniamy bledy i musimy wybierac przyszlosc w wieku 16lat(wybor szkoly sredniej) ja popelnilam blad i wyladowalam w technikum ekonimcznym zamiast w Lo biol-chem choc zawsze uwazalam te przedmioty za ciekawe. Do technikum poszlam z wlasnej glupoty(bo kolezanki poszly) teraz zaluje. Postanowilam nie pojsc w tym roku na studia. I teraz chcialabym wziac sprawy w swoje rece i do 2016 roku dostac sie na farmacje. Jednak w technikum mialam bardzo malo zajec z biologi i chemii i nie kladlam na te przedmioty nacisku. Czy wwaszym zdaniem moglabym od teraz w przyszlym roku zdac najpierw biologie rozszerzona a w 2016 zdawac chemie rozszerzona? Wiem ze zaczynalabym praktycznie od zera i gdybym dostala sie na studia milabym 22lata , konczac je 27czy 28 lat. Czy oplaca sie to ryzyko? Moze Ktos mial podobna sytuacje? Dodam ze chcialabym przygotowywac sie sama bez wydawania kasy na korki. Czy da sie to ogarnac?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-02 21:42 przez pindaaa.

jesli lubisz i nie mialas z tym problemu to czemu nie,

ja bym na to nie mogla sobie pozwolic bo po pierwsze nie znosze tych przedmiotow a po drugie nie stac by mnie bylo abym mogla sie poswiecic nauce,

powodzenia

próbuj :) trzymam kciuki!

moim zdaniem lepiej pójśc do pracy i zarobić sobie na korepetycje z jakimś doświadczonym nauczycielem, albo zapisać się na kurs przygotowawczy. samej ci będzie ciężko no chyba że jesteś mega zdeterminowana i sumienna. ale tak czy siak matury są specyficzne i trzeba nauczyć się odpowiadać zgodnie z kluczem, sama podręcznikowa wiedza to nie wszystko. i ucz się naraz i z biologii i chemii rok intensywnej nauki spokojnie wystarczy, a nawet jeśli ci nie pójdzie to nie masz nic do stracenia i będziesz mieć kolejny rok.
pomyśl też nad technikiem farmacji - praca potem praktycznie ta sama, no tylko oczywiście uprawnienia masz mniejsze. ale mogłabyś zobaczyć czy to cię kręci i jakby co wtedy pójść na studia

Ja jestem po farmacji, ale zrobiłam sobie technika na razie. I to tylko 2 lata trwało, do tego nie musiałam zdawać rozszerzonej biologii ani chemii. Apropos to na farmacji jest całkowicie inna chemia niż ta, której się uczymy w liceum :)

Dziewczyny, powstała nowa strona z ogłoszeniami o pracę w branży farmaceutycznej -Farmacja Praca Tu pracodawcy i pracownicy mogą wstawiać swoje ogłoszenia związane z zatrudnieniem w aptece.

Moja koleżanka po farmacji znalazła dosyć szybko pracę, ale niestety zarobki nie były najwyższe jak na tyle lat ciężkiej nauki. Tak samo praca lekarz - też po tylu godzinach spędzonych przed książkami nie można liczyć od razu na dobre pieniądze w zawodzie :/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

STUDIA, CZY STUDIUM?