Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

2 minuty temu

wakacje last minute

10 minut temu

Treningi i dieta keto

16 minut temu

Wesele organizacja

dzisiaj o 1:33

stomatolog

wczoraj o 21:51

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:28:13

Jestem na IV roku, właśnie przeraziła mnie nadchodząca rzeczywistość (wiem, szybko...) życia po studiach.
Stwierdziłam, że mam jeszcze rok, żeby porządnie nauczyć się jezyka (chodzi o niemiecki).
Jak wiadomo - kursy, korki są dość kosztowne. Znam z opowiadań wybitnego nauczyciela, megaskutecznego, ale bierze 40zł za godzinę, to sporo.
Na V roku pewnie będę miała niewiele zajęć, niewiele na tyle, żeby... pójść na I rok germanistyki. Nie po to, żeby to skończyć, bo za rok czas wreszcie zacząć zarabiać pieniądze, ale żeby nauczyć się jezyka dobrze i za free.
Nie chodziłabym na zajęcia, które kolidowałyby mi z moim pierwszym kierunkiem studiów, nie zdałabym więc zapewne sesji, ale wyrzuciliby mnie najwcześniej po I semestrze (a może i nie... xD)
Uważacie, że to głupi pomysł? że siara przed wykładowcami, studentami z roku, że chodziłabym tylko na wybrane zajęcia? (choć myślę, że większość jednak...)

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:44:10

Ja uważam,że to całkiem mądry pomysł tylko zastanów się czy nie będzie ci głupio jeśli zajmiesz komuś miejsce tylko po to,żeby później zrezygnować :P

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:45:21

dobrze kombinujesz :DD

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:45:47

Ja na ostatnim roku pedagogiki poszłam na I rok historii, nie chodziłam na wszystkie zajęcia, bo wykładowcy wiedzieli, że to drugi kierunek, ewentualne kolokwia na konsultacjach zaliczałam i problemu z obecnościami nie było. Do sesji mnie spokojnie dopuścili, jednak zawadziły mi inne zajęcia, drugi termin odpadał bo się z miasta wyprowadzałam, ale ogólnie to żaden problem mieć drugi kierunek pod koniec pierwszego :)

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:46:33

Cytat
xhoooneyx
Ja uważam,że to całkiem mądry pomysł tylko zastanów się czy nie będzie ci głupio jeśli zajmiesz komuś miejsce tylko po to,żeby później zrezygnować :P
Chyba złożę papiery dopiero w dodatkowym naborze (w pierwszym i tak nie będę miała jak, bo nie będzie mnie na miejscu), a widziałam, ze rok temu był kolejny nabór na germanistykę.

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:48:28

Jak chcesz się języka nauczyć to bardzo głupi pomysł... lepiej jedź na erasmusa lub na inne studenckie tego typu rzeczy. U mnie np uczelnia dopłaca do certyfikatów językowych za granicą lub załatwia zagraniczne praktyki również z dopłatą. Nie nauczysz się dobrze obcego języka, w innym kraju niż ten, w którym się go używa na codziń. Nie ma sensu rozpoczynac nowych studiów brać korki etc. Lepiej wydaj te pieniądze na wyjazd i rzeczywiście zasięgnij języka.

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:50:15

o matko hahaha cóż za siara xD ja swego czasu poszlam na licecjata na socjologie po to zeby za 8 dych (koszt rekrutacji) pochodzic na zajecia francuskiego przez 1 semestr :D

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:50:46

Cytat
Hexe_CC
Jak chcesz się języka nauczyć to bardzo głupi pomysł... lepiej jedź na erasmusa lub na inne studenckie tego typu rzeczy. U mnie np uczelnia dopłaca do certyfikatów językowych za granicą lub załatwia zagraniczne praktyki również z dopłatą. Nie nauczysz się dobrze obcego języka, w innym kraju niż ten, w którym się go używa na codziń. Nie ma sensu rozpoczynac nowych studiów brać korki etc. Lepiej wydaj te pieniądze na wyjazd i rzeczywiście zasięgnij języka.
A jak powiem Ci, że nie mogę wyjechać na Erasmusa to co mi zaproponujesz najsensowniejszego? :)

Nie mogę, bo będę miała pewne zobowiązanie, a im później się tego podejmę tym później będę mogła starać się o prace w zawodzie (zresztą - o to mniejsza ;p)
Cytat
_Bianka_
o matko hahaha cóż za siara xD ja swego czasu poszlam na licecjata na socjologie po to zeby za 8 dych (koszt rekrutacji) pochodzic na zajecia francuskiego przez 1 semestr :D
Serio? :D ale co, później pewnie napływały pisemka do domu o niezaliczeniach, sesjach itd.? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-25 20:51 przez lastsong1.

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:52:47

Głupi, bo przez pół semestru się nie nauczysz języka, a na pierwszym roku w I. semestrze większość przedmiotów to jakieś pierdoły. Poza tym za drugi kierunek się płaci. Lepiej idź do pracy i zarób sobie na korki.

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:56:28

40 zł to nie tak dużo, spokojnie sobie możesz na to zarobić skoro masz mało zajęć na ostatnim roku. Ja chodzę na angielski i jedne zajęcia kosztują 100zł więc naprawdę uważam, że 40 zł to niewiele. Weź sobie pół etatu choćby w jakimś sklepie odzieżowym to jeszcze Ci pieniądze na Twoje potrzeby zostaną.

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:57:30

Cytat
JegoBaba
40 zł to nie tak dużo, spokojnie sobie możesz na to zarobić skoro masz mało zajęć na ostatnim roku. Ja chodzę na angielski i jedne zajęcia kosztują 100zł więc naprawdę uważam, że 40 zł to niewiele. Weź sobie pół etatu choćby w jakimś sklepie odzieżowym to jeszcze Ci pieniądze na Twoje potrzeby zostaną.
Ale godz raz w tyg. to nie to co studia...

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:58:55

ja miałam na myśli 2h tygodniowo, a nie wiem jak wygląda pierwszy rok germanistyki. Wszystkie zajęcia prowadzone są po niemiecku? Jaki jest poziom?

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 20:59:17

Cytat
lastsong1
Cytat
Hexe_CC
Jak chcesz się języka nauczyć to bardzo głupi pomysł... lepiej jedź na erasmusa lub na inne studenckie tego typu rzeczy. U mnie np uczelnia dopłaca do certyfikatów językowych za granicą lub załatwia zagraniczne praktyki również z dopłatą. Nie nauczysz się dobrze obcego języka, w innym kraju niż ten, w którym się go używa na codziń. Nie ma sensu rozpoczynac nowych studiów brać korki etc. Lepiej wydaj te pieniądze na wyjazd i rzeczywiście zasięgnij języka.
A jak powiem Ci, że nie mogę wyjechać na Erasmusa to co mi zaproponujesz najsensowniejszego? :)

Nie mogę, bo będę miała pewne zobowiązanie, a im później się tego podejmę tym później będę mogła starać się o prace w zawodzie (zresztą - o to mniejsza ;p)
Cytat
_Bianka_
o matko hahaha cóż za siara xD ja swego czasu poszlam na licecjata na socjologie po to zeby za 8 dych (koszt rekrutacji) pochodzic na zajecia francuskiego przez 1 semestr :D
Serio? :D ale co, później pewnie napływały pisemka do domu o niezaliczeniach, sesjach itd.? :)


pff.. jakie pisemka xD chyba nie myślałaś ze moi rodzice myśleli, że serio chce studiować socjologie xD

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 21:02:28

Głupi pomysł, bo żeby dostać się na germanistykę trzeba mieć zdaną maturę z niemieckiego oraz mieć umieć go na poziomie co najmniej średniozaawansowanym, bo zajęcia są prowadzone po niemiecku od pierwszego dnia zajęć (chyba że myślisz o jakieś mało ambitnej uczelni).

Nie wspominając o tym, że drugi kierunek studiów jest płatny.

Czy to głupi pomysł?

25 maj 2014 - 21:02:56

Cytat
_Bianka_
Cytat
lastsong1
Cytat
Hexe_CC
Jak chcesz się języka nauczyć to bardzo głupi pomysł... lepiej jedź na erasmusa lub na inne studenckie tego typu rzeczy. U mnie np uczelnia dopłaca do certyfikatów językowych za granicą lub załatwia zagraniczne praktyki również z dopłatą. Nie nauczysz się dobrze obcego języka, w innym kraju niż ten, w którym się go używa na codziń. Nie ma sensu rozpoczynac nowych studiów brać korki etc. Lepiej wydaj te pieniądze na wyjazd i rzeczywiście zasięgnij języka.
A jak powiem Ci, że nie mogę wyjechać na Erasmusa to co mi zaproponujesz najsensowniejszego? :)

Nie mogę, bo będę miała pewne zobowiązanie, a im później się tego podejmę tym później będę mogła starać się o prace w zawodzie (zresztą - o to mniejsza ;p)
Cytat
_Bianka_
o matko hahaha cóż za siara xD ja swego czasu poszlam na licecjata na socjologie po to zeby za 8 dych (koszt rekrutacji) pochodzic na zajecia francuskiego przez 1 semestr :D
Serio? :D ale co, później pewnie napływały pisemka do domu o niezaliczeniach, sesjach itd.? :)


pff.. jakie pisemka xD chyba nie myślałaś ze moi rodzice myśleli, że serio chce studiować socjologie xD
Hahah, no tak... ;D czyli Ty polecasz taka 'metode' na nauke jezyka? :)
Cytat
SunFlower23
Głupi pomysł, bo żeby dostać się na germanistykę trzeba mieć zdaną maturę z niemieckiego oraz mieć umieć go na poziomie co najmniej średniozaawansowanym, bo zajęcia są prowadzone po niemiecku od pierwszego dnia zajęć (chyba że myślisz o jakieś mało ambitnej uczelni).

Nie wspominając o tym, że drugi kierunek studiów jest płatny.
Zdawałam niemiecki i całkiem go ogarniam.

Ale fakt - zapomniałam, że płatny :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-25 21:04 przez lastsong1.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kurs Wychowawcy Kolonijnego