Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

najtańsza apteka

godzinę temu

Meble

dzisiaj o 19:04

Sypialnia tapeta

dzisiaj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cześć dziewczyny, jestem tegoroczną maturzystką, wczoraj pisałam język polski i tu moje pytanie-obawa. Mianowicie wybrałam Potop, przez całą pracę zamiast Bogusław pisałam Bogumił, nie wynikało to z mojej niewiedzy a raczej może ze stresu, źle przepisałam po prostu z tekstu. Grozi mi za to oblanie matury z polskiego?

Myślę że jest to bardzo możliwe to tak jakbyś napisała zamiast Ania Joanna

Błąd rzeczowy obniża ci punktacje

Polecą Ci po punktach. Niejeden się myli, przekręca imiona, pisze, że ktoś był bratem, a naprawdę był synem, a jakoś zdają ;)

Błąd rzeczowy. Nawet jeśli wiele razy to napisałaś, to jest to jeden błąd rzeczowy. Bez paniki.

Nie panikuj, pewnie utna ci punkt lub dwa i to wszystko.

błąd rzeczowy. Nie martw się! ucz się na kolejne matury albo odpoczywaj ;) ja miałam kilka błędów: pomylona epoka, romans, którego nie było- z matury miałam 80% :) i wszyscy u mnie w klasie zdali, a uwierz, że niektórzy nie przeczytali żadnej lektury i całe LO mieli same 2, albo warunkowo przystąpili do matury :) bez obaw, zdasz na 100% :)

No czasami tak bywa, że nam się ubzdura coś innego, a myśli dobrze..

Ja pisałam maturę w zeszłym roku, też pomyliłam imiona.. Bałam się, że przez to obleje, ale zdałam na ponad 60 % :)

Ja jak pisalam, pomylilam pokrewienstwo bohaterow i tez sie balam... ale zdalam bardzo wysoko, wiec spokojnie:)

przy błędzie rzeczowym cały akapit spada ci i masz za niego 0 pkt. Ale często przy dobrej treści jakies tam punkty się dobywa. Pewnie zdasz, ale jednak punktów mniej. Nie ma co teraz o tym myślec :)

Coś Ty ja zamiast Tomasz pisałam kiedyś cały czas Ksawery :D:D nie wiem skad w ogóle mi się to wzieło, a zdałam bezproblemowo i dobrze, więc się nie martw :)

Witam.Pisałam dziś maturę z polskiego.I było o Dziadach cz.3.I napisałam,że książka powstała w okresie romantyzmu to akurat miałam dobrze,a potem napisałam,że w Niemczech był to okres preromantyczny zwany również okresem burzy i naporu i chyba mam to źle bo to było w cierpieniach młodego wertera.I co to jest błąd kardynalny,czy rzeczowy?

A ja napisalam ze łęcka nieswiadomie popelnia bledy innych kobiet arystokratycznego pochodzenia. Czy to blad kardynalny?

Blad rzeczowy to np pomylenie imion, czy pokrecenie liter w nazwisku, a blad kardynalny to blad ktory pokazuje ze nie przeczytalo sie lektury.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-05-04 13:43 przez klaudiala.

Witam, a jak opisalam zycie judyma, ale na poczatku napisalam, ze napisal to stefan zeromski, tylko ze tytul to przedwiosnie, a nie ludzie bezdomni to kardynal?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

matura-angielski