Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nauka angielskiego

25 mar 2014 - 15:45:08

Zawsze mialam problem z oswojeniem angielskiego,I postanowilam sie zmotywowac :) Jakie macie sprawdzone metody, jakies kursy itp. Chetnie sie dowiem:)

Nauka angielskiego

26 mar 2014 - 08:06:41

Z motywacją nie powinnaś mieć problemu. Jeżeli czujesz, że język jest Tobie potrzebny, to nauka jest w miarę łatwa. Jeżeli zaczynasz od zera, to najlepszym rozwiązaniem będzie kurs.

Nauka angielskiego

26 mar 2014 - 09:41:06

Cytat
gosiaszab
Z motywacją nie powinnaś mieć problemu. Jeżeli czujesz, że język jest Tobie potrzebny, to nauka jest w miarę łatwa. Jeżeli zaczynasz od zera, to najlepszym rozwiązaniem będzie kurs.
tak wlasnie od zera, zawsze mialam problem z nauka,ale chyba przez nauke i poswiecenie czasu dla innego jezyka.

Nauka angielskiego

26 mar 2014 - 09:46:21

Ja od października chodzę na kurs angielskiego i jak na razie za dużo się nie nauczyłam;)

Nauka angielskiego

29 mar 2014 - 19:37:00

Cytat
malwina-kocaj
Ja od października chodzę na kurs angielskiego i jak na razie za dużo się nie nauczyłam;)
uu szkoda

Nauka angielskiego

07 kwi 2014 - 10:40:31

Cytat
justa6
tak wlasnie od zera, zawsze mialam problem z nauka,ale chyba przez nauke i poswiecenie czasu dla innego jezyka.

Czyli uczyłaś się dwóch języków w jednym czasie?
Taka nauka jest niezmiernie trudna, zwłaszcza jeżeli w obu przypadkach zaczyna się od poziomu dla początkujących.
Angielski jest jednak najbardziej przydatnym językiem, więc warto się go nauczyć.
Cytat
malwina-kocaj
Ja od października chodzę na kurs angielskiego i jak na razie za dużo się nie nauczyłam;)

Tragedia, bo to już jest jakiś okres czasu.
Może warto zmienić szkołę?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-04-07 10:42 przez gosiaszab.

Nauka angielskiego

07 kwi 2014 - 10:43:31

najlepiej uczyc sie angielskiego w praktyce rozmawiajac z obcokrajowcami. Zaden kurs ci tego nie da.

Nauka angielskiego

07 kwi 2014 - 10:44:25

W mieście na pewno masz jakieś szkoły językowe :) oglądaj dużo filmów z napisami(mnie to dużo nauczyło).
Ja bym chciała się uczyć japońskiego :)

Nauka angielskiego

14 kwi 2014 - 12:28:43

Cytat
zambezi
najlepiej uczyc sie angielskiego w praktyce rozmawiajac z obcokrajowcami. Zaden kurs ci tego nie da.

Nie ma takiej metody nauki języka jak "rozmowa z obcokrajowcami". Owszem szlifować angielski lub utrwalać w ten sposób można, jeżeli mamy takie możliwości, ale by porozumiewać się z drugą osobą powinniśmy mieć opanowane przynajmniej jakieś podstawy. Inaczej możemy mówić, że ta druga osoba (np. obcokrajowiec) jest nauczycielem. A ci przecież za darmo nie uczą.

Nauka angielskiego

17 kwi 2014 - 10:24:18

Zdecydowanie dobrą metodą jest kurs językowy przez Skype. Mogę polecić szkołę językową online www.szkola-shamrock.pl - indywidualne lekcje angielskiego z lektorem. Moim zdaniem to dobra metoda do nauki każdego języka.

Nauka angielskiego

11 maj 2014 - 22:03:31

Cytat
justa6
Zawsze mialam problem z oswojeniem angielskiego,I postanowilam sie zmotywowac :) Jakie macie sprawdzone metody, jakies kursy itp. Chetnie sie dowiem:)
To prawda co wyżej napisano, że najlepiej nauczysz się będąc i obcując na miejscu z anglikami, ja byłam 3 miesiące w Anglii i dałam radę jakoś się dogadać-duże znaczenie ma umiejętność pokazywanie rękami co chcesz powiedzieć:P ale jak tylko wróciłam postanowiłam się nauczyć od podstaw i stwierdziłam, że do tego celu może zdać egzamin zwykły podręcznik szkolny. Ja akurat zaczełam od poziomu gimnazjum. Zamówiłam tutaj http://sklep.wsip.pl/wyszukiwarka-zaawansowana/wyniki-wyszukiwania/?search%5Bpoziomy_uid%5D=212179 i zaczęłam kartkować strona po stronie-dołączone płyty ułatwiały mi naukę wymowy-miałam wielkie zacięcie więc mi się udało ale nie każdy też potrafi się sam uczyć, trzeba też zbadać swoje zdolności z danej dziedziny bo może samemu nie damy rady wtedy tylko kurs pozostaje.

zweryfikowana
Posty: 338
Ostrzeżenia: 1/5

Nauka angielskiego

11 maj 2014 - 22:31:08

Najlepiej rozmawiać cały czas po angielsku lub oglądać filmy z napisami, wtedy się przyswaja zwroty itp. Mnie to dużo nauczyło, w liceum miałam rozszerzony angielski (6 godzin w tygodniu), gdzie rozmawialiśmy tylko po angielsku.

zweryfikowana
Posty: 532
Ostrzeżenia: 1/5

Nauka angielskiego

11 maj 2014 - 22:33:55

Ja sie ucze przez skype z lektorka, ucinamy sobie godzinne pogawedki raz w tygodniu, poza tym wysyla mi tez cwiczenia z gramatyki i inne zadania na maila, jak rozwiaze to jej odsylam i ona mnie potem poprawia. To fajna sprawa, bo lekcje sa dostosowane do moich potrzeb, teraz jestem za granica, bede szukac pracy i na nastepna lekcje mam sie przygotowac jak do rozmowy kwalifikacyjnej, taka mala symulacja tego co mnie moze spotkac na prawdziwej rozmowie z pracodawxa;)

Skypowe lekcje polecam, bo sa tansze niz indywidualne w jakiejs szkole, bardziej efektywne niz nauka w wiekszej grupie na kursie no i nie trzeba wychodzic z domu;)

Poza tym staram sie ogladac filmy po angielsku, czasami wlaczam sobie tez mini lekcje na you tube, jest tam tego sporo;)

Najwazniejsze to mowic, mowic, mowic i nawet jak sie robi bledy to sie nie zalamywac;)

Nauka angielskiego

12 maj 2014 - 22:08:44

Kamila4545 rzeczywiście możesz mieć rację z tym żeby się uczyć języka od podstaw czyli z podręczników szkolnych. Patrycja21 też masz rację bo dużo mówić to podstawa, jednak jeśli ktoś nie potrafi się sam uczyć to może być różnie. Spróbować można a jak nie to trzeba na kurs.

Nauka angielskiego

13 cze 2014 - 08:52:24

Przy samodzielnej nauce nie jesteś w stanie zweryfikować swojej wymowy, ani postępów. Znacznie łatwiej zniechęcić się do nauki, bo nikt nie powie, że dużo zrobiłaś lub powinnaś nauczyć się nieco więcej słówek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ZADANIE POMOCY