Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 17:23:03

Witam. :) Wybieram się na studia o kierunku logistyka, zastanawiam się nad wyborem 3,5 letnich studiów inżynierskich, wiadomo że 3 letnie licencjackie nie są za wiele warte ale nie wiem czy sobie poradzę.. Czy ktoś ktoś chodzi na studia inżynierskie? Czy poziom przedmiotów takich jak matma czy fizyka jest naprawde wysoki??
wypowie sie ktoś?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 17:32 przez DiamondWings.

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 17:32:38

Ja jestem na budownictwie. Przez 2 semestry miałam matematykę. Były całki, różniczki, macierze i tego typu rzeczy. Każdy kto chciał zaliczył ;) Na fizyce miałam niewiele więcej niż w liceum :) część się powtarzała tylko była nieco rozszerzona ;) Wydaje mi się ze podstawa na logistyce będzie podobna. Nie wiem jak później, ja teraz mam mechanikę i fizykę budowli, to jest już bardziej złożone ale daje rade ogarnąć :)

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 17:35:57

Inzynierskie i licencjat to to samo, tylko inż masz na polibudzie. Formalnie dają takie samo wykształcenie. A to, ile studia warte zależy od studenta. W dzisiejszych czasach samo inż przed nazwiskiem jest tak samo niewiele warte jak mgr jeśli jest się tłukiem i nie rozwija dalej.

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 17:39:21

Ja jestem na 3 roku na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji to sa właśnie studia 3,5 roczne z tyl inżyniera i można wybrać sobie logistyke jako specjalizacje. Z tego co pamietam na pierwszym roku matma i fizyka nie byla trudna, chemia troche gorsza ale ogolnie dalo rade przejsc. Nie wiem jak jest na specjalizacji bo ja wybralam kontrole jakości, ale moim zdaniem jak się chce to nauczyc sie mozna wszstkeigo :)

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 17:39:45

Mój znajomy skończył logistykę na polibudzie i mówił że trudno nie jest. Matmy nie mieli dużo. Ale pewnie każdemu co innego znaczy trudno :-)

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 17:43:44

Cytat
Asztarte
Inzynierskie i licencjat to to samo, tylko inż masz na polibudzie. Formalnie dają takie samo wykształcenie. A to, ile studia warte zależy od studenta. W dzisiejszych czasach samo inż przed nazwiskiem jest tak samo niewiele warte jak mgr jeśli jest się tłukiem i nie rozwija dalej.

to nie jest prawda, to wcale nie takie samo wykształcenie,
po I stopniu studiów inżynierskich możesz ubiegać się o uprawnienia w paru specjalnościach, licencjat nie daje takiej możliwości,

co do trudności przedmiotów technicznych bywa różnie w zależności od uczelni, niektóre prowadzą kursy wyrównawcze, np. z matematyki i fizyki fundowane przez UE, dlatego jeśli się będziesz starać wszystko ogarnąć nie powinno być tak źle, a logistyka nie należy do najcięższych kierunków technicznych :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 17:46 przez sssonia.

zweryfikowana
Posty: 2.295
Ostrzeżenia: 1/5

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 17:50:36

Dużo zależy od uczelni tak naprawdę. Ja jestem na magisterce, mam inżyniera budownictwa. Przyszły do nas osoby z innych uczelni i stwierdziły, że ich inżynier przy naszym mało znaczy. Nasz materiał na 1 stopniu był bardziej rozbudowany aniżeli ich. Nie pytaj czy sobie poradzisz. Zainteresuje się konkretna uczelnią i popytaj tamtejszych studentów.

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 17:59:00

to czy jest ciezko czy nie w duzej mierze zalezy od uczelni, wiec moze powiedz na jaką sie wybierasz, dostaniesz bardziej wiarygodne informacje ;)

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 18:00:06

Wg mnie warto iść na inżyniera. Sama zrobiłam inż. produkcji i jestem teraz w trakcie magisterki. Jeśli od początku się regularnie przykładasz, chodzisz na zajęcia, słuchasz i powtarzasz co trudniejsze w domu to bez problemów można wszystko pozaliczać. Po maturze dostałam się też na logistykę, ale wybrałam mój kierunek, gdyż logistyka na mojej uczelni była tylko licencjatem, a to jest spora różnica.

Studia inżynierskie?

23 mar 2014 - 18:00:59

wszystko zależy od Ciebie i tego, czy wykładowcy chce się prowadzić zajęcia dobrze.

Studia inżynierskie?

24 mar 2014 - 09:12:58

ja jestem na drugim semestrze studiów inżynierskich ( ZiIP na Politechnice Gdańskiej) i powiem Ci, że pierwszy semestr to była szkoła przetrwania. Bardzo dużo osób odpadło, wielu również zrezygnowało. Jednak z autopsji wiem, że dla chcącego nic trudnego. Sama chodziłam do klasy w LO o profilu humanistycznym (o zgrozo...) a jednak dałam radę na polibudzie i zdałam wszystko w sumie w pierwszym terminie ( miałam poprawkę tylko z fizyki). O matmę się nie martw, jest pan Krystian Karczyński - z nim każdy zda..;) ( dla niewtajemniczonych kurs e-trapez) Gorzej z fizyką, tutaj będzie potrzeba sporo pracy, najwięcej osób właśnie fizę oblało. Mi się udało zdać, chociaż było naprawdę ciężko. Ogółem jak najbardziej polecam studia inżynierskie, tylko się nastaw psychicznie, że będzie ciężko.
Na dobrą sprawę pierwszy semestr to głownie matma i fiza (matmę mam 3 semestry, fizykę 2), teraz doszła mi mechanika z takich "kolosów" i też zapowiada się, hm, ciekawie... :)

niezweryfikowana
Posty: 141
Ostrzeżenia: 1/5

Studia inżynierskie?

29 wrz 2014 - 12:31:11

Ze wszystkich ścisłych studiów moim zdaniem największe perspektywy daje informatyka :) Obecnie studiuje to mój mąż. Nie wiem czemu tak mało dziewczyn idzie na ten kierunek.
Jest aktualnie na specjalizacji sieci komputerowe na WSNHiD w Poznaniu ( tutaj można sobie o tym poczytać: http://www.wsnhid.pl/sieci-komputerowe.html ). Myślę,ze raczej z pracą problemów nie będzie ponieważ już pod koniec 1 roku mial swoje projekty a na 2 zaczął normalna pracę. Może tak lekko nie jest ale jest zadowolony .Zarówno z pracy jak i z wyboru uczelni.

Studia inżynierskie?

29 wrz 2014 - 12:39:07

Licencjackie na kierunku logistyka nie są warte, bo???

Studia inżynierskie?

29 wrz 2014 - 12:46:27

ja też studiuje budownictwo, poziom zależy od uczelni i studenta ;)

Studia inżynierskie?

29 wrz 2014 - 12:57:35

skonczylam inzynierie srodowiska na politechnice i matma byla jak dla mnie trudna, ale nigdy jej nie lubilam i nie do konca ogarnialam, a jednak za ktoryms razem zdalam :) lepiej w dzisiejszych czasach skonczyc techniczny kierunek, jest wiecej mozliwosci ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Bardzo proszę o odpowiedzi na pytania. :)