Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 15:28:29

Hej mam problem i liczę, że mi doradzicie... :)
Poszłam na studia na pewną uczelnię, przechodziłam jakoś na trójach, zaliczyłam pierwszą sesję (co kosztowało mnie masę nerwów) drugą zawaliłam, ale w sumie specjalnie, bo złożyłam już wtedy papiery na inną uczelnię, gdzie dużo osób mówiło mi, że lepiej traktują studenta - i rzeczywiście tak jest. Pierwszą sesję zaliczyłam bez problemu, niestety w połowie stycznia dopadła mnie choroba, z którą jeszcze na początku jakoś dawałam sobie radę i zaliczyłam też letnią sesję, jednak od tego roku akademickiego praktycznie w ogóle nie ma mnie na uczelni, bo nie jestem w stanie tam nawet dojść (wszystko przez chorobę) dziś też dowiedziałam się, że plotkują już o mnie, że nikt mi nie da zaliczenia itp... (kolosy mam pozaliczane) I w sumie gdyby zależało to ode mnie, to bym to rzuciła, bo mam już pomysł co chcę robić i studia mi do tego nie są potrzebne, jednak gdy już nie raz mówiłam o tym rodzicom, to niestety usłyszałam nawet, że "jestem debilem" przykro mi to słyszeć, bo nie mam zbytniego wsparcia, najważniejsze żeby STUDIA SKOŃCZYĆ... Tylko, że ja tam odkąd już tak choruję, chodze tylko dlatego, żeby się nie czepiali... Ogólnie szkoda mi już tych miesięcy spędzonych na uczelni i tylu stresów, ale wiem, że ja nawet 3 lat nie zrobię... I nie wiem co mam teraz robić, bo boję się tego co będzie w domu.. Nie mam raczej oszczędności, żeby to jakoś przeczekać, jak dowiedzą się, że jednak będę "debilem" ... A sił już tez nie mam żeby tam chodzić...

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 15:32:56

Rzucic i niech zycie bedzie sex drugs rock and rolllll !!!! :-)

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 15:34:56

To coś bardzo poważnego, że nie możesz pojawiać się w szkole? Jaki masz plan na przyszłość? Nie dziw się rodzicom, bo najpierw inna szkoła, teraz ta która miała być lepsza, a jednak chcesz zrezygnować, bo studia nie są Ci potrzebne... Nie oszukujmy się. Dzisiaj nawet debile są po studiach i jak pracodawca będzie miał debila z papierem i inteligentną osobę bez papieru to niestety wybierze to pierwsze ;)... Trzeba mieć jakiś plan B.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-14 15:35 przez Hrywna.

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 15:35:13

jesteś dorosła, to twoje życie, nikt go za ciebie nie przeżyje, za twoje błędy ty będziesz płacić. Chcesz rzucić studia, to rzuć życie jest za krótkie żeby robić coś czego się nie chce/ na siłę/ bo tak trzeba/ bo rodzice tak chcą...

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 15:39:24

Miałam podobną sytuację.. Na studiach szło mi dobrze, ale miałam problem z jednym przedmiotem - matematyką, musiałam przez nią robić powtarzanie semestru. Zajęcia prowadził okropny facet, tak nieprzyjemny, że chyba nigdy nie miałam z kimś takim wśród prowadzących do czynienia. Załamałam się trochę psychicznie, bo powtarzanie semestru i w ogóle, ale pomyślałam, że skoro tak czy siak będę miała dużo czasu wolnego w weekendy, bo będę miała tylko jeden przedmiot na uczelni, zapisałam się na inną uczelnię, prywatną. Kiedy się dowiedziałam, że zarówno i wykłady i ćwiczenia na powtarzaniu tego semestru będę miała z tym samym facetem, gdzie wcześniej tak nie było. Kompletnie się wtedy załamałam, samo pójście na uczelnie bez łez w oczach sprawiało mi trudność. Załamałam się na tyle, że nie podeszłam do zaliczeń i studia rzuciłam. Też musiałam przebrnąć przez to z rodzicami. Na początku tata był zły, ale kiedy powiedziałam szczerze jak jest i że nie dawałam sobie z tym rady, rodzice okazali mi dużo zrozumienia.

Zależy ile lat studiów Ci zostało. Gdyby u mnie to wszystko wydarzyło się na 2 roku to pewnie bym je skończyła, ale nie wyobrażałam sobie brnięcia przez kolejne 2 lata w coś, co tak mnie wykańcza.

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 15:41:18

Nie rzucaj !
Zrób chociaż licencjat. Zawsze to jakiś papierek, jak Ci nie wyjdzie.

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 15:44:10

ja jestem przeciwna takiemu studiowaniu że cały semestr nic się nie robi a potem tylko kilka zaliczeń i do przodu. u mnie akurat tak się za bardzo nie da ale wiadomo że wszyscy kombinują jak mogą. albo jesteś chora i przynosisz zwolnienie, ustalasz sobie inne terminy i bierzesz dziekankę albo rezygnujesz ze studiów. może nie zajmuj miejsca skoro nie korzystasz z tych zajęć to daj się nauczyć tym którzy chcą. problemy to inna sprawa, ale uczyć się dla pochwał rodziców to raczej słabo. skoro masz już na siebie pomysł to go zrealizuj i tyle, powodzenia :)

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 15:44:14

To chorujesz od października do lutego? No chyba, że masz duże problemy ze zdrowiem... Wiadomo jak to studia, czasem można nie chodzić, ale wszystko z umiarem:) Kiedyś będziesz musiała pracować codziennie 8 godzin i nie przejdzie takie obijanie się. Moim zdaniem nie rezygnuj z nich, tylko spróbuj to pozaliczać. Studia to piękny okres w zyciu i szkoda go zmarnowac;p W pracy nie bedzie juz tak kolorowo...

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 15:52:41

Zawsze myślałam, że skończę studia, no bo w sumie wszyscy się tam prawie wybierali i gdyby nie choroba, to dalej bym chodziła, w liceum ani na 1 roku nie miałam problemów z nieobecnościami, jednak zespół jelita drażliwego totalnie mnie załamał, i tak, mam to tylko wtedy gdy idę na uczelnię, w weekend jest spokój, nadchodzi poniedziałek rano i się zaczyna...
Charlot21 : kto Ci powiedział, że ja nic nie robię? Dowiaduję się na bieżąco co się dzieje, oddaje wypracowania, piszę kolokwia i je zaliczam/ Z tym, ze zajmuję miejsce to chyba troche nie na miejscu...

Tak to choroba na tle nerwowym, niektórzy ludzie czytałam w ogóle nie wychodzą już przez nią z domu, ja na szczęście nie mam aż tak, ale po prostu zajęcia to u mnie wywołują. A indywidualny tok nauczania mam, jednak on przewiduje do 50% nieobecności, ja już to na pewno przekroczyłam...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-14 16:09 przez ladyvanessa.

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 16:01:13

Studia to piekny okres- zgadzam się ;)

Dziwi mnie to, że chorujesz tylko jak jest szkoła... ,a w week zdrowa.

Może to na tle nerwowym?

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 16:06:00

A może indywidualny tok nauczania dopóki nie wyzdrowiejesz? Musisz popytać w dziekanacie. Szkoda rzucać studia, bo potem ciężko będzie Ci wrócić, a nie wiesz, kiedy papierek może się przydać.

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 16:47:09

Nie słuchaj ludzi i tego czy oni uważają, że dostaniesz zaliczenia, tylko idź (albo wyślij kogoś w swoim imieniu) z zaświadczeniem lekarskim i przedstawieniem sytuacji. Nie wierzę, że z powodu poważnej choroby ktoś Ci będzie robił pod górę. Niestety taka jest rzeczywistość, że studia, studiami, ale papierek trzeba mieć na wszystko i lepiej je skończyć. Nie wiem na co chorujesz, ale może poszukaj jakiejś fachowej pomocy i kogoś kompetentnego (psychologa? doradcy zawodowego?) z którym będziesz mogła pogadać i odnaleźć wsparcie i konkretne rozwiązanie.

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 17:03:00

wóz albo przewóz. albo chodzisz i zaliczasz albo się obijasz i wymawiasz chorobą. jak nie chcesz się uczyć- won do pracy. czy liczysz na to, że rodzice będą Cie utrzymywać, póki nie wymyślisz sobie czegoś nowego?

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 17:08:57

Cytat
corkachaosu
wóz albo przewóz. albo chodzisz i zaliczasz albo się obijasz i wymawiasz chorobą. jak nie chcesz się uczyć- won do pracy. czy liczysz na to, że rodzice będą Cie utrzymywać, póki nie wymyślisz sobie czegoś nowego?

Weź nie przeginaj.

Autorko, skoro to na tle nerwowym, to wiesz o tym, że w pracy może być podobnie? Jak zamierzasz rozwiązać tę sytuację w przyszłości? Co na to psycholog? Zresztą skoro jesteś tak ciężko chora, to nie rozumiem dlaczego rodzice tego nie akceptują? Nie troszczą się o Ciebie? Nie chcą Twojego zdrowia?

Rzucić studia?

14 sty 2014 - 17:12:49

Cytat
JolajnaLoja
Weź nie przeginaj.

Nie uważam, że to przegięcie, takie jest moje zdanie i taka jest prawda. 2 kierunki studiów i 2 rezygnacje z nich? To jest dopiero przegięcie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy mikroekonomia! elastyczność cenowa popytu