Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 13:05:56

Mam na studiach przedmiot na którym już wyczerpał mi się limit nieobecności i teraz muszę na nie chodzić a teraz zachorowałam i nie mogłam iść, ale mam zwolnienie lakarskie na ten dzień. Czy to wystarczy wykładowcy? Jest to jakiś sposób aby mi usprawidliwił tą nieobecność??może mi tego dnia nie usprawidliwić mimo to i robić problemy? Pytam bo się zabardzo nie orientuję i nie korzystam ze zwolnien



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 13:17 przez parelka16.

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 13:08:37

Powinno wystarczyć, bo masz usprawiedliwienie. Ja nie miałam nigdy z tym problemu

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 13:14:04

ktoś jeszcze?

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 13:16:25

zwolnienie wystarczy przecież to od lekarza i nikt tego nie podważy nawet wykładowca ..nie ma takiego prawa:)więc spokojnie:)

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 13:20:08

Cytat
iwka38
zwolnienie wystarczy przecież to od lekarza i nikt tego nie podważy nawet wykładowca ..nie ma takiego prawa:)więc spokojnie:)
No nie powiedziałabym :> U mnie na uczelni wszystkie zwolnienia mogłam sobie w tyłek wsadzić. Trzeba było na ćwiczeniach być, by zbierać punkty, a jak Cię nie było to Twój problem. Każda uczelnia rządzi się swoimi prawami.

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 13:22:59

wszystko zależy od wykładowcy, bo u mnie np na ćwiczeniach czy laboratorium nie można mieć ani jednej nieobecności nie popartej zwolnieniem lekarskim lub baaardzo ważnym przypadkiem losowym, a usprawiedliwioną nieobecność (np choroba ze zwolnieniem lekarskim) - 1 lub 2 na semestr.

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 13:26:34

Obecność masz usprawiedliwioną, gorzej jeśli masz zaległy materiał z tego dnia i nie będziesz mogła tego odrobić. Wtedy możesz mieć problem.
Teoretycznie na początku zajęć prowadzący informuje ile można mieć godzin nieobecności (czyli nieusprawiedliwionych) bez żadnych konsekwencji. Natomiast jeśli jesteś chora, nawet cały semestr i masz zwolnienie lekarskie to jest to usprawiedliwione i powinnaś dostać termin, w którym możesz uzupełnić braki (kolokwia itp). Don't worry

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 13:27:56

punkty punkami wiadomo zwolneinie ci pkt nie podniesie ale jak masz zwolnienei od lekarza to wykladowca usprawiedliwia nieobecnosc

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 13:29:19

Cytat
mmonie89
punkty punkami wiadomo zwolneinie ci pkt nie podniesie ale jak masz zwolnienei od lekarza to wykladowca usprawiedliwia nieobecnosc
No to mówię, że zależy od rodzajów zajęć. Mi punktów nie podniosło, ale żeby zdać musiałam ich na każdych ćwiczeniach ileś tam zdobyć i nikogo nie obchodziło, że miałam zwolnienie i nie pozwolili mi odrabiać.

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 15:00:58

zalezy od wykładowcy.

czasem masz 2 nieobecności, a powyżej trzeba zdawać materiał na dyżurze (obojętnie czy sie ma zwolnienie czy nie), a inni potraktują cię ulgowo. zapytaj czy sprawdzaniu obecności następnym razem.

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 15:04:48

Raczej wystarczy, najwyżej karze Ci przyjść na dyżur i powie aby napisać kolosa z tego materiału, albo przepyta.

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 15:09:31

Generalnie wykładowcy o takich rzeczach mówią na początku zajęć ;]
Jakbyś chodziła to byś wiedziała.
Wszystko zależy od wykładowcy. Jedni są tacy co przyjmują zwolnienia, a innych to nie interesuje i musisz odrobić zajęcia z inną grupą.
Poza tym idź do wykładowcy i się dowiedz. Najprościej będzie,a nie pytasz się nas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-12-09 15:11 przez fajneubrania.

Zwolnienie lakarskie. Pomożesz?

09 gru 2013 - 15:12:11

u mnie nawet zwolnienie nie pomagało jak wykorzystało się limit nieobecności zawsze było jakieś dodatkowe zadanie albo zaliczenie zajęć;/
Nie masz możliwości odrobić nieobecności z jakąś inną grupą?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Księgowość - ćwieczenie