Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:25:57

Hej dziewczyny ;) mam taki problem bo chcę zrezygnować ze studiów ale nie wiem nawet co musze zrobić żeby mnie skreślili z listy studentów, czy moge po prostu nie chodzić na zajęcia, nie zaliczać żadnych kolokwiów i nie podejść do sesji? Co z punktami ECTS? i jak ma się kwestia stypendium i rezygnacją ze studiów? Może któraś z was może mi pomóc ;)

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:30:13

Na pewno musisz iść do dziekanatu zglosić, że rezygnujesz ze studiów. Przynajmniej ja tak zrobiłam, kilka lat temu kiedy rezygnowałam z jednego kierunku. inaczej caly czas naliczali by mi czesne.

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:32:43

Mój chłopak w zeszłym roku rezygnował, składał podanie do dziekanatu chyba o wykreślenie go z listy studentów. Idź do swojego dziekanatu i się dowiedz.

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:37:59

wszystkiego dowiesz sie przeciez z dziekanatu...

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:39:33

tzn jestem na dziennych więc za nic nie płace a jeśli pójde do dziekanatu to będą kazli mi oddać legitke a zależy mi najej przetrzymaniu do końca jej ważności

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:42:35

to zadzwoń i zapytaj jak to wygląda

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:44:50

Ja na dziennych poprostu przestalam chodzic i po niezaliczonej sesji do której nie podeszlam przyslali mi list o wykreśleniu z listy studentów

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:47:07

a nie orientujecie się jak jest ze stypendium? bo starałam się o nie i teraz czekam na odpowiedź ale pewnie jak nie będę chodziła na zajęcia to oni mi będą kazali wszystko oddać? czy jak to jest?

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:48:17

A stypendium będziesz musiała zwrócić, jeżeli dalej będziesz 'nieprawnie' je pobierała.

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:48:32

ewulek1709 a co z punktami ects? zabrali Ci jakieś?
a to nieprawnie będzie też wtedy jak papiery złoże dopiero po sesji?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 12:49 przez luska_94.

rezygnacja

12 lis 2013 - 12:54:03

Stypendium ma prawo pobierać student, a nie uczestnicząc w kilku zajęciach pod rząd bez usprawiedliwienia (u mnie były to 3 zajęcia) skreślają Cię z listy i jako Twoją 'rezygnację' jak to nazwałaś uznają datę pierwszej nieobecności (mówię jak było u mnie na studiach, nie wiem jakie zasady są u Ciebie), tak więc nie jesteś studentem, a jak nie jesteś studentem to nie masz prawa do stypendium.

rezygnacja

12 lis 2013 - 13:04:22

ja rezygnując z dziennych po pierwszym roku w następnym od października przestałam po prostu chodzić, podpisałam papierek w dziekanacie, dali mi obiegówkę do podbicia czy nie zalegam z niczym po bibliotekach etc i już:)

rezygnacja

12 lis 2013 - 13:08:44

Cytat
luska_94
tzn jestem na dziennych więc za nic nie płace a jeśli pójde do dziekanatu to będą kazli mi oddać legitke a zależy mi najej przetrzymaniu do końca jej ważności

no to zwyczajie nie chodzisz i tyle...
Cytat
eddieegger
Stypendium ma prawo pobierać student, a nie uczestnicząc w kilku zajęciach pod rząd bez usprawiedliwienia (u mnie były to 3 zajęcia) skreślają Cię z listy i jako Twoją 'rezygnację' jak to nazwałaś uznają datę pierwszej nieobecności (mówię jak było u mnie na studiach, nie wiem jakie zasady są u Ciebie), tak więc nie jesteś studentem, a jak nie jesteś studentem to nie masz prawa do stypendium.

no jak? musisz mieć 50% zeby w ogole móc podejść do zaliczenia ćwiczeń, ewentualne nieobecnosci odrabiac na dyżurach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 13:10 przez truskawka_ang.

rezygnacja

12 lis 2013 - 13:10:19

aha a jak zaliczyłam już jedno kolokwium to zabierają te punkty? bo chodzi mi głównie tez o to że chce w przyszłym roku iść na zupełnie inny kierunek ale jak braknie mi na koniec punktów to będę musiała dopłacać za semestr

rezygnacja

12 lis 2013 - 13:12:06

Po pierwsze przeczytaj regulamin studiów lub skontaktuj się z dziekanatem.
1. Legitymacje będziesz musiała oddać - przecież rezygnując ze studiów odbierasz dokumenty i zazwyczaj wtedy oddaje się legitymacje.
2. Stypendium należy się czynnym studentom (takim którzy uczęszczają na zajęcia) jeżeli będziesz je pobierała bezprawnie a pewno konieczny będzie jego zwrot. Dla uczelni to nie problem ustalić od kiedy nie chodzisz na zajęcia i d tego momentu żądać zwrotu stypendium.

co do punktów ECTS to po prostu jak nie zjawisz się na kolokwium/egzaminie/zaliczeniu to będzie ich ZERO a nie dana ilość za przedmiot.

Cytat
luska_94
aha a jak zaliczyłam już jedno kolokwium to zabierają te punkty? bo chodzi mi głównie tez o to że chce w przyszłym roku iść na zupełnie inny kierunek ale jak braknie mi na koniec punktów to będę musiała dopłacać za semestr

NIE ZABIERAJĄ PUNKTÓW. tylko za niezaliczone przedmioty będzie zero punktow
po 2 KOLOKWIUM to nie EGZAMIN a punkty są za zaliczone przedmity a nie za zwykłe kolokwia

A swoja drogą na którym roku jesteś ze takich podstawowych rzeczy nie wiesz



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-12 13:15 przez DulceMaria.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

TEB Edukacja, WAZNE