Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:41:55

na moim wydziale WPiA na UŚ kilka osób nie obroniło się, bo nie znało odpowiedzi na pytania. Nie rozumiem ych przyszłym prawników - na obrony pytania sa naprawdę "podstawowe" - z całego toku studiów, albo z wybranej dziedziny.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:42:09

Cytat
cherry_cherry_lady
przecież 50 pytań to wcale niedużo, a sama obrona to formalność, moja obrona trwała jakieś 2 minuty ;) (nie znałam wcześniej pytań)
Uwierz mi, to nie tak mało:) Ja siedziałam nad nimi dwa tygodnie ucząc się naprawdę całymi dniami i nie opanowałam ich do perfekcji. Pytania na logikę i rozum są spoko, bo każda myśląca osoba, która coś wie z kierunku który studiowała z praktyki na nie odpowie, a pytania czysto książkowe trzeba niestety "wykuć na pamięć"... Nie studiowałam na renomowanej uczelni,powiedziałabym wręcz, że moja uczelnia była bardzo podrzędna i na szarym końcu w rankingach a na obronie naprawdę nas kosili.. Każda obrona trwała minimum pół godziny. Komisja dopytywała o szczegóły, pytali o rzeczy niezwiązane z wylosowanym pytaniem. Nie jest tak łatwo;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 15:45 przez karmen4.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:43:20

ja miałam do nauki 60 pytań, 20 ekonomia i prawo oraz 40 z finansów, oprócz tego prezentacja do pracy, dużo nauki ale się opłacało :)
Jeśli nie umiesz tych pytań to może być różnie ja bym tak nie ryzykowała

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:43:56

Cytat
cherry_cherry_lady
przecież 50 pytań to wcale niedużo, a sama obrona to formalność, moja obrona trwała jakieś 2 minuty ;) (nie znałam wcześniej pytań)

po 1sze - jak nie znalas pytan? szkola ma obowiazek dac je predzej.
po2gie- jaka formalnosc? chyba ze bardzo łatwo sie uczysz i duzo umiesz, i nadodatek masz szczescie;)
a po 3cie- na jakiej uczelni jestes ze obrona trwala 2 minuty? My bylismy kazdy minimum 10 do 20 minut.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:45:41

Cytat
majka6
Cytat
cherry_cherry_lady
przecież 50 pytań to wcale niedużo, a sama obrona to formalność, moja obrona trwała jakieś 2 minuty ;) (nie znałam wcześniej pytań)

po 1sze - jak nie znalas pytan? szkola ma obowiazek dac je predzej.
po2gie- jaka formalnosc? chyba ze bardzo łatwo sie uczysz i duzo umiesz, i nadodatek masz szczescie;)
a po 3cie- na jakiej uczelni jestes ze obrona trwala 2 minuty? My bylismy kazdy minimum 10 do 20 minut.
Również mnie to dziwi. Ja mimo uczelni prywatnej obronę miałam normalną. Każdy był własnie minimum 10 minut, dwa pytania z listy + jedno z pracy. Były przypadki że osoby nie zdały bo nie umiały pytań....

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:46:31

Cytat
majka6
pytania do obrony sa znane conajmniej rok predzej, woec jak to mozliwe ze jeszcze nie zajrzalas?
wg mnie nie da sie zdac jesli uczy sie na odwal i w ostatniej chwili, ale próbuj- no chyba ze jestes taka inteligentna i wogole;)
obrona to faktycznie stres, ale nie ma co ukrywac ze trzeba miec tez duzo szczescia by wylosowac pytania na które sie dobrze umie;)
no i jesli chodzi o pytanie do pracy0 my nie dostawalismy ich predzej, ty je masz i nie napisalas sobie odpowiedzi zeby predzej sie jej nauczyc???
zadziwiasz mnie....
ale mimo to zycze by ci sie udalo.

pytania sa jawne juz okolo roku predzej, wiec nie uwierze ze przez ten rok nie mialas czasu;)
ponadto- jak ci nie szkoda kasy na poprawke to twoja sprawa:)

Cóż..ostatnie egzaminy miałam jeszcze pod koniec czerwca, promotor był na uczelni zaledwie kilka razy więc prace z mojej grupy nie wszyscy zdążyli napisać i oddać bo bardzo się czepiał.
Pytania dostaliśmy dość późno 3-4 miesiące temu. Inna specjalizacja chyba z miesiąc temu. A ja jak już wspominałam pracuje wracam do domu to też pracuje pomagam rodzicom. Tak więc ciesze się że w ogóle dotrwałam do końca studiów:)
A co do nauki uważam że jeśli przez 3 lata się nie nauczyłam to tym bardziej teraz nie ma sensu, odpowiedzi mam ale na około 100stron. Poczytam to by wiedziec przynajmniej o co chodzi:)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:59:24

Ile kosztuje drugie podejście do obrony? :/

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 16:06:04

Cytat
malin-a
Cytat
majka6
pytania do obrony sa znane conajmniej rok predzej, woec jak to mozliwe ze jeszcze nie zajrzalas?
wg mnie nie da sie zdac jesli uczy sie na odwal i w ostatniej chwili, ale próbuj- no chyba ze jestes taka inteligentna i wogole;)
obrona to faktycznie stres, ale nie ma co ukrywac ze trzeba miec tez duzo szczescia by wylosowac pytania na które sie dobrze umie;)
no i jesli chodzi o pytanie do pracy0 my nie dostawalismy ich predzej, ty je masz i nie napisalas sobie odpowiedzi zeby predzej sie jej nauczyc???
zadziwiasz mnie....
ale mimo to zycze by ci sie udalo.

pytania sa jawne juz okolo roku predzej, wiec nie uwierze ze przez ten rok nie mialas czasu;)
ponadto- jak ci nie szkoda kasy na poprawke to twoja sprawa:)

Cóż..ostatnie egzaminy miałam jeszcze pod koniec czerwca, promotor był na uczelni zaledwie kilka razy więc prace z mojej grupy nie wszyscy zdążyli napisać i oddać bo bardzo się czepiał.
Pytania dostaliśmy dość późno 3-4 miesiące temu. Inna specjalizacja chyba z miesiąc temu. A ja jak już wspominałam pracuje wracam do domu to też pracuje pomagam rodzicom. Tak więc ciesze się że w ogóle dotrwałam do końca studiów:)
A co do nauki uważam że jeśli przez 3 lata się nie nauczyłam to tym bardziej teraz nie ma sensu, odpowiedzi mam ale na około 100stron. Poczytam to by wiedziec przynajmniej o co chodzi:)


Nie wiem czemu piszesz,że dostałaś późno pytania skoro i tak zabierzesz się za nie 2 dni przed obroną, ja dostałam pytania 3 tygodnie przed :)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 16:06:53

a czas na szafe to zawsze jest:)))) heheheh
ja jak odpowiedzialam na pierwsze pytanie śpiewajaco zadali mi drugie i powiedzialam tylko jedno zdanie trzeciego pytania już nie maialam:)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 16:09:00

jeśli studiujesz byke gdzie to i z brakiem wiedzy cię przepuszczą. Tylko zadam Pytanie : czy będziesz się czuła osobą wykształconą ? Bo w moim miemaniu jesteś olewusem i bym Ciebie za nic w swiecie nie zatrudniła .

zweryfikowana
Posty: 1.139
Ostrzeżenia: 1/5

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 16:16:42

dla mnie obrona byłą czystą formalnością, nie dostałą żadnych pytań co obrony bo mój promotor nie podaje ich wcześniej, ale za to pyta tylko z pracy, dlatego też nauczyłam się całej mojej pracy tzn części teoretycznej bo badania i wywiady przeprowadzałam, więc wiedziałam kto mi co gadał. - to była resocjalizacja


teraz studiuje na politechnice i obrona za 2,5 roku, ale pewnie będę się tak samo stresować jak wcześniej,

słyszałam o przypadkach nieobronienia się tzn moja siostra studiowała właśnie ekonomie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i u niej w grupie chyba 3 osoby się nie obronili, ale podobno miała nie fajną promotor, która lubiła robić takie rzeczy, żeby wszyscy nie obronili się.

ale głowa do góry wszystko będzie dobrze, strachu będzie dużo, ale w pt odetchniesz bo z obrony będziesz miała średnią ze studiów ;p

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 16:51:45

malin-a rozwalilas mi nadgarstki.... 3-4 miesiace temu to pozno?
Ja ostatni egzmin mialam 1 lipca i wkuwalam po nocach by zdac i bronic sie w 1 terminie. Do obrony po tym egzaminie mialam 7 dni. Wkuwalam po nocach. Oprócz tego uczyłam sie Systematycznie codziennie godzinke przez 2 miesiace. Wiec nie mow ze 3-4 mies to malo. Dla chcacego nic trudnego.

Chwali sie ze pomagasz rodzicom ale na litosc boską- rodzice nie rozumieja ze masz obrone i zamiast pomagac ciagle im - musisz uczyc sie chocby godzinke?

Ponadto wiele z nasma mężów i dzieci i cały dom na głowie, a nie tylko pomoc rodzicom. Pracujemy, studiujemy, mamy rózne obowiazki. Ale to niczego nie tlumaczy- nauka na obrone tez jest niemilym obowiazkiem, ale jednak obowiazkiem.

Zreszta co ja sie bede wyprówać....ty i tak juz zadecydowalas. Na twoim miejscu poszlabym na 2 termin. Z takim podejsciem.....szkoda słów.
Mee1990 niewiem jak na innych uczelniach, ale moja uczelnia za poprawke brała tyle co za normalną obronę.

Berni_M z tym sie zgodze ze promotor nie udostepnil wam zadnych pytan. Bo to nie promotor je udostepnia. Tylko szkola, czyli dziekanat, a dokladniej pan/pani dziekan:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 16:54 przez majka6.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 16:56:38

Można się nie obronić, a można tak sobie spieprzyć, że pracę masz na 5, średnią ze studiów też niezłą, a na dyplomie lądujesz z 3.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 17:08:23

Cytat
majka6
malin-a rozwalilas mi nadgarstki.... 3-4 miesiace temu to pozno?
Ja ostatni egzmin mialam 1 lipca i wkuwalam po nocach by zdac i bronic sie w 1 terminie. Do obrony po tym egzaminie mialam 7 dni. Wkuwalam po nocach. Oprócz tego uczyłam sie Systematycznie codziennie godzinke przez 2 miesiace. Wiec nie mow ze 3-4 mies to malo. Dla chcacego nic trudnego.

Chwali sie ze pomagasz rodzicom ale na litosc boską- rodzice nie rozumieja ze masz obrone i zamiast pomagac ciagle im - musisz uczyc sie chocby godzinke?

Ponadto wiele z nasma mężów i dzieci i cały dom na głowie, a nie tylko pomoc rodzicom. Pracujemy, studiujemy, mamy rózne obowiazki. Ale to niczego nie tlumaczy- nauka na obrone tez jest niemilym obowiazkiem, ale jednak obowiazkiem.

Zreszta co ja sie bede wyprówać....ty i tak juz zadecydowalas. Na twoim miejscu poszlabym na 2 termin. Z takim podejsciem.....szkoda słów.
Mee1990 niewiem jak na innych uczelniach, ale moja uczelnia za poprawke brała tyle co za normalną obronę.

Berni_M z tym sie zgodze ze promotor nie udostepnil wam zadnych pytan. Bo to nie promotor je udostepnia. Tylko szkola, czyli dziekanat, a dokladniej pan/pani dziekan:)
Dziewczyny widze że wy bardzo pilne i wytrwałe jesteście. Codziennie wstaje o 6 rano, pracuje od roku w strasznie stresującym miejscu gdzie musze wiele się "douczać" (z dziedziny prawa) by utrzymać stanowisko. Tak więc nie jest mi łatwo tego wszystkiego pogodzić tym bardziej ze kierunek studiów związany z czym innym. Zresztą po co tłumaczyć jak i tak nie zrozumiecie, lepiej odrazu kogoś negatywnie oceniać.

zweryfikowana
Posty: 1.605
Ostrzeżenia: 1/5

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 17:12:27

ja się bronię za tydzień z filologii angielskiej tłumaczenia, magisterka, więc obrona oczywiście in English :) mam 18 pytań ze studiów plus prezentacja plus pytania od promotora i recenzenta nie wiadomo jakie. Ale nasz kochany promotor wymyślił że obrona będzie trwać minimum 40 minut więc mam takiego stresa że nie śpię po nocach....

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Uniwersytet Wrocławski :)