Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:27:09

Witajcie.
W piątek mam obrone, 50 pytań (25 ekonomia, 25 rachunkowość) których jeszcze nie ruszyłam. Promotor mniej więcej podał mi to pytanie które zada do pracy. Ale...strasznie się stresuje. Pracuje dlatego też wzięłam wolne dziś i jutro by choć zajrzeć do tych pytań, ale jest tego tyle że nie wiem czy wszystko przeczytam.
Jak wyglądała wasza obrona? Czy słyszałyście by ktoś w ogóle nie obronił się ?:) Myśliście ze po jednym zdaniu wystarczy by odpowiedzieć na pytanie? Z tego stresu nie wiem czy jakiekolwiek słowo powiem:)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:29:59

Mnie to czeka we wrześniu,ale nie wiem czy się obronię. Zawsze przy odpowiedziach ustnych strach mnie po prostu paraliżuje :/

zweryfikowana
Posty: 956
Ostrzeżenia: 1/5

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:30:28

Aha.. Do obrony powinnaś się przygotowywać przynajmniej 2 miesiące wcześniej.Gratuluję podejścia do nauki.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:32:02

Ja z tego względu bronię się we wrześniu. Po prostu nie wyrobiłabym do lipca, bo w zeszły weekend jeszcze miałam egzaminy, dopiero teraz mam czas przysiąść do pracy i do tych pytań.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:35:10

znam przypadki, że ludzie się nie obronili, bo nie odpowiedzieli na pytania

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:35:19

Cytat
InspireMe
Aha.. Do obrony powinnaś się przygotowywać przynajmniej 2 miesiące wcześniej.Gratuluję podejścia do nauki.

Gdybym miała czas to pewnie bym tak zrobiła;)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:35:42

pytania do obrony sa znane conajmniej rok predzej, woec jak to mozliwe ze jeszcze nie zajrzalas?
wg mnie nie da sie zdac jesli uczy sie na odwal i w ostatniej chwili, ale próbuj- no chyba ze jestes taka inteligentna i wogole;)
obrona to faktycznie stres, ale nie ma co ukrywac ze trzeba miec tez duzo szczescia by wylosowac pytania na które sie dobrze umie;)
no i jesli chodzi o pytanie do pracy0 my nie dostawalismy ich predzej, ty je masz i nie napisalas sobie odpowiedzi zeby predzej sie jej nauczyc???
zadziwiasz mnie....
ale mimo to zycze by ci sie udalo.

Cytat
malin-a
Cytat
InspireMe
Aha.. Do obrony powinnaś się przygotowywać przynajmniej 2 miesiące wcześniej.Gratuluję podejścia do nauki.

Gdybym miała czas to pewnie bym tak zrobiła;)

pytania sa jawne juz okolo roku predzej, wiec nie uwierze ze przez ten rok nie mialas czasu;)
ponadto- jak ci nie szkoda kasy na poprawke to twoja sprawa:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-10 15:37 przez majka6.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:37:06

Ja się broniłam tydzień temu: 26 pytań z pedagogiki ogólnej i 21 ze specjalizacji. W zeszłym roku było 40 ze specjalizacji i niby nam poszli na rękę i zmniejszyli ilość pytań z tym, że w tamtym roku były np 3 pytania o treści:
1. Wymień metody pracy w edukacji środowiskowej.
2. Wymień cele pracy w edukacji środowiskowej.
3. Wymien formy pracy...
a w tym jedno pytanie brzmiało: "Wymień metody, cele i formy pracy w edukacji środowiskowej"... Szał. Zaczęlam się uczyć dwa tygodnie przed obroną i przyswoiłam te pytania w formie minimalnej tj. wiedziałam o co kaman ale przy odpowiedzi lałabym wodę. Na szczęście wylosowałam 2 pytania, które potrafiłam wyjaśnić na chłopski rozum ( nie umiem uczyć się na pamięć) i jedno, na które nie znałam książkowej odpowiedzi ale powiedziałam po swojemu i tez było. Z pracy dzięki Bogu mnie nie pytali ale też promotorka nie podała nam możliwych do zadania pytań więc nie było tak łatwo. U nas w tym roku oblali 3 osoby więc nie ma tak, że wszyscy się bronią... Ale Tobie życzę powodzenia;)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:37:07

Ja też bronię się we wrześniu mam nadzieję że zdąże ze wszystkim. Właśnie dokańczam pisać pracę. Chciałabym mieć to już za sobą

zweryfikowana
Posty: 956
Ostrzeżenia: 1/5

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:38:01

Wystarczyło poświęcić 30min przed snem albo rano przy śniadaniu. Wystarczy to robić systematycznie. Więc jakoś nie kupuje tego braku czasu. Nevermind nie moja obrona nie moja sprawa.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:38:36

Cytat
karmen4
Ja się broniłam tydzień temu: 26 pytań z pedagogiki ogólnej i 21 ze specjalizacji. W zeszłym roku było 40 ze specjalizacji i niby nam poszli na rękę i zmniejszyli ilość pytań z tym, że w tamtym roku były np 3 pytania o treści:
1. Wymień metody pracy w edukacji środowiskowej.
2. Wymień cele pracy w edukacji środowiskowej.
3. Wymien formy pracy...
a w tym jedno pytanie brzmiało: "Wymień metody, cele i formy pracy w edukacji środowiskowej"... Szał. Zaczęlam się uczyć dwa tygodnie przed obroną i przyswoiłam te pytania w formie minimalnej tj. wiedziałam o co kaman ale przy odpowiedzi lałabym wodę. Na szczęście wylosowałam 2 pytania, które potrafiłam wyjaśnić na chłopski rozum ( nie umiem uczyć się na pamięć) i jedno, na które nie znałam książkowej odpowiedzi ale powiedziałam po swojemu i tez było. Z pracy dzięki Bogu mnie nie pytali ale też promotorka nie podała nam możliwych do zadania pytań więc nie było tak łatwo. U nas w tym roku oblali 3 osoby więc nie ma tak, że wszyscy się bronią... Ale Tobie życzę powodzenia;)

ja sie bronilam wczoraj- zdalo nas 14 osób, a 4 oblały.
Nie ma tak łatwo, teraz zeby zdac trzeba umiec, nie da sie na ładne oczy....

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:38:49

przecież 50 pytań to wcale niedużo, a sama obrona to formalność, moja obrona trwała jakieś 2 minuty ;) (nie znałam wcześniej pytań)

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:38:53

życzę Wam powodzenia!

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:39:45

Nie rozumiem czemu nie bronisz się we wrześniu w takim razie. Przez wakacje spokojnie być wykuła wszystkie pytania a potem podeszla na luza do obrony. Ja znam przypadki osób które się nie obroniły także ryzykować nie będę.

Obrona za 2 dni!!

10 lip 2013 - 15:40:20

za mną dwie obrony i jak dla mnie to sama przyjemność, komisja jest miła, na pytania też odpowiesz jak uczyłaś się przez całe studia

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Uniwersytet Wrocławski :)