Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Studia

29 cze 2013 - 17:25:12

Hej. W tym roku zamierzam iść na studia. Od wielu lat marzę, by zostać psychologiem, ale mam teraz mały problem. Otóż, nie wiem, jaka specjalizacja najbardziej mnie interesuje. Zastanawiam się nad sądowo-penitencjarną (myślę nad pracą w więzieniu), nad seksuologią (takiej specjalizacji wybrać nie mogę, ale można podobno robić po studiach dodatkowe kursy) oraz nad neurobiopsychologią.
I właśnie z tą ostatnią jest problem. O ile na dwie pierwsze ścieżki kariery mogę zdecydować się dopiero na chyba 2 czy 3 roku studiów, to jeśli chcę wybrać pierwszą, muszę to zrobić teraz, bo zajęcia są realizowane już na pierwszym roku; jest to po prostu osobny kierunek. I boję się, że jeśli wybiorę właśnie tę neurobiopsychologię, to potem będę tego żałować. I że nie dam sobie rady z nauką (jest to psychologia + zagadnienia z dziedziny neurologii, genetyki... Czyli sporo z medycyny). Czy mogłybyście dać mi jakieś rady?

I jeszcze jedno pytanko: czy podawane przez uczelnie progi oznaczają, że od tylu punktów w ogóle brali pod uwagę przy rekrutacji, czy że każda osoba mająca tyle lub więcej punktów była przyjęta?

Studia

29 cze 2013 - 17:33:48

próg z ubiegłego roku na uczelni to ostatnia osoba która zakwalifikowała sie na listę i jej punktacja .
w ogole ja nie rozumiem innej rzeczy ... składam na Gum-ed i jeżeli na dietetykę jest próg np. 50 p z zeszłego roku a w opisaniu kierunki pisze wyraźnie iz osoba jest zobowiązana zdać egzamin z chemii i biologii na podstawie roz. to JAKIM CUDEM próg ostatniej osoby miał 50 p ? jak liczą sie tylko dwa przedmioty na poziomie roz. a minimum z dwóch czyli 30 % i 30 % to juz jest... 60 p tego nie moge pojąć.

Studia

29 cze 2013 - 17:41:34

Cytat
SZARLA
w ogole ja nie rozumiem innej rzeczy ... składam na Gum-ed i jeżeli na dietetykę jest próg np. 50 p z zeszłego roku a w opisaniu kierunki pisze wyraźnie iz osoba jest zobowiązana zdać egzamin z chemii i biologii na podstawie roz. to JAKIM CUDEM próg ostatniej osoby miał 50 p ? jak liczą sie tylko dwa przedmioty na poziomie roz. a minimum z dwóch czyli 30 % i 30 % to juz jest... 60 p tego nie moge pojąć.
No ale, po pierwsze: jesteś pewna, że przelicznik był 1,0? A nie np. 0,5? A po drugie: minimum z dodatkowych przedmiotów to 0%, a nie 30;)

Studia

29 cze 2013 - 17:53:30

Myślę, że psychologia sama w sobie jest trudna, a w połączeniu z genetyką i neurologią to prawdziwy kosmos, a właściwie nie wiadomo nawet do czego konkretnie to się przyda, bo ani lekarzem nie będziesz, anie nie wiem czym... kim po tym można być? Według mnie ta pierwsza jest najciekawsza.

Studia

29 cze 2013 - 19:13:51

Cytat
Monis19937
Cytat
SZARLA
w ogole ja nie rozumiem innej rzeczy ... składam na Gum-ed i jeżeli na dietetykę jest próg np. 50 p z zeszłego roku a w opisaniu kierunki pisze wyraźnie iz osoba jest zobowiązana zdać egzamin z chemii i biologii na podstawie roz. to JAKIM CUDEM próg ostatniej osoby miał 50 p ? jak liczą sie tylko dwa przedmioty na poziomie roz. a minimum z dwóch czyli 30 % i 30 % to juz jest... 60 p tego nie moge pojąć.
No ale, po pierwsze: jesteś pewna, że przelicznik był 1,0? A nie np. 0,5? A po drugie: minimum z dodatkowych przedmiotów to 0%, a nie 30;)
tak przelicznik to 1,0.
czyli jak ktoś ma z dodatkowego 15 % to juz mu sie liczy jakis punkt?

Studia

30 cze 2013 - 11:58:09

Tak. Przedmioty dodatkowe nie mają progu zaliczenia. Jedynie uczelnia może sobie wewnętrznie narzucić w regulaminie rekrutacji, że np. liczą się punkty, jeśli kandydat zdobył chociaż 20/30/x%.

Studia

30 cze 2013 - 17:16:50

Cytat
SZARLA
czyli jak ktoś ma z dodatkowego 15 % to juz mu sie liczy jakis punkt?
Z tego, co wiem, to tak, koleżanka wyżej ma chyb a rację;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

pomocy studia