Obecnie rozmawiamy o:

przestrzeganie diety

gorący temat

dieta organizacja

13 minut temu

zalety diety pudełkowej

45 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

informacje o żywieniu

godzinę temu

produkty do domu online

dzisiaj o 9:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:23:08

Cześć :) W tym roku pisałam maturę: chemia podstawy, biologia rozszerzona. Jednak jestem pewna że nie dostanę się na farmację gdzie trzeba maturę mieć napisaną na co najmniej 90%. Jakoś tak chyba pod naciskiem mamy zdecydowalam że mogę pójść na dentystykę, jednak matury tak dobrze nie napisałam. Lubię przedmioty ścisłe chemię, matematykę, fizyka też mi szła bardzo dobrze w LO. Nie wiem po co pisałam tą biologię R, bo strasznie jej nie lubię i nie chcę za bardzo wiązać z nią przyszłości, mimo, że oceny miałam z niej dobre. Zastanawiam się gdzie pójść na studia. Nic konkretnie mnie nie interesuje, interesuje mnie jednak, żeby zdobyć pracę po studiach. Wiem " jak ktoś się stara i bardzo chce to znajdzie pracę w swoim zawodzie" Jednak PL nie jest przystosowana do wszystkich kierunków jeśli chodzi o pracę, np biotechnologia, chemia budowlana, technologie chemiczne ( z tego co wyczytałam na różnych forach) Dlatego piszę tu do was z pytaniem, na co opłaca się iść (kierunki ścisłe) żeby można było zdobyć pracę. Planuję studiować w Gdańsku na politechnice bo tam mam najbliżej. Może technika i budowa maszyn? Energetyka? Myślicie że dziewczyny studiują takie kierunki? Mam problem taki, ze w LO byłam na kierunku bio-chem a nie mat-fiz. Opłaca się np teraz rok pracować i zdać maturę jeszcze raz, czy myślicie, że za rok będzie mi jeszcze trudniej i lepiej teraz coś wybrać?
Powtarzam niczym konkretnie się nie interesuję więc możecie mi różne kierunki proponować, po których będzie dobra praca :P
Dziękuję :))

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:27:53

Cytat
bjedroona
Dlatego piszę tu do was z pytaniem, na co opłaca się iść (kierunki ścisłe) żeby można było zdobyć pracę.
proponuję przeanalizować np. wyniki jakiś badań, a nie pytać o tak jakby nie było ważne rzeczy na szafie.pl portalu z ubraniami.

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:28:05

zapoznaj się z kierunkami na politechnice itp. jest dużo kierunków zamawianych, które sa przyszłościowe. Jednak poziom między matematyką, fizyką i chemią w LO a na studiach to niebo a ziemia...

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:29:44

ja jestem zdania że po jakichkolwiek studiach teraz ciężko znaleźć pracę, dlatego sama wybieram się do szkoły policealnej żeby wyrobić sobie zawód, plus do tego jakieś kursy.. i bede miała większe szanse znaleźć pracę niż ktoś po ogólnych studiach :)

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:32:30

ja mam inne pytanie: z chemią podstawową na farmację?:D gdzie z podstawą przyjmują? ;>

zweryfikowana
Posty: 5.381
Ostrzeżenia: 2/5

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:32:33

zacznijmy od tego że obecnie ŻADNE studia nie gwarantują Ci pracy, po politechnice też nie jest wesoło
jeśli lubisz przedmioty ścisłe to idź na inżynierie biomedyczną
ale jeśli liczysz na to że praca bez znajomości spadnie Ci z nieba zaraz po studiach to się mylisz, nigdzie tak nie jest
najważniejsze żeby studiować to co się lubi bo ciężko sie uczyć czegoś czego nie lubisz

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:32:38

hmmm a jakies budownictwo ?

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:34:29

na farmację i stomatologię to chemia i biologia rozszerzona plus fizyka podstawy na maturze.

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:34:59

Nie wiem jak teraz jest z dostaniem się na kierunek farmacja, ja zdawałam maturę 6 lat temu i wcale nie trzeba było 90%. Może mimo wszystko spróbuj farmację. To też zależy od uczelni, składałam papiery na 2 uniwerki, a dostałam się na jeden z nich i to dopiero z listy rezerwowej, więc warto złożyć podanie i poczekać, bo część osób rezygnuje. Jeśli chodzi o pracę to skończyłam staż w styczniu, a od 1 lutego miałam pracę i tak większość znajomych :) powodzenia

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:36:28

ja studiuję analitykę medyczną :) z pracą różnie, różne plotki słyszę, raz że super bez problemu - raz że kicha i bezrobocie. Za 3 lata kończę wtedy się dowiem jak jest na serio :) ale kierunek ścisły, godny polecenia, ale mniej chemii niż np. na farmacji. Coś bardziej jak biotechnologia, jak lekarski pomieszany z farmacją. Ja z samego kierunku mega jestem zadowolona, z przyjemnością siedzę na zajęciach :) aaa Gdański uniwersytet medyczny :) twoje okolice :)
ale to też nie wypali - zdawałaś podstawową chemię - nie możesz chyba nawet brać udziału w rekrutacji, niestety rozszerzenie jest potrzebne. Z fizyką to zależy od uczelni, w Gdańsku fizyka nie jest potrzebna ani brana pod uwagę ani n analitykę, ani farmację ani lekarski.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-25 11:39 przez nicolenkaa.

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:38:18

po to stworzono forum z róznymi dziedzinami np "szkoła", żeby moża było rozmawiać na różne tematy nie tylko związane z ubraniami :))

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:38:41

Cytat
nicolenkaa
z pracą różnie, różne plotki słyszę, raz że super bez problemu - raz że kicha i bezrobocie.
dokładnie tak jest prawie wszedzie

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:42:30

Idź na to, co Cię interesuje i wykorzystaj to w czym jesteś dobra, a wtedy praca sama się znajdzie (albo Ty stworzysz miejsca do pracy dla siebie i innych). Nie patrz na to co piszą w gazetach/w internecie, bo właśnie tak postąpią wszyscy i te kierunki opisywane jako 'nieoblegane' i 'niepotrzebne' będą miały zbyt mało ludzi do pracy. Już teraz mówi się o błędach jakim były/są kierunki zamawiane.

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:45:10

Cytat
nicolenkaa
ja mam inne pytanie: z chemią podstawową na farmację?:D gdzie z podstawą przyjmują? ;>

racja, musi być rozszerzona biologia i chemia i to bardzo dobrze napisana :)) Pani z chemii mi w LO mowila ze ja mam iść na farmacje bo jestem dobra z chemii i wgl i mi powtarzała, ze za rok przyjdę pisać rozszerzenie, jednak ja w siebie tak nie wierze dlatego wybrałam podstawy
Cytat
paciurka
Idź na to, co Cię interesuje i wykorzystaj to w czym jesteś dobra, a wtedy praca sama się znajdzie (albo Ty stworzysz je dla siebie i innych). Nie patrz na to co piszą w gzetach/w internecie, bo właśnie tak postąpią wszyscy i te kierunki opisywane jako 'nieoblegane' i 'niepotrzebne' będą miały zbyt mało ludzi do pracy. Już teraz mówi się o błędach jakim były/są kierunki zamawiane.

To co zawsze chciałam robić to być nauczycielką matematyki lub chemii :P Jednak jest mi to przez wszystkich odradzane, że to bardzo ciężka praca użerać się z dziećmi, które niekoniecznie chcą się czegoś nauczyć, a poza tym, że kiepskie zarobki



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-25 11:47 przez bjedroona.

STUDIA po których jest PRACA

25 cze 2013 - 11:46:13

Cytat
bjedroona
Cytat
nicolenkaa
ja mam inne pytanie: z chemią podstawową na farmację?:D gdzie z podstawą przyjmują? ;>

racja, musi być rozszerzona biologia i chemia i to bardzo dobrze napisana :)) Pani z chemii mi w LO mowila ze ja mam iść na farmacje bo jestem dobra z chemii i wgl i mi powtarzała, ze za rok przyjdę pisać rozszerzenie, jednak ja w siebie tak nie wierze dlatego wybrałam podstawy

i tym sposobem pozbawiłaś się jakichkolwiek szans na farmację :)
Cytat
bjedroona


To co zawsze chciałam robić to być nauczycielką matematyki lub chemii :P Jednak jest mi to przez wszystkich odradzane, że to bardzo ciężka praca użerać się z dziećmi, które niekoniecznie chcą się czegoś nauczyć, a poza tym, że kiepskie zarobki

chemii czy matmy można uczyć w liceum, wtedy nie są to już totalne dzieci. A zarobki w szkołach średnich dla nauczycieli nie są wcale złe jak an nasze polskie realia :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-25 11:48 przez nicolenkaa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

matura-wyniki