Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:01:31

Mam pewien problem. Jestem teraz na ostatnim roku studiów, co roku otrzymywałam stypendium naukowe. Oczywiscie przekonana byłam że również teraz po tym ostatnim roku takie stypendium otrzymam. Caly rok ostro zakuwałam, obecnie mam średnią 4,7 i jeszcze tylko dwa egzaminy które liczę napisać chociaż na 4. Jednak dowiedziałam się w dziekanacie że na naszej uczelni po ostatnim roku stypednium się juz nie dostaje! Jak otrzymam dyplom magistra, utracę status studenta więc nie mogę tego stypendium otrzymywać. Uważam to za bardzo niesprawiedliwe, bo nie po to człowiek siedzi cały rok w ksiązkach żeby wszystko zaliczać jak najlepiej a potem dowiaduje się że i tak stypendium nie dostanie. Tym bardziej mnie to zdziwiło że moje koleżanki kończące studia na innych uczelniach otrzymywały takie stypendia więc do tej pory byłam pewna że u mnie jest tak samo. Powiedzcie jak to wygląda u was? Czy tylko z moją uczelnią jest coś nie ta?

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:03:47

dla mnie byłoby to bardzo dziwne, gdyby można było otrzymywać stypendium już nie będąc studentem :D nie wiem, ale dla mnie postępowanie twojej uczelni jest logiczne :)

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:05:38

Skoro tak powiedzieli w dziekanacie to tak widocznie jest u was na uczelni.

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:05:55

No dla mnie nie. U mojego faceta np. stypendium otrzymywało się już na 1 roku - dla osób z najlepszymi wynikami z matury, rownież po ostatnim roku otrzymywali stypednium. Więc u mnie wychodzi na to że tylko przez 3 lata można je dostawać...

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:06:10

Cytat
nicolenkaa
dla mnie byłoby to bardzo dziwne, gdyby można było otrzymywać stypendium już nie będąc studentem :D nie wiem, ale dla mnie postępowanie twojej uczelni jest logiczne :)

Dokładnie ;)

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:08:02

Nie rozumiem,myslałaś że będziesz dostawała stypendium po zakończeniu studiów??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-12 13:08 przez Mee1990.

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:09:49

u mnie na polibudzie tez tak jest ze otrzymuje sie przez caly rok po wynikach na koniec semestru czy tez tak jak bylo na I roku po wynikach z matury :P w liceum tez tak bylo

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:10:17

Cytat
Mee1990
Nie rozumiem,myslałaś że będziesz dostawała stypendium po zakończeniu studiów??
Tak bo ostatni rok studiów na to pracowałam więc co w tym dziwnego. Znajomi na innych uczelniach dostawali więc mnie to zdziwiło
Cytat
Imyourheaven
u mnie na polibudzie tez tak jest ze otrzymuje sie przez caly rok po wynikach na koniec semestru czy tez tak jak bylo na I roku po wynikach z matury :P w liceum tez tak bylo
No własnie u mojego faceta na polibudzie tak jak u ciebie więc widać na mojej uczelni jest inaczej i uważam to za niesprawiedliwe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-12 13:11 przez skarbek2012.

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:10:57

Cytat
Mee1990
Nie rozumiem,myslałaś że będziesz dostawała stypendium po zakończeniu studiów??

Ja też nie rozumiem o co Ci chodzi, możesz jaśniej? Dostajesz teraz, za ostatni rok też będziesz miała dobrą średnią i życzysz sobie za rok dostawać, nie będąc studentką?

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:11:57

No ale w dziekanacie raczej Cię nie oszukali. :) Zresztą na pewno w jakimś regulaminie jest to napisane.

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:13:23

Cytat
Evans18
Cytat
Mee1990
Nie rozumiem,myslałaś że będziesz dostawała stypendium po zakończeniu studiów??

Ja też nie rozumiem o co Ci chodzi, możesz jaśniej? Dostajesz teraz, za ostatni rok też będziesz miała dobrą średnią i życzysz sobie za rok dostawać, nie będąc studentką?
No właśnie nie rozumiesz. Stypendium naukowe przysługuje za poprzedni rok nauki. Przez I rok studiów nie można więc go otrzymywać, dopiero na II roku. W związku z tym skoro stypendium dostaje się po I,II,III i IV roku to tak samo powinno dostawać się po V

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:13:25

dla mnie to jest normalne, u mnie nawet konczac 3 rok i decydujac sie na mgr na 4 roku nie ma naukowego bo licza to jakby to byl nowy kierunek i pierwszy rok

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:13:27

Cytat
Mee1990
Nie rozumiem,myslałaś że będziesz dostawała stypendium po zakończeniu studiów??

A jak jej mają wypłacać stypendium comiesięczne załóżmy z I roku? chyba to jest normalne ze w II, jak juz bedzie miala średnia zliczoną. Może coś sie pozmieniało w prawie, nie mam pojęcia .

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:13:29

U nas przyznawali co semestr. Będąc na ostatnim roku to logiczne, że dają tylko za wyniki sesji zimowej.
Jakim cudem miałabyś dostać po sesji letniej? Przecież już nie będziesz studentką.

Dziwi mnie, że na jakiejś uczelni dają stypendia po zakończeniu studiów.

Stypendium naukowe - pomóżcie

12 cze 2013 - 13:15:08

Cytat
skarbek2012

No właśnie nie rozumiesz. Stypendium naukowe przysługuje za poprzedni rok nauki. Przez I rok studiów nie można więc go otrzymywać, dopiero na II roku. W związku z tym skoro stypendium dostaje się po I,II,III i IV roku to tak samo powinno dostawać się po V

No własnie jednak chyba rozumiem, bo na większości uczelni tak jest. I ja tez tak miałam i nie rzucałam się z tego powodu.
Cytat
skarbek2012
No dla mnie nie. U mojego faceta np. stypendium otrzymywało się już na 1 roku - dla osób z najlepszymi wynikami z matury, rownież po ostatnim roku otrzymywali stypednium. Więc u mnie wychodzi na to że tylko przez 3 lata można je dostawać...

Przez cztery, a nie trzy. A po drugie na większości uczelni tak jest - tracisz status studenta to i przywileje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-06-12 13:18 przez Evans18.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ochrona srodowiska na UR w Krakowie