Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 560
Ostrzeżenia: 2/5

Ludzie chodzą do szkoły po to, żeby ją zaliczyć, jak najmniejszym zachodem, a nie po kwalifikacje do pracy.

niezweryfikowana
Posty: 598
Ostrzeżenia: 3/5

Ale ja zawsze chodziłam po umiejętności i new nails mi je dawało. Zresztą, wydaje mi się, że jestem dobrym przykładem dla osób, które chcą coś osiągnąć. Przy odpowiednim zaangażowaniu, zawsze wiele można zdziałać. Trzeba tylko chcieć i ciężko na to pracować.

niezweryfikowana
Posty: 113
Ostrzeżenia: 6/5

Myślę, że kierunek warto jest wybrać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami ale jednocześnie brać pod uwagę sytuację jaka jest obecnie na rynku ;)
Jak wiadomo niektórych specjalistów poszukują, niektórych mniej.
Sama mogę polecić kierunek na samym obecnie studiuję : grafika ze specjalizacją Grafika Wydawniczo reklamowa: http://www.wsnhid.pl/grafika-wydawniczo-reklamowa.html na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Jestem bardzo zadowolona ponieważ już teraz wykonałam kilka swoich projektów, niektóre dobrze płatne ;)
Co najważniejsze zajęcia prowadzone są przez osoby związane z tą branżą tak wiec uczymy się wyłącznie praktycznych rzeczy.

Lepiej na jakies studia ekonomiczne.
Sama jestem na Finansach i Rachunkowosci i moge polecic

Cytat
czikenandzia
Cześć. W tym roku pisałam maturę. Wybieram się na studia, ale.. NIE WIEM JAKIE!
Jestem wszechstronnie uzdolniona i szczerze mówiąc mogłabym robić prawie wszystko.
Najbardziej jednak zastanawiam się nad ekonomią a oligofrenopedagogiką. Skąd taka rozbierzność? Ot bo interesuję się i tym i tym.
Jak sądzicie, jaki kierunek studiów jest najlepiej opłacalny z tych dwóch? Po którym szybciej znajdę jakąś pracę i nie będę zarabiać półtora tyś zł?
Czytałam wiele w internecie, ale opinie są różne. Chcę wiedzieć, który najlepszy byłby wybór z tych dwóch.
A może macie jakieś inne propozycje?
Technicznych jakoś nie chce... nie dałabym rady.. umiem matme ale nienawidzę fizyki...;/

Szkoda, ze z ortografia masz problemy.
A jest taki kierunek oligofrenopedagogika? Myslalam, ze to jest specjalizacja na pedagogice ewentualnie mozna zrobic podyplomowke.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-24 18:58 przez characteristic.

laska już od blisko roku studiuje więc dajcie spokój z radami...
(które i tak są bez sensu bo nie rozumiem- jeśli nie lubi chemii a 3/4 na forum będzie ją wysyłało na biotechnologię to poszłaby na nią?)

niezweryfikowana
Posty: 11
Ostrzeżenia: 1/5

Ostatnio także na popularności zyskują studia z ZZL czyli Zarządzania Zasobami Ludzkimi [Moderacja- nieopłacona reklama] po nich możemy pełnić bardzo różne stanowiska, uczą kompetencji miękkich i twardych, a branża ta aktualnie dosyć prężnie się rozwija :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-03-04 07:44 przez moderator.

Ja skończyłam: http://studiamba.wsb.pl/
i jestem zadowolona ze swojego wtedy wyboru, nie wiem jak tam dzis to wyglada ale jesli bym miała teraz wybierać tez wybrałabym taki sam kierunek-bankowośc. Zawsze powtarzam aby kierowac sie jednak tym co lubimy robić, co nas interesuje i na takie studia szli.

Ja skończyłam: http://studiamba.wsb.pl/
i jestem zadowolona ze swojego wtedy wyboru, nie wiem jak tam dzis to wyglada ale jesli bym miała teraz wybierać tez wybrałabym taki sam kierunek-bankowośc. Zawsze powtarzam aby kierowac sie jednak tym co lubimy robić, co nas interesuje i na takie studia szli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-19 15:49 przez annammmm.

niezweryfikowana
Posty: 32
Ostrzeżenia: 5/5

Na studia powinno się iść tylko na szczególne kierunki, a prawda jest taka, że zdecydowana większość tych kierunków po prostu nic nie daje. Wszystkiego co potrafię nauczyłam się przez new nails, szkolenia zawodowe i sobie poradziłam. A kosmetologia w moim wypadku byłaby bzdurą.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 2/5

U nas niestety trochę tak jest, że na studiach nie zdobywasz prawie żadnych praktycznych umiejętności, a o tym co później robisz decyduje bardziej to gdzie się zahaczysz i czego się nauczysz. Trochę się to zmienia, a ja jakbym teraz mogła ponownie wybierać (jestem po studiach) to poszukałabym sobie kierunku, na którym możesz nauczyć się pracy z SAP em, dla tych nie wiedzą to taki system ERP używany przez największe firmy. Przeglądając ogłoszenia o pracę widzę, że jest naprawdę sporo ofert w dobrych firmach dla specjalistów od obsługi SAP. Sama myślę teraz nad jakaś podyplomówką w tej tematyce, może coś takiego jak tutaj, nie wiem tylko czy takie w sumie kilkumiesięczne studia rzeczywiście przygotowują do pracy z tym systemem czy może lepiej zapisać się na jakieś szkolenie.

myśle ze cos z kierunków medycznych: anaityka medyczna, lekarsko dentystyczny, lekarski, pielegniarstwo, elektroradiologia?

niezweryfikowana
Posty: 17
Ostrzeżenia: 1/5

To prawda, że wybór kierunku studiów nie należy jednak do najprostszych, ciężko określić co sie chce robić w tak młodym wieku. Jeśli już nie masz się czym kierować to rzeczywiście jest niełatwa decyzja, ja od początku wiedziałam, że chcę coś z zarządzaniem studiować a jest tych kierunków duzo, np: http://www.wsb.pl/szczecin/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/zarzadzanie tylko musi to choć trochę interesowac bo chyba najgorszą opcją jest syuacja kiedy studiujemy coś co nas kompletnie nie interesuje:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kul Stalowa Wola praca socjalna